• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » عبدالله صالح سند همدستی عربستان و رژیم صهیونیستی را منتشر کرد
  کد خبر : 2060200

  عبدالله صالح سند همدستی عربستان و رژیم صهیونیستی را منتشر کرد

  عبدالله صالح سند همدستی عربستان و رژیم صهیونیستی را منتشر کردReviewed by on Nov 30Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از روز پنجشنبه شبکه خبری المیادین، پایگاه رسمی حزب کنگره مردمی سراسری یمن، اسنادی را که علی عبدالله صالح رئیس جمهوری یمن در خصوص نامه فیصل بن عبدالعزیز شاه سابق عربستان به لیندون جانسون…

  عبدالله صالح سند همدستی عربستان و رژیم صهیونیستی را منتشر کردReviewed by on Nov 30Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از روز پنجشنبه شبکه خبری المیادین، پایگاه رسمی حزب کنگره مردمی سراسری یمن، اسنادی را که علی عبدالله صالح رئیس جمهوری یمن در خصوص نامه فیصل بن عبدالعزیز شاه سابق عربستان به لیندون جانسون رئیس جمهوری پیشین آمریکا برای حمایت از اسرائیل (رژیم اشغالگر) در حمله به مصر و سوریه قبل از سال ۱۹۶۷را که وعده افشای آن را داده بود، انتشار داد.
  پایگاه خبری رسمی حزب کنگره ملی یمن، این سند را در واقع نامه فیصل بن عبدالعزیز پادشاه وقت عربستان به لیندون جانسون رئیس جمهور وقت آمریکا در سال ۱۹۶۶ است را انتشار داد.
  ملک فیصل در این نامه تاکید کرده است که مصر از یمن عقب ‌نشینی نخواهد کرد مگر آن که اسرائیل (رژیم صهیونیستی)برای اشغال غزه، صحرای سینا و کرانه باختری اقدام کند و این مساله باعث شد که جمال عبدالناصر رئیس جمهور وقت مصر مجبور به عقب‌ نشینی شود.
  ملک فیصل در این نامه به نقش خطرناک مصر در یمن و منطقه علیه عربستان و آمریکا اشاره کرد و برخی پیشنهادات را برای برخورد با این کشور و تضمین منافع مشترک آمریکا و عربستان ارائه داده است به طوری که در یکی از این پیشنهادات آمریکا باید از اسرائیل (رژیم صهیونیستی) برای حمله علیه مصر و به دست گرفتن کنترل اماکن مهم این کشور اقدام کند تا ارتش مصر از یمن عقب نشینی نماید و بدین وسیله برای مدت طولانی توجه ‌اش به اسرائیل (رژیم صهیونیستی)جلب شود.
  در این نامه مصر به عنوان دشمن بزرگ عربستان و آمریکا توصیف شده است. ملک فیصل در این نامه تاکید کرده که سوریه نباید از این حمله اسرائیلی جان سالم به در ببرد و باید توجه این کشور به مساله دیگری جلب شود تا بعد از سقوط مصر برای ایفای نقش این کشور در جهان عرب تلاش نکند.
  ملک فیصل همچنین تاکید دارد که کنترل نوار غزه که تحت حاکمیت مصر بوده را به دست گیرد و کنترل کرانه باختری نیز که به دست اردن بوده از دست این کشور خارج شود و هرگونه امید فلسطینی‌ها در باره بازگشت به کشورشان از بین برود و تمام کسانی که مخالف ایجاد کشور عربی در کنار اسرائیل (رژیم صهیونیستی) هستند هدف قرار بگیرند.
  ملک فیصل در این نامه بر ضرورت تقویت جایگاه مصطفی بارزانی رهبر وقت کردها و حمایت مالی و تسلیحاتی از وی برای ایجاد یک کشور کرد در شمال عراق تاکید کرده است.
  علی عبدالله صالح پیشتر در مراسمی وعده داده بود که یک سند بسیار مهم مربوط به جنگ سال ۶۷ را منتشر خواهد کرد.
  خاورم**۱۴۵۳ **مترجم: آمنه دهقان**۱۶۶۳**انتشار دهنده: خسرو حسینی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.