• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » توصیه مسکو به واشنگتن و پیونگ یانگ برای توقف اقدامات نظامی
  کد خبر : 2060184

  توصیه مسکو به واشنگتن و پیونگ یانگ برای توقف اقدامات نظامی

  توصیه مسکو به واشنگتن و پیونگ یانگ برای توقف اقدامات نظامیReviewed by on Nov 30Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، "واسیلی نبنزیا" نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد اعلام کرد که مقامات مسکو از کره شمالی درخواست می کنند تا آزمایشات موشکی و هسته‌ای…

  توصیه مسکو به واشنگتن و پیونگ یانگ برای توقف اقدامات نظامیReviewed by on Nov 30Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، "واسیلی نبنزیا" نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد اعلام کرد که مقامات مسکو از کره شمالی درخواست می کنند تا آزمایشات موشکی و هسته‌ای خود را متوقف کند و از آمریکا و کره جنوبی هم انتظار دارند تا انجام مانورهای نظامی گسترده که قصد دارند در ماه دسامبر برگزار کنند را لغو نمایند.

  نبنزیا شب گذشته در جریان نشست شورای امنیت که به بررسی مسائل مربوط به کره شمالی اختصاص داشت، گفت: «در شرایط کنونی بیشتر از هر مسئله ای، این مهم است که طرفین از هر نوع اقدام تحریک آمیزی علیه طرف مقابل خودداری کرده، خویشتن داری نموده و از انجام هر نوع اقدام تازه ای که وخامت اوضاع در منطقه شبه جزیره کره را افزایش دهد، خودداری کنند.»      

  این دیپلمات بلندپایه تاکید کرد: «علاوه بر اینها، روسیه از همه کشورها درخواست می کند تا بیش از گذشته به دنبال یافتن راهی سیاسی و دیپلماتیک برای حل و فصل اوضاع باشند، برای اینکه گزینه ای جز این وجود ندارد. همه طرفین این مناقشه نیز ضروری است تا دقت بیشتری در اقدامات آتی خود داشته و در سیاست اعمال فشار و ترساندن طرف مقابل که هیچ نتیجه ای در پی ندارد، تجدیدنظر کنند.»

  وی هشدار داد، همه باید بدانند که تا زمانی که کره شمالی احساس کند که امنیتش در معرض خطر قرار دارد، یافتن توافق با این کشور بسیار دشوار، و تقریبا غیرممکن خواهد بود.

  ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه به سوریه باید با توافق دمشق باشد

  نماینده روسیه در سازمان ملل همچنین در نشست شورای امنیت در رابطه با سوریه نیز یادآور شد که عملیات ارسال کمک‌های انسان دوستانه به سوریه از طریق کشورهای همسایه، بدون کسب موافقت مقامات دمشق نباید به شکل کنونی آن ادامه پیدا کند و باید در مورد آن تجدید نظر اساسی شود.

  واسیلی نبنزیا گفت:«مذاکرات بسیار جدی در مورد شفافیت، میزان و کنترل این عملیات در شورای امنیت در جریان است. و مسکو هفته آینده رایزنی‌هایی را در باره عملیات ارسال کمکهای انسان دوستانه به سوریه انجام خواهد داد، برای اینکه شکل کنونی این مکانیزم نمی تواند حفظ شود، برای اینکه به استقلال سوریه آسیب رسانده و مغایر با اصول مورد موافقت در مجمع عمومی سازمان ملل است. و به همین دلیل باید در فکر یافتن راهی قابل قبول برای همه طرفین در این رابطه بود تا بدون در نظر گرفتن مسائل سیاسی انجام شده و کاملا شفاف باشد.»

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.