• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » سهم آذربایجان شرقی از تسهیلات اشتغال فراگیر ۸۷۳ میلیارد تومان است
  کد خبر : 2060060

  سهم آذربایجان شرقی از تسهیلات اشتغال فراگیر ۸۷۳ میلیارد تومان است

  سهم آذربایجان شرقی از تسهیلات اشتغال فراگیر ۸۷۳ میلیارد تومان استReviewed by on Nov 29Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از اهر، میراحد حسینی عصر امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان اهر، اظهار کرد: دولت یازدهم در دو سال اول کار خود آن‌طور که انتظار می‌رفت برای اشتغال و…

  سهم آذربایجان شرقی از تسهیلات اشتغال فراگیر ۸۷۳ میلیارد تومان استReviewed by on Nov 29Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از اهر، میراحد حسینی عصر امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان اهر، اظهار کرد: دولت یازدهم در دو سال اول کار خود آن‌طور که انتظار می‌رفت برای اشتغال و سرمایه‌گذاری تسهیلاتی ارائه دهد به دلیل کمبود منابع مالی نتوانست این تسهیلات را با بانک‌ها هماهنگی و پرداخت کند و سال گذشته ۷۰۰ میلیارد تومان از طریق وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید در استان تسهیلات پرداخت کرده است.

  وی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید امسال با هماهنگی بین بانک‌ها و دستگاه‌های ذی‌ربط برای پرداخت تسهیلات رفع موانع تولید و اشتغال سنگ تمام گذاشته است، افزود: سهم استان آذربایجان شرقی از بسته رونق تولید ۸۸۰ میلیارد تومان بوده و این تسهیلات عمدتاً به واحدهای تولیدی که به سرمایه در گردش نیاز دارند با بهره بانکی ۱۸ درصد پرداخت می‌کند.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی به پرداخت تسهیلات جهت نوسازی و بازسازی واحدهای تولیدی نیز اشاره کرد، گفت: ۱۰ هزار میلیارد تومان در کشور به واحدهایی که ماشین‌آلات آن‌ها فرسوده و یا از کارافتاده شده و توان به‌روزرسانی را ندارند پرداخت می‌شود این در حالی است که با نوسازی ماشین‌آلات واحدهای تولیدی علاوه برافزایش توان تولید و رقابت با همتایان خارجی خود بلکه در تثبیت اشتغال نیز مؤثر خواهد بود و سهم استان از این تسهیلات ۴۴۰ میلیارد تومان است.

  حسینی اضافه کرد: تسهیلات نوسازی و بازسازی ماشین‌آلات واحدهای تولیدی و بسته رونق تولید بر اساس تصمیم‌گیری‌هایی که در استان صورت گرفته مقرر شد تا این اعتبارات به‌صورت شناور باشد و هر شهرستان با توجه به قابلیت و ظرفیت‌های خود بتواند از این اعتبارات نحوه استفاده را ببرد.

  وی بابیان اینکه دولت و مجلس شورای اسلامی اعتبار ۲۰ هزار میلیارد تومانی را تحت عنوان اشتغال فراگیر تخصیص داده است، ابراز داشت: سهم آذربایجان شرقی از اعتبارات اشتغال فراگیر ۸۷۳ میلیارد تومان است و یارانه تسهیلات اشتغال فراگیر نیز ۲ الی ۷ درصد مقرر شده البته فرمانداران شهرستان‌ها نیز با تعیین سهم شهرستانی مخالفت کردند و معتقد بودند که این اعتبارات باید شناور باشد.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی از اختصاص ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در کشور خبر داد، گفت: این تسهیلات بر مبنای ظرفیت‌های روستایی پرداخت می‌شود و عموماً علاقه‌مندان می‌توانند با اجرای طرح‌های مختلف از تسهیلات اشتغال روستایی بهره‌مند شوند.

  میراحد حسینی در ادامه، تودیع و معارفه رئیس جدید اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اهر را یادآور شد و با اشاره به اینکه تغییرات در هر دستگاه و سازمانی طبیعی بوده و هر آمدنی، رفتنی هم دارد، اظهار کرد: رئیس سابق اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اهر یکی از مدیران موفق ما در اهر بود و به‌نوعی اگر مدیری بتواند ۱۲ سال در سمت خود باقی بماند یعنی مدیری خلاق و با تدبیر است.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی ادامه داد: برای رئیس سابق شهرستان اهر پیشنهاد کرده بودیم که در یکی دیگر از شهرستان‌ها که کارخانجات و کارگران بسیاری دارد قبول مسئولیت کند ولی هنوز وی مسئولیت پیشنهادی را قبول نکرده است.

  وی بابیان اینکه مرتضی توکلی نیز یکی از همکاران مؤمن، متدین و کاری تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هستند، افزود: توکلی که پیش از این در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان هریس انجام‌وظیفه می‌کرد اکنون در سمت رئیس جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی اهر معرفی می‌کنیم.

  تخصیص تسهیلات ۱ میلیارد و ۸۰۷ میلیون تومانی مشاغل خانگی در اهر

  حسینی بیان داشت: رئیس جدید اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اهر ضمن اینکه با فرماندار، نماینده مجلس و سایر ادارات شهرستان اهر حداکثر تعامل را خواهد داشت انتظار داریم تا با ادارات تابعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی نیز جهت پیشبرد اهداف و سیاست‌های ابلاغی همکاری مستمری داشته باشد.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی در ادامه از اختصاص تسهیلات ۴۰ میلیارد تومانی گسترش مشاغل خانگی به آذربایجان شرقی خبر داد، گفت: از مجموع کل تسهیلات مشاغل خانگی آذربایجان شرقی، سهم شهرستان اهر یک میلیارد و ۸۰۷ میلیون تومان است و اگر توان جذب بیش از این را داشتید محدودیتی نخواهیم داشت.

  دولت دوازدهم به بحث اشتغال روستایی توجه ویژه‌ای دارد

  زاهد محمودی فرماندار شهرستان اهر نیز در این آیین با اشاره به این‌که ما سربازان نظام مقدس جمهوری اسلامی هستیم و وظیفه‌داریم تا به‌نظام و مردم خدمت کنیم، اظهار کرد: یکی ادارات کلیدی و مهم شهرستان اهر اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و این اداره باید در کنار سایر ادارات برای تحقق سیاست‌های نظام و دولت تلاش مضاعفی داشته باشد.

  وی ادامه داد: شهرستان اهر در حوزه کارآفرینی و اشتغال‌زایی ظرفیت‌های بالقوه‌ای دارد منتهی وظیفه ما در این راستا صدچندان می‌شود تا ظرفیت‌های بالقوه را به بالفعل و موانع و مشکلات پیش روی کارآفرینان و اشتغال برطرف کنیم.

  فرماندار شهرستان اهر بابیان اینکه دولت دوازدهم به بحث توسعه اشتغال و اشتغال روستایی توجه ویژه‌ای دارد، گفت: این‌که برای آذربایجان شرقی در جهت اشتغال روستایی ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار تخصیص‌یافته باید ما نیز برای جذب حداکثری این اعتبارات برای شهرستان اهر تلاش کنیم چراکه اگر به پتانسیل‌های روستایی اهر توجه کنیم قطعاً می‌توانیم اعتبار قابل‌توجهی را جذب کنیم.

  رئیس جدید اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اهر معرفی شد

  مرتضی توکلی متولد ۱۳۵۸ و ساکن شهرستان اهر است و دارای مدرک تحصیلی لیسانس حقوق از دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر و دانشجوی فوق‌لیسانس حقوق عموم است.

  وی از سال ۸۴ تا ۸۷ به‌عنوان کارشناس حقوقی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی و از سال ۸۷ به استخدام اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی در آمده است و از زمان استخدام به‌عنوان کارشناس روابط کار و مسئول هیئت تشخیص در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان هریس فعالیت کرده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)



  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.