• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » پیشنهاد پرداخت یارانه توسط شهرداری کاشمر به تاکسی‌ها جهت پوشش نقاط کور!
  کد خبر : 2060041

  پیشنهاد پرداخت یارانه توسط شهرداری کاشمر به تاکسی‌ها جهت پوشش نقاط کور!

  پیشنهاد پرداخت یارانه توسط شهرداری کاشمر به تاکسی‌ها جهت پوشش نقاط کور!Reviewed by on Nov 29Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کاشمربصیر،  حسن اعمی امروز در جلسه علنی شورای شهر کاشمر اظهار داشت: شهر هوشمند یکی از الزامات زندگی شهری است و تا ۱۰ سال…

  پیشنهاد پرداخت یارانه توسط شهرداری کاشمر به تاکسی‌ها جهت پوشش نقاط کور!Reviewed by on Nov 29Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کاشمربصیر،  حسن اعمی امروز در جلسه علنی شورای شهر کاشمر اظهار داشت: شهر هوشمند یکی از الزامات زندگی شهری است و تا ۱۰ سال دیگر اگر شهری هوشمند نباشد دیگر نمی‌توان به آن، «شهر» گفت، بلکه «آبادی» گفته خواهد شد.

   

  وی ادامه داد: در همین راستا در جلسه کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر که با محوریت حمل و نقل برگزار شد سوق دادن حمل و نقل درون شهری کاشمر به سمت هوشمندسازی مورد تأکید اعضای کمیسیون قرار گرفت و بر این اساس مقرر شد در گام اول اقدام به هوشمندسازی تاکسی بی سیم کاشمر شود.

   

  این عضو شورای شهر افزود: نصب دستگاه کارتخوان در تاکسی بی سیم، نصب دستگاه جی.پی.اس و همچنین طراحی لباس فرم برای رانندگان اقداماتی است که مورد تصویب اعضای کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر قرار گرفته است.

   

  اعمی گفت: یکی دیگر از موضوع‌هایی که در کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفت عدم خدمات رسانی تاکسی‌‌های درون شهری کاشمر به نقاط کور این شهر است به گونه‌ای که شاید بتوان گفت حدود نیمی از شهر کاشمر دسترسی به تاکسی ندارند و لذا پیشنهادی برای حل این مشکل شهروندان اندیشیده شد.

   

  وی خاطرنشان کرد: قرار شد هر روز تعدادی از تاکسی‌‌ها موظف به خدمت‌رسانی به نقاط کور شوند و برای جبران خسارت احتمالی، متوسط درآمد روزانه آن‌‌ها محاسبه و مابه‌التفاوت این مبلغ را با درآمدی که در نقاط کور خواهند داشت به صورت یارانه به آن‌ها پرداخت کنیم.

   

  یک عضو دیگر شورای شهر کاشمر هم در این زمینه گفت: هم اکنون ۴۰۰ تاکسی درون شهری در کاشمر فعالیت دارند؛ اما هنوز بسیاری از نقاط شهر کاشمر از دسترسی به تاکسی محروم هستند و لذا باید به طریقی این مشکل چند ساله ساکنان این نقاط حل شود.

   

  احمد غزنوی ادامه داد: بر این اساس پیشنهادی در کمیسیون برنامه و بودجه مطرح شد مبنی بر اینکه هر روز ۱۰ تاکسی موظف به خدمت رسانی به نقاط کور باشند که به این ترتیب هر ۴۰ روز نوبت آن‌ها خواهد شد و در ابتدای کار برای آن‌که مشوقی برای تاکسی‌ها ایجاد شود بابت هر روز خدمات رسانی آن‌ها به نقاط کور که با افت احتمالی درآمد مواجه می‌شوند مبلغی به عنوان مابه‌التفاوت توسط شهرداری پرداخت شود.

   

  رییس شورای شهر کاشمر در واکنش به این پیشنهاد اظهار داشت: وظیفه حمل و نقل درون شهری این است که تمام شهر را مورد پوشش قرار دهد و لذا پرداخت یارانه برای پوشش نقاط کور توجیه چندانی ندارد.

   

  وی پیشنهاد داد که شهرداری مکلف به تدوین برنامه خود جهت سرویس دهی تاکسی‌ها به نقاط کور شهر کاشمر شده و این برنامه را جهت تصویب به شورای شهر ارائه کند که این پیشنهاد با موافقت سایر اعضای شورا به تصویب رسید.

   

  در ادامه این جلسه موضوع تعیین تکلیف اتوبوس‌های شهری کاشمر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

   

  غزنوی در این زمینه گفت: در دوره‌های قبلی شورای شهر تصویب شد که با توجه به عدم توجیه فعالیت اتوبوس درون شهری در سطح شهر کاشمر شهرداری نسبت به تبدیل این اتوبوس‌ها به مینی بوس و یا خودروی ون اقدام کند؛ اما این مصوبه عملیاتی نشده است.

   

  وی اظهار داشت: هم اکنون چند اتوبوس در شهر کاشمر اقدام به جابجایی مسافر می‌کنند؛ اما با توجه به هزینه‌های بالای آن و استقبال اندکی که از آن‌‌ها می‌شود فعالیت این اتوبوس‌ها توجیهی ندارد به گونه‌ای که حتی هزینه راننده آن‌ها هم تأمین نمی‌شود و لذا لازم است شهرداری نسبت به تبدیل این اتوبوس‌ها اقدام کند.

   

  در نهایت مقرر شد موضوع تبدیل اتوبوس‌های درون شهری کاشمر در کمیسیون مربوطه بررسی و تصمیم‌گیری شود.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.