• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » سخنگوی الحشد الشعبی عراق استعفا کرد
  کد خبر : 2059883

  سخنگوی الحشد الشعبی عراق استعفا کرد

  سخنگوی الحشد الشعبی عراق استعفا کردReviewed by on Nov 29Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، ‘احمد الاسدی’ که در طول سه سال گذشته به عنوان تنها سخنگوی رسمی الحشد الشعبی شناخته می شد، سه شنبه شب در گفت وگو با شبکه خبری ‘المیادین’ از تاسیس گروه انتخاباتی ‘المجاهدین’ خبر داد.وی اضافه کرد…

  سخنگوی الحشد الشعبی عراق استعفا کردReviewed by on Nov 29Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، ‘احمد الاسدی’ که در طول سه سال گذشته به عنوان تنها سخنگوی رسمی الحشد الشعبی شناخته می شد، سه شنبه شب در گفت وگو با شبکه خبری ‘المیادین’ از تاسیس گروه انتخاباتی ‘المجاهدین’ خبر داد.
  وی اضافه کرد : بعد از سه سال سمت سخنگوی رسمی الحشد الشعبی، عملا با تاسیس گروه انتخاباتی المجاهدین، استعفای خود را از الحشد الشعبی اعلام کرده و دیگر این سمت رسمی را ندارد.
  وی افزود: گروه جدید انتخاباتی متشکل از تعدادی از نیروهای باورمند به پیروزی بر تروریسم و افراط گرایی است و هدف از این گروه دفاع از الحشد الشعبی است.
  الاسدی سمت خود را در گروه انتخاباتی المجاهدین، سخنگوی رسمی این گروه عنوان کرده است.
  وی اطلاعات بیشتری در خصوص این گروه، رئیس و سایر اعضای آن ارائه نکرد.
  احمد الاسدی که در حال حاضر نماینده پارلمان عراق است درعین حال سمت دبیرکلی گروه مقاومت اسلامی ‘جند الامام’ یکی از گروه های زیرمجموعه الحشد الشعبی نیز برعهده دارد.
  الاسدی دومین شخصیت مهم در الحشد الشعبی است که طی هفته جاری اعلام جدایی از این تشکیلات نظامی الحشد الشعبی کرده و تاسیس یک گروه انتخاباتی برای شرکت در انتخابات آینده را اعلام کرده است.
  پیش از این نیز ‘فالح الفیاض’ رییس تشکیلات الحشد الشعبی در شنبه هفته جاری به طور رسمی تاسیس گروه انتخاباتی ‘ جنبش عطاء’ را اعلام کرده بود.
  براساس آماری که قبلا الاسدی به عنوان سخنگوی الحشد الشعبی اعلام کرده بود بیش از یکصد هزار نیروی رزمنده رسمی در این تشکیلات الحشد الشعبی ثبت نام کرده اند و تعداد افراد داوطلب، رقمی بسیار بیشتر از این است.
  در ابتدای اعلام فتوای جهاد کفایی در ۲۰۱۴ طبق آمارها سه میلیون نفر درعراق برای پیوستن به صفوف الحشد الشعبی و مبارزه با داعش اعلام آمادگی کردند که الحشد همه این داوطلبان را جزو نیروهای ذخیره قرار داده است.
  کارشناسان در عراق، پیش بینی کرده اند که شخصیت ها و جریان های سیاسی نزدیک یا مدافع الحشد الشعبی، به دلیل محبوبیت بالایی که این نیروی ضد تروریستی درعراق و منطقه کسب کرده است، شانس پیروزی بیشتری در انتخابات آینده دارند.
  طبق قانون الحشد الشعبی که در پارلمان عراق به تصویب رسیده است، نیروهای کادری و رسمی الحشد الشعبی حق فعالیت سیاسی یا نامزد شدن برای انتخابات را ندارد و در صورت تمایل بایستی به طور رسمی از سمت خود در الحشد استعفا بدهند.
  درعین حال نیروهای داوطلب از جمله فرماندهان داوطلب مانند هادی العامری رییس سازمان بدر یا احمد الاسدی دبیرکل جند الامام هیچ معذوریتی برای فعالیت سیاسی ندارند و همزمان می توانند به فعالیت های داوطلبانه در الحشد الشعبی نیز ادامه بدهند.
  خاورم *۳۵۳*۳۸۰* ۱۰۶۴

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.