• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » آفتاب برجام تاکنون تابشی نداشته است
  کد خبر : 2059849

  آفتاب برجام تاکنون تابشی نداشته است

  آفتاب برجام تاکنون تابشی نداشته استReviewed by on Nov 29Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ هوشنگ سلیمانی عضو کمیسیون سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان در گفت و گو با نسیم زنجان اظهار داشت: عملیات کربلای ۴ در سال ۶۵ با رمز محمدرسول الله با وجود یک جاسوس…

  آفتاب برجام تاکنون تابشی نداشته استReviewed by on Nov 29Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ هوشنگ سلیمانی عضو کمیسیون سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان در گفت و گو با نسیم زنجان اظهار داشت: عملیات کربلای ۴ در سال ۶۵ با رمز محمدرسول الله با وجود یک جاسوس ناشناس لو میرود و باعث می شود تا ۷۶۰۰ رزمنده ایرانی به شهادت برسند که ۴۰۰ نفر آنها از فرماندهان بودند.

  این فعال دانشجویی ادامه داد: ۳۱ سال بعد قراردادی به نام برجام با رمز آفتاب تابان با وجود چهار جاسوس شناس و مفتخر به اعطای مدال،  در تیم مذاکره کننده هسته ای لو میرود و ضرر آن را ۸۰ میلیون نفر با اعمال تحریم های بیشتر میدهند و تعدادی از تاسیسات هسته ای بهمراه قلب راکتور اراک از محل خارج میشود.

  سلیمانی افزود: با اینکه آژانس ده ها بار پایبندی ایران به برجام را تایید کرده؛ ولی به خاطر مفاد بد بند بند برجام که حاکی از استکبار طرف مقابل و ضعف و عدم هوشیاری دستگاه دیپلماسی ما می باشد؛ نه دردی دوا شده و نه حتی قدرت شکایت و مطالبه حق خود را داریم.

  عضو کمیسیون سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان اضافه کرد: عمده مشکل ما درتحریم u-turn یاهمان بازگردان بود که امریکا از طریق آن و با کمک ofac حتی کشورهایی را که حاضر به تجارت با ما بودند را تحریم و دارایی آنها را بلوکه میکرد؛ ولی متاسفانه دستگاه دیپلماسی و دیپلمات های ما ازین موضوع مهم خبرنداشته و در مذاکراتشان که چگونه برداشته شود سخنی به میان نیاوردند.

  فعال دانشجویی دانشگاه زنجان تصریح کرد: امروزه کشورهایی مانند برزیل و افریقای جنوبی بدون اینکه حتی تحریم شوند با اجرای سیستم بریکس و گسترش پیمان های پولی دوجانبه و چندجانبه دیگر در تجارت بین الملل، دلار را کنارگذاشته اند؛ ولی ما با وجود تحریم باز هم سراغ برجام و استفاده از دلار رفته ایم.

  سلیمانی افزود: درحالی که ما هم می توانستیم با اجرای پیمان پولی دو جانبه و طبق برآوردهای اقتصادی و تجاری، ۶۰درصد و با چند جانبه تاسقف ۸۰درصد از تجارتمان را با دیگر کشورها بدون اینکه هر دو طرف تحریم شوند یا ofac داراییهایشان را بلوکه کند حل کرده و تمام تحریم ها از پولی گرفته تا کالایی و دارویی کنار زده میشد.

  عضو کمیسیون سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان در پایان اظهار داشت: امروز آقای روحانی و سیف و دیگراعضای کابینه ایشان باید پاسخگو باشندکه چرا پیشنهاد استفاده از پول ملی در تجارت خارجی و گسترش پیمان های پولی را به خاطر دلخوش بودن به برجام کنارگذاشتند؛ درحالی که میتوانستند بخش عمده ای از مشکلات ما را بدون اینکه نیازی به برجام و مذاکره با امریکا باشد حل کند؟ یا چرا تا به امروز هیچ تابش و اثری از آفتاب تابان ندیده ایم؟

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.