• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » عدم استقبال غربگراها از شکست داعش
  کد خبر : 2059779

  عدم استقبال غربگراها از شکست داعش

  عدم استقبال غربگراها از شکست داعشReviewed by on Nov 29Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ امیرحسین ثابتی کارشناس مسایل سیاسی در گفت‌وگو با سرایان بیدار، گفت: خبر شکست داعش در عراق و سوریه یکی از مهم ترین اخبار جهان در چند دهه اخیر بود اما این اتفاق بزرگ با…

  عدم استقبال غربگراها از شکست داعشReviewed by on Nov 29Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ امیرحسین ثابتی کارشناس مسایل سیاسی در گفت‌وگو با سرایان بیدار، گفت: خبر شکست داعش در عراق و سوریه یکی از مهم ترین اخبار جهان در چند دهه اخیر بود اما این اتفاق بزرگ با استقبال جریان غربگرا درایران مواجه نشد. بسیاری ازروزنامه های اصلاح طلب این خبررا نه به عنوان "تیتر یک" بلکه به عنوان بک خبر فرعی پوشش دادند و چهره های شاخص این جریان نیز تاکنون سکوت معناداری کرده اند.

  وی افزود:اما چرایی این اتفاق روشن است، زیرا این جریان احساس میکند اکنون که داعش بواسطه حضور نظامی ایران در عراق و سوریه نابود شده، "بهانه مذاکره با امریکا به اسم مبارزه با داعش و تروریسم" را از دست داده. این راهبردی بود که از همان سال ۹۲ و به موازات "مذاکره با امریکا به بهانه موضوع هسته ای" هاشمی رفسنجانی ورئیس جمهورفعلی تلاش داشتند آن را به رهبر انقلاب تحمیل کنند اما ایشان ازهمان ابتدا نیزاعلام کردند مذاکره با امریکا دردیگرعرصه ها ممنوع است.

  این کارشناس سیاسی اظهارکرد:درذیل بازخوانی بخشی ازسخنان رهبر معظم انقلاب در شهریور ۹۳ پس از ترخیص از بیمارستان، ابعادی ازاین ماجراوتمایل این جریان برای گسترش مذاکره با امریکا به بهانه های مختلف ازجمله مبارزه با تروریسم را آشکار میکند:

  روزهاى اوّلى که مسئله‌ى داعش درعراق پیش آمد، آمریکایى‌ها به‌وسیله‌ى سفیرشان ازسفیرما درعراق درخواست کردند که بیایید بنشینیم درباره داعش با هم هماهنگى کنیم. سفیرما این را منعکس کرد؛ بعضى ازمسئولین ما هم حرفى نداشتند، من مخالفت کردم؛ گفتم در این قضیّه، ما بخصوص با آمریکا همراهى نمیکنیم؛ چون اینها خودشان دستشان آلوده است؛ در این قضیّه ما چطور بیاییم با کسانى که دستشان آلوده است و نیّتشان آلوده است همکارى کنیم؟"

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.