• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » الاسدی از سمت سخنگوی حشد شعبی استعفا کرد
  کد خبر : 2059769

  الاسدی از سمت سخنگوی حشد شعبی استعفا کرد

  الاسدی از سمت سخنگوی حشد شعبی استعفا کردReviewed by on Nov 29Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، احمد الاسدی، سخنگوی حشد شعبی در گفت‌وگو با شبکه المیادین تاکید کرد، هر گونه هدف قرار دادن محور مقاومت هدف قرار دادن ماست و ما از این خط دفاع خواهیم کرد. وی خاطرنشان کرد، روابط…

  الاسدی از سمت سخنگوی حشد شعبی استعفا کردReviewed by on Nov 29Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، احمد الاسدی، سخنگوی حشد شعبی در گفت‌وگو با شبکه المیادین تاکید کرد، هر گونه هدف قرار دادن محور مقاومت هدف قرار دادن ماست و ما از این خط دفاع خواهیم کرد.

  وی خاطرنشان کرد، روابط با ایران به عنوان گروه‌های مقاومت روابطی عقیدتی است در حالیکه روابط با آمریکا تحت منافع عالی ملی است.‌

  الاسدی تصریح کرد: من سخنگوی “ائتلاف المجاهدین” که گروه‌های معتقد به پیروزی نهایی بر تروریسم و افراط‌گرایی را دربرخواهد گرفت، خواهم بود.

  وی افزود: حشد شعبی موسسه‌ امنیتی عراقی بدور از انتخابات باقی خواهد ماند و هر کسی که بخواهد در انتخابات شرکت کند باید از حشد استعفا کند. من دیگر نماینده حشد شعبی نیستم و نماینده مجادهدین و مدافع آنها باقی خواهم ماند.

  الاسدی با تبریک عقب‌ راندن داعش و پایان کار آن را به عراقی‌ها تاکید کرد: فتوای مرجعیت دینی نقش زیادی در عملیات بیرون راندن تروریسم و افراط‌گرایی داشت و حمایت ملت عراق،‌ دولت، تهران و هم‌پیمانان در محور مقاومت عراق را بر داعش پیروز کرد.

  وی ادامه داد: حمایت ایران از جنگ علیه داعش مستقیما و فوری با فتوای مرجعیت همراه شد.

  الاسدی که نماینده پارلمان عراق نیز است،‌ گفت: موضع کنونی عراق توازن بین قدرت‌های منطقه‌ و قدرت‌های بین‌المللی را بدون خدشه وارد کردن به حاکمیت ملی برقرار کرده است.

  الاسدی با تاکید بر اینکه هر گونه هدف قرار دادن محور مقاومت هدف قرار دادن ماست و از این خط دفاع می‌کنیم، افزود: حشد به سیاست دولت عراق مرتبط است اما گروه‌های مقاومت راهکارهای خاص خود را دارند. ما در جنگ باز علیه تروریسم هستیم و واردجنگ علیه فساد و به منظور تغییر هم خواهیم شد.
   

  الاسدی،‌روزهای آتی پیروزی بر داعش را اعلام می‌کنیم

  الاسدی در این راستا تاکید کرد، حشد شعبی طی سه سال بارها مورد هدف قرار گرفت. ما از طریق ائتلاف مجاهدین برای تشکیل نیروهایی قادر به حمایت از حشد شعبی تلاش می‌کنیم.

  وی خاطرنشان کرد: ما باید حمایت حشد را بیشتر کنیم چراکه آن اکنون جزئی از فرماندهی عملیات مشترک از ارتش و نیروهای امنیتی است و فرماندهی کل نیروهای مسلح نقش آینده آن را مشخص می‌کند.

  سخنگوی حشد شعبی تصریح کرد: حشد راه حل ملت است و ملت عراق با هر قشری از آن دفاع می‌کنند. طی روزهای آینده پیروزی بر داعش را اعلام می‌کنیم و این به معنای پایان آن در زمینه‌های امنیتی نیست چراکه گروه‌های تندرویی هستند که اقدام به ترورها و اقدامات تروریستی می‌کنند.

  روابط با عربستان اشکالات زیادی دارد که قابل پنهان کردن نیست

  وی درباره روابط حشد شعبی با عربستان گفت: روابطی که اشکالاتی زیاد دارد که نمی‌توان آنها را مخفی کرد. ما روابط خوبی با عربستان و کشورهای هم‌جوار در چارچوب منافع ملی فراگیر داریم.

  این سخنگو گفت: نگران است عربستان و برخی کشورها مجددا به حمایت از افراط‌گرایی روی بیاورند همانطور که قبلا وجود داشت.

  وی خاطرنشان کرد، آزادسازی شهرهای عراق از دست تروریست‌ها تجربه ملی حشد را به طور کامل نشان داد.

  الاسد تاکید کرد، فتنه طایفه‌ای در گذشته هزاران قربانی داشت که اکنون در غارها عزلت گزیده‌اند. حشد شعبی نماینده تمامی ملت عراق است و طایفه‌گری تا حد زیادی کاهش یافته و می‌توان روی آن حساب مثبت کرد.

  این نماینده پارلمان عراق تصریح کرد: حشد شعبی وارد کرکوک نشد و ما دیدارهای دائمی با رهبران کرد در جنبش تغییر و اتحادیه میهنی کردستان عراق داریم. بیش از ۴۰۰۰ مزر مشترک عراق و سوریه آزاد شده و سوریه رو به سوی اعلام پیروزی بر تروریسم و آغاز روند سیاسی دارد.

  وی درباره فجایع یمن نیز خاطرنشان کرد، صنعا زخم امتی است که سه سال است شب و روز فقط به خاطر اینکه می‌خواهند مستقل باشند قربانی می‌دهند. فاصله هزاران مایلی بین ما و یمن مانع از حمایت نظامی ما از آنها می‌شود لذا ما به حمایت معنوی و اخلاقی اکتفا می‌کنیم و این وظیفه هر آزاده‌ای است.

  انتهای پیام

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.