• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » اربیل تعامل با حکومت مرکزی را آغاز خواهد کرد
  کد خبر : 2059739

  اربیل تعامل با حکومت مرکزی را آغاز خواهد کرد

  اربیل تعامل با حکومت مرکزی را آغاز خواهد کردReviewed by on Nov 29Rating: «محمدباقر حکیم»، پژوهشگر و کارشناس عراقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در خصوص چشم‌انداز گفت‌وگوهای اربیل و بغداد به دنبال تأکید سازمان ملل بر پذیرش حکم ابطال نتایج همه‌پرسی جدایی که از سوی دادگاه فدرال عراق صادر شده است، با اشاره…

  اربیل تعامل با حکومت مرکزی را آغاز خواهد کردReviewed by on Nov 29Rating:

  «محمدباقر حکیم»، پژوهشگر و کارشناس عراقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در خصوص چشم‌انداز گفت‌وگوهای اربیل و بغداد به دنبال تأکید سازمان ملل بر پذیرش حکم ابطال نتایج همه‌پرسی جدایی که از سوی دادگاه فدرال عراق صادر شده است، با اشاره به اینکه اربیل تعامل با حکومت مرکزی را آغاز خواهد کرد، گفت: به نظر می­‌رسد گفت‌وگوها همچنان ادامه خواهد داشت و مجامع و کشورهای بین‌المللی از این گفت‌وگوها حمایت خواهند کرد.

  وی با توجه به تنها راه‌حل پیش روی اربیل گفت: می‌توان پیش‌بینی کرد که این گفت‌وگوها تنش­‌های بسیاری داشته باشد؛ اما در نهایت حکومت مرکزی و کردها در این گفت­‌وگوها به نتیجه خواهند رسید؛ چراکه کردها راه‌حل دیگری نخواهند داشت.

  کارشناس عراقی با تأکید بر نقش تعیین‌کننده قانون اساسی عراق در به نتیجه رسیدن گفت‌وگوها اشاره داشت: حکومت مرکزی عراق بر اساس قانون اساسی سهم استان­های اقلیم کردستان را پرداخت می­‌کند و در نهایت اقلیم با این امر موافقت خواهد کرد.

  وی با اشاره به اشتباه استراتژیک اربیل در مسیر طی شده پیشین تأکید کرد: حکومت اقلیم کردستان پیش‌تر راه غیرقانونی را طی کرد؛ اما با شکست روبه‌رو شد. به نظر می‌رسد رهبران کرد مسیر گذشته را تکرار نخواهند کرد و در آینده تعامل با حکومت مرکزی را آغاز خواهند داشت.

  پژوهشگر عراقی در پاسخ به این پرسش که «میزان پایبندی اقلیم کردستان به قانون اساسی عراق در آینده چگونه ارزیابی می­‌شود؟» بیان داشت: به نظر می­‌رسد پایبندی رهبران اقلیم کردستان به قانون در آینده بیشتر خواهد بود؛ چراکه امروز حکومت مرکزی قوی­تر شده است.

  وی با توجه به حکمفرما شدن کامل قانون اساسی در عراق مطرح کرد: حکومت مرکزی عراق به دنبال اجرای کامل قانون اساسی در تمام استان­های عراق است. اقلیم کردستان نیز برای رسیدن به اهداف مورد نظر خود باید قانون اساسی را نسبت به گذشته بیشتر رعایت کند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.