• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » اروپا و آمریکا هم درون سازمانی و هم برون‌سازمانی دچار تناقض شده‌اند
  کد خبر : 2059727

  اروپا و آمریکا هم درون سازمانی و هم برون‌سازمانی دچار تناقض شده‌اند

  اروپا و آمریکا هم درون سازمانی و هم برون‌سازمانی دچار تناقض شده‌اندReviewed by on Nov 29Rating: «فرشید باقریان»، کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در خصوص تناقض­‌های بین اتحادیه اروپا و آمریکا از یک سو و کشورهای اروپایی از سوی دیگر، با اشاره به اینکه اروپا و آمریکا هم درون سازمانی و…

  اروپا و آمریکا هم درون سازمانی و هم برون‌سازمانی دچار تناقض شده‌اندReviewed by on Nov 29Rating:

  «فرشید باقریان»، کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در خصوص تناقض­‌های بین اتحادیه اروپا و آمریکا از یک سو و کشورهای اروپایی از سوی دیگر، با اشاره به اینکه اروپا و آمریکا هم درون سازمانی و هم برون‌سازمانی دچار تناقض شده‌اند، بیان داشت: رابطه بین اتحادیه اروپا و آمریکا دچار چالش­‌هایی شده است.

  وی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران تعهدات خود نسبت به برجام را اثبات کرده است، گفت: فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حالی که همه مسائل را در مورد برجام مثبت نشان می‌دهد؛ اما کشورهای اروپایی مواضع متفاوتی در این باره اتخاذ می­‌کنند.

  کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به واقعیت­ اختلافات مواضع کشورهای اروپایی با مواضع موگرینی و اختلافات اروپا و آمریکا مطرح کرد: این امر نشان می‌دهد که اتحادیه اروپا و آمریکا هم درون سازمانی و هم برون‌سازمانی دچار تناقض شده‌اند.

  وی با توجه به اختلافات موجود بین اروپایی­‌ها و آمریکایی­‌ها در قبال برجام اشاره داشت: توافق‌ با ایران باعث شده توافق بین غربی­‌ها به هم بریزد. تناقض در جسم و روح برجام نیست، بلکه بین کشورهای اروپایی و آمریکا است.

  کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به عدم پذیرش بیانیه­‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از سوی واشنگتن تأکید کرد: در حال حاضر دیگر برجامی در کار نیست. برجام یک ماهیت حقوقی ارزشی بوده که منعقد شده و مانند یک مجسمه کنار گذاشته شده است.

  وی با تأکید بر تأیید پایبندی ایران به تعهدات برجام از سوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: این سازمان اعلام کرده که ایران به تعهدات خود پایبند بوده است؛ اما آمریکایی­‌ها تاییدات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را نمی­‌پذیرند.

  باقریان با توجه به چالش­‌هایی که اروپایی­‌ها در حال حاضر با آن دست و پنجه نرم می­‌کنند، اشاره داشت: اتحادیه اروپا دچار مشکل حیات و بقا شده است. اروپا و آمریکا نیز با چالش‌هایی مواجه هستند. آن‌ها می­‌خواهند تمام این مشکلات را به گردن برجام بیندازند. در حال حاضر باید به دنبال اتحادهای منطقه‌ای باشیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.