• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » رئیس موقت شورای استانی کرکوک عراق انتخاب شد
  کد خبر : 2059720

  رئیس موقت شورای استانی کرکوک عراق انتخاب شد

  رئیس موقت شورای استانی کرکوک عراق انتخاب شدReviewed by on Nov 29Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از سه شنبه شب ایرنا، در پی نشست امروز که با عدم حضور دوباره رئیس پیشین شورای استان و شماری از اعضای فراکسیون حزب دمکرات کردستان عراق همراه بود با توجه به اینکه اعضای شورا به حد…

  رئیس موقت شورای استانی کرکوک عراق انتخاب شدReviewed by on Nov 29Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از سه شنبه شب ایرنا، در پی نشست امروز که با عدم حضور دوباره رئیس پیشین شورای استان و شماری از اعضای فراکسیون حزب دمکرات کردستان عراق همراه بود با توجه به اینکه اعضای شورا به حد نصاب رسید جمال مولود به عنوان رئیس موقت شورای کرکوک انتخاب و مدیریت امور اداری و مالی شورا نیز به وی واگذار شد.
  جمال مولود پس از این نشست به رسانه ها گفت: تصمیم امروز برای جلوگیری از معلق ماندن امور در استانداری کرکوک اتخاذ شد و ضروری است خدمت رسانی به مردم با قدرت بیشتری ادامه یابد.
  گزارش خبرنگار ایرنا حاکی است: گروههای سیاسی بعد از حضور فواد معصوم رئیس جمهوری عراق در کرکوک توافق کرده اند که پست های اداری را براساس توافق سال ۲۰۱۰ میلادی یعنی اینکه رئیس شورای استانی به ترکمان ها، استاندار به اتحادیه میهنی کردستان عراق، معاون استاندار برای اعراب سنی و معاون رئیس شورای استانها به اتحاد اسلامی کردستان اختصاص یابد.پیش بینی می شود با توجه به حد نصاب رسیدن نشست های شورای استانی تقسیم پست ها بزودی صورت گیرد.
  همچنین هوشیار سیویلی مسئول روابط بین الملل حزب دمکرات کردستان عراق امروز به ارگان رسمی این حزب درباره تعیین استاندار جدید کرکوک گفت: به اعتقاد ما کسانی که در اتفاقات ۱۶ اکتبر(۲۴ مهر) نقش داشتند نباید هیچ گونه مسئولیتی در استان داشته باشند.
  وی افزود: تا زمانی که شهر کرکوک یک چهره شهر اشغال شده داشته باشد اعضای حزب دمکرات کردستان عراق به شورای استانی بازنخواهند گشت.
  بر اساس این گزارش ، در حالیکه اتحادیه میهنی کردستان عراق در تلاش برای بازگرداندن امنیت و ثبات به شهر هستند حزب دمکرات کردستان عراق با معرفی شهر کرکوک به عنوان یک شهر اشغال شده این شهر را نا امن معرفی می کند.
  ارتش فدرال عراق ۱۶ اکتبر سال جاری با هماهنگی نیروهای پیشمرگه مستقر در شهر وارد کرکوک شده و کنترل این استان را بدست گرفت .
  در پی این اتفاق اعضای فراکسیون حزب دمکرات کردستان عراق و رئیس شورای استانی کرکوک از شهر خارج شدند.
  شبد**خاورم*۳۵۱*۴*۳۸۰ **۱۰۱۰
  انتشار:حسن معظمی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.