• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » تجلی فرهنگ مقاومت بر بوم هنر در گلستان شهدای اصفهان
  کد خبر : 2059647

  تجلی فرهنگ مقاومت بر بوم هنر در گلستان شهدای اصفهان

  تجلی فرهنگ مقاومت بر بوم هنر در گلستان شهدای اصفهانReviewed by on Nov 28Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، گام‌هایت که به سمت بهشت کوچک زمین گلستان شهدا برداشته شود از همان ابتدا دلت حال و هوایی دیگر خواهد یافت؛ حال و هوایی که جنسش زمینی نیست و از…

  تجلی فرهنگ مقاومت بر بوم هنر در گلستان شهدای اصفهانReviewed by on Nov 28Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، گام‌هایت که به سمت بهشت کوچک زمین گلستان شهدا برداشته شود از همان ابتدا دلت حال و هوایی دیگر خواهد یافت؛ حال و هوایی که جنسش زمینی نیست و از آسمان برای آرامش روحت نزول کرده است.

  این‌بار هم گلستان شهدا میزبان بود، میزبان مراسمی که مخاطبان آن با دفعات قبلی تفاوت بسیار داشتند و آمده بودند تا با شهیدی از شهرهای گرم و خونین جنوبی پیمان ببندند، مخاطبانی که مانند میزبان برنامه سن و سالی نداشتند و همین ویژگی سبب تمایز و ستاره شدنشان شده بود.

  وفای به عهد با خداوند مهم‌ترین ویژگی شهیده کمایی

  حجت‌الاسلام والمسلمین احمد پناهیان در یادواره شهیده زینب کمایی و ۳۶ هزار شهید دانش آموز کشور با اشاره به ویژگی‌های شهیده کمایی اظهار داشت: شهیده زینب کمایی دارای معنویت، اخلاص، عبادت و پشتکار ویژه‌ای بود که او را از دیگران جدا می‌کرد.

  وی افزود: یکی از مهم‌ترین ویژگی شهدا وفای به عهد است و این شهیده و دیگر شهدا نشان دادند که آنچه سبب تمایز آن‌ها از دیگر انسان‌های دین‌دار و متعهد می‌شود و شهادت را برایشان به ارمغان می‌آورد، میزان وفاعی عهد آن‌ها به تعهداتی است که با خدا بسته‌اند.

  این راوی حماسه دفاع مقدس با بیان اینکه در کشور ۷ هزار شهید از میان بانوان تقدیم شده‌اند و همگی آن‌ها به فاطمه زهرا(ع) و حضرت زینب(س) اقتدا کرده بودند، خاطرنشان کرد: ما باید انتقام خون شهدایی که در مقابل اسرائیل، صهیونیست و نفاق جهادی به شهادت رسیدند را بگیریم و حق آن‌ها را ادا کنیم.

  وی افزود: شهدا در راه دفاع از اسلام و اعتقاداتشان مظلومانه به شهادت رسیدند و خداوند می‌فرماید: انتقام خون مظلومان را بگیرید؛ ما باید به دنبال ادای حق شهدای خود باشیم.

  حجت‌الاسلام پناهیان با اشاره به معنویت بالای شهیده کمایی گفت: عشق الهی در وجود این شهیده موج می‌زد اما این معارف اسلامی و عشق الهی تنها در وجودش نبود و آن را به بیرون نیز عرضه کرده بود.

  وی افزود: این شهیده در مدرسه ساکت ننشست و علیه تفکرهای انحرافی به پا خواست و در حد توان و دانسته‌های خود در برابر اظهارات مارکسیست و کمونیست ایستاد و دیگر هم دوره‌ای‌های خود را نیز به خود جذب می‌کرد.

  این راوی دفاع مقدس با بیان اینکه باید جریان نفاق روز را شناخت، تصریح کرد: باید خود را در مقابل این جریانات مسلح کرد و دانست در برابر چه چیزی در میدان می‌جنگید و به شدت با آن برخورد کنید.

  مدعیان مذاکره با داعش امروز شاهد پیروزی تفکر بسیجی هستند

  وی خاطرنشان کرد: کسانی که مدعی مذاکره با داعش بودند امروز باید ببینند که چگونه تفکر بسیجی در مقابل داعش به پیروزی رسید و ما نه تنها در ایران بلکه در تمام جبهه‌‌های مقاومت امروز شاهد حضور بسیجیان هستیم.

  پناهیان با اشاره به بخشی از یادداشت‌های شهیده کمایی پیرامون جلوگیری از گسترش نفاق در جوامع اظهار داشت: برخلاف ادعای برخی، نسل امروز جوانان هیچ چیز از نسل دهه ۶۰ کم ندارند و تنها لازم است جوانان با ایمان و شجاعت خود وارد عرصه مجاهدت و مجادله شوند و پای ارزش‌ها بایستند.

  کاجی از سر مزار؛ آخرین یادگاری مادر از دخترش

  خواهر بزرگ‌تر شهیده زینب کمایی با حضور در این یادواره و تشکر از دانش آموزان و مردم به بیان خاطراتی از زندگی خواهرش پرداخت و گفت: هنوز بعد از گذشت سال‌ها از شهادت زینب مردم بسیاری با شخصیت او آشنا می‌شوند این درحالی است که مادرم همیشه فکر می‌کرد زینب گمنام خواهد ماند.

  وی افزود: زینب زمانی که در اصفهان و شاهین‌شهر سکونت داشتند هربار به گلستان شهدا می‌آمد از بالای مزار شهدایی که ارادت بیشتری به آن‌ها داشت یک کاج را به عنوان یادگار برمی‌‌داشت و بعد از شهادت مادرم کاجی از بالای مزار خود زینب به یادگار برداشت.

  مینا کمایی با بیان اینکه خداوند انسان‌ها را با عزیزترین میراث آن‌ها امتحان می‌کند، گفت: ۴ نفر از خانواده ما در جبهه حضور داشتند اما خداوند خواست زینبی که همیشه در کنار مادر بود به شهادت برسد.

  ارادت زینب به امام(ره) و شهدا او را به این مقام رساند

  وی پیرامون ویژگی‌های شخصیتی خواهر خود بیان کرد: کلاس‌های اخلاق و معرفت را ما شرکت می‌کردیم اما زینب آن‌ها را اجرا می‌کرد و پیگیر آن بود که نماز اول وقت خوانده یا نه، به یاد مرگ بوده یا نه و غیره.

  خواهر شهید کمایی خاطر نشان کرد: هربار ما از جبهه برمی‌گشتیم زینب از ما درخواست می‌کرد درباره لحظه شهادت رزمندگان برایش تعریف کنیم و تمام آن‌ها را یادداشت می‌کرد و امروز همه با خواندن آن‌ها با شخصیت واقعی زینب آشنا شده و از او الگو می‌گیرند.

  وی با بیان اینکه خداوند برای شهادت انسان‌ها را گلچین می‌کند و در این حالت فرقی نمی‌کند شما در جبهه باشی یا فرسنگ‌ها دور از جبهه، افزود: من شهادت‌های بسیاری را دیدم اما زینب ارتباط عجیبی با شهدا و امام(ره) داشت برای همین به این مقام رسید.

  کمایی خاطرنشان کرد: ایمان و خودشناسی زینب برای او عزت را به همراه داشت که امروز به عنوان شهید شاخص انتخاب شده است.

  تجلی فرهنگ شهادت و مقاومت بر بوم هنر

  دانش آموزان شرکت کننده در مراسم گرامی‌داشت شهید زینب کمایی با هدف نشان دادن مقاومت در هنر تصاویر بسیاری را طراحی کرده و در کنار مزار شهیده زینب کمایی به نمایش گذاشته بودند که مخاطبان بسیاری را به خود جذب کرد.

  مریم موسوی، هنرآموز هنرستان هنرهای زیبا پیرامون طرح‌های ارائه شده مدرسه خود در این یادواره به خبرنگار تسنیم گفت: در بخش‌های مختلف شهدایی که نام آن‌ها به صورت الخطاط نوشته شده، پانل مخصوص به دلنوشته مردم و نقاشی تصویر شهید محسن حججی و شهیده زینب کمایی با تکنیک پاستل و مداد رنگ به نمایش گذاشته شد.

  وی افزود: ما بخشی از نقاشی را در مدرسه و بخشی از آن را در گلستان شهدا انجام دادیم اما زمانی که در مدرسه درحال طراحی بودیم مانند همیشه که تکالیفامان را انجام می‌‌دادیم بدون هیچ احساس خاصی آن را طراحی می‌کردیم.

  این دانش آموز ادامه داد: اما زمانی که در گلستان شهدا حضور یافتیم و به ادامه طراحی پرداختیم با حضور خانواده شهدا بالای سرمان و تعاریف آن‌ها از شهیدان معنویت خاصی درون ما ایجاد شده بود و با اشک طراحی می‌کردیم.

  وی با بیان اینکه تصویر شهیده زینب کمایی برای من با دیگر نقاشی‌هایی که کشیدم بسیار متفاوت است، گفت: این برنامه برای من جرقه‌ای شد که این مسیر را ادامه دهم و بیشتر با شهدا ارتباط برقرار کنم.

  یکی دیگر از دانش آموزان که تصاویری از مدافعان حرم را طراحی کرده بود، پیرامون تاثیرگذاری شهدا در روحیه جوانان امروز گفت: شهدای مدافع حرم نسبت به شهدای دفاع مقدس به نسل ما نزدیک‌تر هستند برای همین درک آن‌ها برای ما بسیار راحت‌تر است.

  وی ادامه داد: این شهدا هم نسل‌ها هستند و نمی‌توان گفت تک و برگزیده خداوند بودند بلکه خودشان خواستند که اینگونه تک باشند، انسان‌ها قدرت انتخاب دارند و این شهدا خودشان انتخاب کردند که این‌گونه برگزیده شوند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.