• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » وزیر دفاع ترکیه: ۱۲ نقطه کنترل در سوریه ایجاد می کنیم
  کد خبر : 2059286

  وزیر دفاع ترکیه: ۱۲ نقطه کنترل در سوریه ایجاد می کنیم

  وزیر دفاع ترکیه: ۱۲ نقطه کنترل در سوریه ایجاد می کنیمReviewed by on Nov 28Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، جانیکلی که همراه نخست وزیر ترکیه به انگلیس سفر کرده است، روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگاران گفت: تا کنون فقط سه نقطه نظارت و کنترل در خاک سوریه و در ادلب…

  وزیر دفاع ترکیه: ۱۲ نقطه کنترل در سوریه ایجاد می کنیمReviewed by on Nov 28Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، جانیکلی که همراه نخست وزیر ترکیه به انگلیس سفر کرده است، روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگاران گفت: تا کنون فقط سه نقطه نظارت و کنترل در خاک سوریه و در ادلب ایجاد شده و طبق توافق مذاکرات آستانه، این نقاط به ۱۲ مورد افزایش خواهد یافت.
  وی از اجرای موفق توافق ایجاد شده در آستانه در ارتباط با سوریه خبر داد و افزود: روند اجرا شده در مذاکرات آستانه و توافقات اجرا شده در این زمینه جایگزین روند ژنو نیست و در راستای حمایت از آن دنبال می شود.
  وزیر دفاع ترکیه از تحویل سامانه موشکی اس.۴۰۰ خریداری شده از روسیه در سال ۲۰۱۹ خبر داد و گفت: در زمینه تحویل این سامانه هیچ مشکلی وجود ندارد و کنترل استفاده از آن نیز به طور کامل در اختیار ترکیه خواهد بود.
  وی تاکید کرد: این سامانه هیچ تهدیدی برای عناصر ناتو نخواهد داشت.
  وی بیان کرد: ترکیه در قبال تهدید موشک بالستیک نیازمند سیستم دفاع هوایی است ولی ما تا به امروز نتوانستیم آن را نه از آمریکا و نه از سایر هم پیمانان خود تامین کنیم.
  وزیر دفاع ملی ترکیه افزود: با خرید موشک اس.۴۰۰، در مرحله اول از سامانه ای که کنترل آن به طور کامل در اختیار ما خواهد بود، برخوردار خواهیم شد و در مرحله دوم نیز صاحب تکنولوژی خواهیم شد که توانایی تولید کامل یا بخش اعظم قطعات با امکانات داخلی را دارد.
  وی همچنین اعلام کرد که پروژه ساخت جنگنده ملی ترکیه تا سال ۲۰۲۳ به اتمام خواهد رسید و در کوتاهترین زمان ممکن تمامی مراحل ساخت این جنگنده را به اتمام خواهیم رساند و هیچ تاخیری صورت نخواهد پذیرفت.
  وزیر دفاع ترکیه ساخت این جنگنده را یکی از نیازهای ضروری کشورش خواند و بیان کرد: از طرف بسیاری از کشورها در زمینه انتقال تکنولوژی ساخت این پروژه مورد حمایت قرار گرفتیم و انگلیس نیز در این پروژه با ما همکاری می کند.
  خاورم/۱۹۰۵**انتشار دهنده: حسن فاخری

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.