• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » وحدت شیعه و سنی برهم زننده توطئه های دشمنان اسلام است
  کد خبر : 2059270

  وحدت شیعه و سنی برهم زننده توطئه های دشمنان اسلام است

  وحدت شیعه و سنی برهم زننده توطئه های دشمنان اسلام استReviewed by on Nov 27Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، ظهر امروز دوشنبه ششم آذرماه ٩۶ آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، محمد محقق، معاون رئیس اجرایی…

  وحدت شیعه و سنی برهم زننده توطئه های دشمنان اسلام استReviewed by on Nov 27Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، ظهر امروز دوشنبه ششم آذرماه ٩۶ آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، محمد محقق، معاون رئیس اجرایی افغانستان و رییس حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان را به حضور پذیرفت و در خصوص روابط دو ملت و مسائل منطقه گفت و گو کردند.

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدار با اشاره به روابط و پیوندهای ایران و افغانستان، ملت افغانستان را ملتی با فرهنگ و در عین حال مظلوم توصیف کرد که در ادوار مختلف شهدای بسیاری را در راه اسلام تقدیم کرده است.

  آیت الله هاشمی شاهرودی با یادآوری مجاهدت های مسلمانان افغانستان و مشارکت آنان در نابودی پایگاه های تروریستی داعش و دفاع از حرم آل الله گفت: شایسته است از مجاهدت ها و ایثار برادران افغان در مبارزه با تروریست های تکفیری قدردانی کنیم و امیدواریم که با هوشیاری دولت و ملت افغانستان، دسیسه های دشمنان اسلام برای اقدامات تروریستی در داخل این کشور ناکام بماند.

  رئیس مجمع تشخیص مصحلت نظام در ادامه این دیدار نسبت به خطرات نفوذ آمریکا در صفوف ملت های مسلمان هشدار داد و افزود: یکی از خطرات مهم که متوجه ملت افغانستان است، خطر نفوذ آمریکاست که باید نسبت به آن هوشیار بود؛ چرا که آمریکا می خواهد نقشه های شوم و تفرقه افکنانه خود را در جوامع اسلامی نظیر عراق و افغانستان به اجرا در آورد.

  آیت الله هاشمی شاهرودی همچنین وحدت شیعیان و اهل سنت در افغانستان را امری ضروری خواند و آن را بر هم زننده توطئه های دشمنان اسلام علیه مردم مسلمان و مظلوم این کشور توصیف کرد.

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه بر لزوم گسترش همکاری های اقتصادی میان تجار ایرانی و بازرگانان افغانستان تاکید کرد و گفت: همزبانی و مرزهای مشترک دو کشور در حمایت ایران از رشد و توسعه امور اقتصادی و فرهنگی افغانستان نقشی بارز دارد.

  آیت الله هاشمی شاهرودی در بخش دیگری از سخنان خود، به زمینه های مشترک فرهنگی دو کشور اشاره کرد و گفت: بسیاری از چهره های درخشان علوم دینی و ادبی از سرزمینی برخاسته اند که قلمرو کنونی افغانستان شناخته می شود و میراث ارزشمند تمدن اسلامی و زبان فارسی به شمار می آیند.

  در این دیدار، محمد محقق، معاون رییس اجرایی افغانستان با ابراز خشنودی از سفر به جمهوری اسلامی ایران و دیدار با آیت الله هاشمی شاهرودی گفت: دولت و مردم افغانستان، قدردان حمایت های رهبر معظم انقلاب، دولت و ملت ایران هستند و دست دوستی برداران ایرانی را به گرمی می فشارند.

  وی افزود: مردم افغانستان در ماه های اخیر، خطر اقدامات تروریستی داعش را در درون شهرهای خود احساس کردند که در پی آن دولت افغانستان طرح حمایت از امنیت مساجد و خیزش مردمی علیه اقدامات تروریستی را دنبال کرد.

  محمد محقق گفت: داعش نقشه های شومی برای آشوب و خونریزی در افغانستان داشت که به لطف خدا، پایگاه های آنها در عراق و سوریه نابود شد.

  رییس حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان با اشاره به این که وحدت شیعه و سنی در افغانستان، توفیقات خوبی داشته است، اظهار امیدواری کرد که هوشیاری دولت و ملت افغانستان به ناکامی و شکست کامل توطئه های آمریکا در این کشور بینجامد.

  معاون رییس اجرایی افغانستان همچنین به همکاری کمیسیون های مشترک برای توسعه روابط بین دو کشور اشاره و گزارشی از روند اجرایی شدن توافقات در حوزه آب و حمل و نقل به عنوان اولویت همکاری ها ی مذکور به رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ارائه کرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.