• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » عطوان:مذاکرات صلح سوریه در ژنو هیچ نتیجه ای در بر نخواهد داشت
  کد خبر : 2059209

  عطوان:مذاکرات صلح سوریه در ژنو هیچ نتیجه ای در بر نخواهد داشت

  عطوان:مذاکرات صلح سوریه در ژنو هیچ نتیجه ای در بر نخواهد داشتReviewed by on Nov 27Rating: وی در تحلیل خود در روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم روزدوشنبه افزود: مذاکرات مستقیم ژنو میان دولت سوریه و مخالفان این کشوربرای چگونگی دستیابی به راه حل سیاسی دربحران سوریه از روز سه شنبه با مشارکت هیات اعزامی دولت…

  عطوان:مذاکرات صلح سوریه در ژنو هیچ نتیجه ای در بر نخواهد داشتReviewed by on Nov 27Rating:

  وی در تحلیل خود در روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم روزدوشنبه افزود: مذاکرات مستقیم ژنو میان دولت سوریه و مخالفان این کشوربرای چگونگی دستیابی به راه حل سیاسی دربحران سوریه از روز سه شنبه با مشارکت هیات اعزامی دولت سوریه به ریاست بشارالجعفری و نیزهیات واحدی ازمخالفان سوریه به ریاست نصرالحریری هماهنگ کننده عالی هیات عالی جدید مخالفان که اخیرا در ریاض تشکیل شده، آغاز خواهد شد.
  عطوان گفت: اما تردیدهای اساسی نسبت به شانس موفقیت این مذاکرات وجود دارد و دلیل آن این است که عملیات سیاسی حقیقی در واقع درشهر سوچی روسیه با نظارت روسیه، ایران، ترکیه و موافقت رسمی سوریه تحت عنوان گفت و گوی ملی سوریه صورت می گیرد.
  وی با مطرح کردن این پرسش که آمریکا، عربستان و قطر که در طول سالهای گذشته هزینه هنگفتی در بحران سوریه صرف کرده اند اکنون در جریان عملیات سیاسی کجا هستند افزود: سعودی ها و قطری ها از سوریه پس از اینکه مطمئن شدند که ادامه مسیرشان به خسارت ها و شکست های زیاد خواهد انجامید و در ادامه احتمال سرشاخ شدن آنها با روسیه وجود دارد و مسکو به لحاظ سیاسی و نظامی حرف اول و آخر را در خصوص بحران سوریه می زند عقب نشینی کردند. علاوه بر اینها تنش در روابط دوحه و ریاض نیز آنها را از جنگ سوریه به خودشان مشغول ساخت. آمریکا نیز به شکل مستقیم و غیر مستقیم در مورد بحران سوریه به شکست خود اعتراف کرده و پرچم سفید بالا برده است.
  این تحلیلگردرادامه این مطلب افزود:جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا هفته گذشته درخصوص حضوربیش از۵۰۰ نیروی آمریکایی درسوریه که به بهانه مبارزه با داعش وارد این کشور شده اند و اکنون داعش در سوریه شکست خورده و ۹۵ درصد از مناطق تحت اشغال خود را از دست داده است، سعی در فریبکاری داشت و در مسایل اغراق کرد بخصوص اینکه گفت نیروهای آمریکا تا دستیابی به راه حل سیاسی میان دولت سوریه و مخالفان آن در این کشور باقی خواهند ماند.
  روزنامه واشنگتن پست نیز در روزهای اخیر درگزارشی نوشت که وزارت دفاع آمریکا قصد دارد نیروهای خود را در شمال سوریه که به آموزش وتسلیح نیروهای دمکراتیک کرد سوریه مشغولند به منظور مواجهه با نفوذ ایران افزایش دهد.
  عطوان نوشت:معتقدیم که آمریکا نمی تواند در سوریه چه در شمال یا جنوب آن حضور داشته باشد هرچند نیروهای خود را دهها برابر افزایش دهد چرا که بی شک به لحاظ سیاسی و نظامی شکست خواهند خورد و نیروهایش صید نیروهای مقاومت سوریه و حزب الله ونیروهای الحشد الشعبی عراق خواهند شدکه بشدت تمایل به یک درگیری ضد نیروهای آمریکایی دارند همانطور که پیشتر این اتفاق روی داده و چه بسا این بار خطرناکتر باشد.
  سردبیرروزنامه رای الیوم می افزاید:نیروهای دمکراتیک کرد سوریه همپیمان آمریکا در شمال این کشور به خوبی پی به اتفاقات آینده دراین کشور برده و به خوبی درک کرده اند که نمی توان به وعده های آمریکا در مرحله آینده تکیه کردبه همین دلیل تصمیم گرفته اند که به اردوگاه پیروز این جنگ پیوندند.
  ‘ریاض درار’ رئیس مشترک شورای دمکراتیک کرد سوریه در همین راستا در گفت و گو با شبکه کردی روداو روز یکشنبه گفت: نیروهایش به ارتش سوریه خواهند پیوست و این نیروها با دستیابی به راه حل سیاسی در سوریه مسلح خواهند شد.
  بنابراین نیروهای کرد سوریه پیش از آنکه آمریکا پشت آنها را خالی کند و آنها را در برابر ائتلاف های پیروز در سوریه و عراق به حال خود رها کنند، از امید به آمریکا دست کشیدند و به خوبی از سرنوشت کردهای شمال عراق و نیز شمال غرب سوریه که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بخاطر ترکیه رها کرد، درس گرفتند. دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفت که در تماس تلفنی با رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرده است که کلیه اشکال حمایت نظامی از نیروهای کرد را به منظور بازگشت به ائتلاف با ترکیه قطع خواهد کرد.
  این تحلیلگر درخصوص نشست آتی ژنو افزود: نشست روز سه شنبه نتیجه ای در برنخواهد داشت چرا که نشست های حقیقی در سوچی با حضور نمایندگان بیش از ۴۰ حزب، گروه و نیز نمایندگان دولت سوریه برای فراهم آوردن قانون اساسی جدید و مشخص کردن موعد انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی برگزار می شود و حضور هیاتی از دولت سوریه در مذاکرات ژنو تنها به این دلیل است که آنها اطمینان دارند این مذاکرات بی نتیجه است.
  خاورم**۹۳۶۶** ۱۵۹۰
  مترجم:صغری رحیمی – انتشار دهنده: محمد حسن دوستارگان

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.