• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » اقدام تروریستی «نیویورک» بهانه‌ جدید واشنگتن برای فشار به آسیای مرکزی
  کد خبر : 2059162

  اقدام تروریستی «نیویورک» بهانه‌ جدید واشنگتن برای فشار به آسیای مرکزی

  اقدام تروریستی «نیویورک» بهانه‌ جدید واشنگتن برای فشار به آسیای مرکزیReviewed by on Nov 27Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک به نقل از «پالیتکورس»، پایگاه تحلیلی روسیه حمله تروریستی اخیر در آمریکا را که توسط شهروند سابق ازبکستان رخ داد به عنوان ابزار جدید «واشنگتن» برای فشار بر…

  اقدام تروریستی «نیویورک» بهانه‌ جدید واشنگتن برای فشار به آسیای مرکزیReviewed by on Nov 27Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک به نقل از «پالیتکورس»، پایگاه تحلیلی روسیه حمله تروریستی اخیر در آمریکا را که توسط شهروند سابق ازبکستان رخ داد به عنوان ابزار جدید «واشنگتن» برای فشار بر آسیای مرکزی عنوان کرد.

  پس از این حمله تروریستی رسانه‌های غربی از جمله نشریه‌های انگلستان به تخریب ازبکستان  پرداختند و «بی بی سی» دلیل رشد افراط‌گرایی در بین ازبک‌ها را اقدامات سختگیرانه دولت «اسلام کریم‌اف» رئیس جمهور قبلی این کشور خواند.

  در ادامه رسانه انگلیسی «The Sun» ازبکستان را به عنوان صادر کننده اصلی تروریسم در جهان و بستر افراط‌گرایی جهانی که شهروندان این کشور در سراسر دنیا در عملیات تروریستی شرکت می‌کنند، معرفی نمود.

  وال‌استریت‌ژورنال نیز برنامه استراتژیکی در زمینه مبارزه با نفوذ مبلغان داعش در کشورهای آسیای مرکزی که در قالب آن نقش «رادیوی آزادی» تقویت شود را منتشر کرد.

  طبق اطلاعات این رسانه آمریکایی، ازبکستان به منبع اصلی نیروهای انسانی تروریستی تبدیل شده زیرا «سیف الله سایپاف» عامل حمله تروریستی در آمریکا قبلا شهروند ازبک بوده است.

  با وجود این مطالب و طبق گزارش «فرغانه رو» رسانه غربگرا، آمریکا نسبت به آسیای مرکزی نه تنها فعالیت در فضای اطلاعاتی را مد نظر دارد بلکه تغییر تفکرات مهاجرین کاری این منطقه در روسیه، قزاقستان و ترکیه در فهرست اهداف واشنگتن است.

  با استفاده از این روش‌ها بخش تبلیغات دولت آمریکا تحت پوشش بهانه‌هایی نظیر مبارزه با داعش اما با هدف به دست آوردن کنترل بر تفکرات ساکنان آسیای مرکزی را مد نظر دارد.

  اما انتقاد رسانه‌های غربی نسبت به آسیای مرکزی بیشتر شبیه به عملیات آماده‌سازی برای متقاعد کردن شهروندان خود به خطرناک بودن این منطقه است تا کشورهای غربی برای بی‌ثباتی‌های آتی در آسیای مرکزی آماده شوند ضمن اینکه واشنگتن خواستار انتقال هرج و مرج خاورمیانه به این منطقه می‌باشد.

  این در حالی است که در ۳۱ اکتبر سال جاری در شهر «نیویورک» آمریکا صیف الله سایپاف سوار بر کامیون حمله تروریستی انجام داد که در نتیجه آن ۸ نفر کشته و ۱۲ مجروح شدند.

  سایپاف این حمله تروریستی را زیر پوشش پرچم داعش انجام داد.

  انتهای پیام/ح

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.