• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » تشییع نمادین کودکان یمنی در مقابل مقر سازمان ملل در صنعا
  کد خبر : 2059114

  تشییع نمادین کودکان یمنی در مقابل مقر سازمان ملل در صنعا

  تشییع نمادین کودکان یمنی در مقابل مقر سازمان ملل در صنعاReviewed by on Nov 27Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از تلویزیون العالم؛ مادران یمنی اجساد نمادین کودکان کشور خود را در مقابل مقر سازمان ملل در صنعاء تشییع کردند. شبکه تلویزیونی العالم از تجمع اعتراض آمیز…

  تشییع نمادین کودکان یمنی در مقابل مقر سازمان ملل در صنعاReviewed by on Nov 27Rating:

  تشییع نمادین کودکان یمنی در مقابل مقر سازمان ملل در صنعابه گزارش ایران ویج به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از تلویزیون العالم؛ مادران یمنی اجساد نمادین کودکان کشور خود را در مقابل مقر سازمان ملل در صنعاء تشییع کردند.

  شبکه تلویزیونی العالم از تجمع اعتراض آمیز یک سازمان حقوقی یمنی در مقابل مقر سازمان ملل متحد در صنعاء، پایتخت یمن خبر داد.

  این سازمان حقوقی در بیانیه خود تحت فشار قرار دادن عربستان به وسیله سازمان ملل متحد برای متوقف کردن حملات وحشیانه این کشور علیه شهروندان یمنی و برداشته شدن محاصره یمن را خواستار شد.

  در این تجمع اعتراضی اجساد سمبولیک کودکان یمنی که بر اثر گرسنگی و بیماری به شهادت رسیده بودند، تشییع شدند. تشییع کنندگان یمنی با این اقدام اعتراض و نارضایتی خود را نسبت به موضع ضعیف سازمان ملل متحد در مقابل تجاوزات علیه کودکان یمنی اعلام کردند.

  خبرنگار العالم در صنعاء در این باره گفت: مادران یمنی در حالی که بر روی دستانشان اجساد سمبولیک از کودکان بی گناه بود در مقابل مقر سازمان ملل متحد در صنعاء تجمع کردند تا زشتی فجایع و جنایات دشمن سعودی و محاصره کشور به خصوص در حق کودکان یمنی را به نمایش بگذارند.

  نور الجروی، رئیس تجمع زنان برای صلح در مصاحبه با خبرنگار العالم گفت: امروز ما با بر روی دست گرفتن اجساد کودکان مان از سازمان ملل متحد می‌خواهیم سکوت شرم آور جامعه جهانی در مقابل جنایات دشمن سعودی علیه ملت به خصوص کودکان یمنی را محکوم کند.

  جمیله الجعدبی، فعال حقوقی یمنی نیز به خبرنگار العالم گفت: همه مردم جهان باید به این کودکان نگاه کنند. کودکان یمنی هم مثل بقیه کودکان جهان هستند. آیا دشمنانی که در عربستان و دیگر کشور‌ها به ما حمله می‌کنند، خودشان کودک ندارند؟

  در گوشه‌ای دیگر از این جمعیت تابوتی که بر روی آن نشان اتحادیه عرب ثبت شده بود بر روی دستان تظاهر کنندگان قرار داشت که پس از تشییع سمبولیک و ابراز انزجار از مواضع آن در قبال مسائل کشور‌های عربی و اجرای برنامه‌های عربستان به خاک سپرده شد.

  عمار صلاح، مسئول جنبش موسوم به حرکت جهانی علیه تروریسم آل سعود در مصاحبه با خبرنگار العالم گفت: ما امروز در اینجا جمع شده ایم تا پیکره موسوم به اتحادیه عرب را دفن کنیم که در حقیقت به اتحادیه ذلت بار و ملعون عربی تبدیل شده است. این اتحادیه جز به منافع آل سعود و رژیم صهیونیستی نمی‌اندیشد و همیشه با منافع کشور‌های عربی از جمله عراق و سوریه و یمن مخالفت می‌کند و اکنون نیز خود را برای ضربه زدن به لبنان آماده کرده است.

  گزارشگر العالم در پایان گفت: ائتلاف دشمن سعودی تا کنون شنیع‌ترین جنایات را علیه مردم یمن مرتکب شده است. ائتلاف سعودی با بستن گذرگاه‌های یمن هفت میلیون نفر از مردم این کشور را در محاصره و گرسنگی قرار داده است. بر اساس آمار‌های سازمان‌های حقوقی شمار کودکانی که از سوء تغذیه رنج می‌برند به بیش از دو میلیون نفر رسیده است.

  این در حالی است که سازمان ملل متحد طی دو سال و نیم گذشته نتوانسته است حملات ائتلاف سعودی علیه یمن را متوقف کند و محاصره این کشور را بردارد و یا حتی از تجاوزات دشمن علیه شهروندان غیرنظامی بکاهد. در عین حال همه می‌دانند که سازمان ملل متحد با ائتلاف سعودی همکاری کرده و در توطئه علیه یمن یک دست هستند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.