• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » بسیج باید همیشه مقاوم و استوار باقی بماند
  کد خبر : 2059090

  بسیج باید همیشه مقاوم و استوار باقی بماند

  بسیج باید همیشه مقاوم و استوار باقی بماندReviewed by on Nov 27Rating: رخدادهای ۶ آذر ۶۳ چکیده: لایحه بودجه ۶۹۳ میلیارد تومانی سال ۶۴ امروز تقدیم مجلس شد.   رئیس جمهور از نیروهای مردمی خواست خود را برای زدن ضربه نهایی بر عراق آماده کنند.   نخست وزیر سرپرست جدید بنیاد مستضعفان را منصوب کرد….

  بسیج باید همیشه مقاوم و استوار باقی بماندReviewed by on Nov 27Rating:

  رخدادهای ۶ آذر ۶۳

  چکیده:

  لایحه بودجه ۶۹۳ میلیارد تومانی سال ۶۴ امروز تقدیم مجلس شد.

   

  رئیس جمهور از نیروهای مردمی خواست خود را برای زدن ضربه نهایی بر عراق آماده کنند.

   

  نخست وزیر سرپرست جدید بنیاد مستضعفان را منصوب کرد.

   

  آمریکا و عراق از سرگیری روابط خود را رسما اعلام کردند.

   

  تقدیم لایحه بودجه به مجلس

  جلسه علنی مجلس شورای اسلامی امروز به ریاست آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس شورای اسلام تشکیل شد.

  در این نشست مهندس میرحسین موسوی نخست وزیر لایحه بودجه سال ۱۳۶۴ را که بالغ بر ۶۹۳۴ میلیارد ریال می باشد تقدیم مجلس کرد.

  آقای موسوی در سخنرانی خود بعد از تقدیم لایحه بودجه به مجلس شورای اسلامی گفت: حجم کلی بودجه عمومی سال ۶۴ در حدود ۳ میلیارد ریال کمتر از بودجه عمومی مصوب سال ۶۳ است و کسری بودجه دولت در سال ۶۴ به ۳۹۴ میلیارد ریال محدود شده است و پیش بینی می شود ۹۶ میلیارد ریال از این کسری بودجه از محل برگشتی پرداخت های سال قبل تامین شود و در نتیجه تکیه بودجه بر استقراض از سیستم بانکی ۲۹۸ میلیارد ریال محدود خواهد شد. به گفته آقای نخست وزیر در بودجه سال ۶۴ علاوه بر جنگ سه محور اقتصادی مهار تورم، حفظ تداوم رشد تولید و کوشش در جهت ایجاد اشتغال از اولویت برخوردار هستند.(۱)

   

  آیت الله خامنه ای: بسیج  باید همیشه مقاوم و استوار باقی بماند

  در سومین روز از هفته بسیج و آخرین روز سمینار توجیه طرح صف که دیروز با حضور آیت الله خامنه ای رئیس جمهور و رئیس شورای عالی دفاع در استادیوم آزادی برگزار شد فرماندهان پایگاه های بسیج مستضعفین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سراسر کشور سالروز تشکیل ارتش ۲۰ میلیونی را ارج نهادند.

  آیت الله خامنه ای در اجتماع با شکوه شرکت کنندگان در این مراسم با اشاره به اجتماع عظیم فرماندهان ۱۲ هزار پایگاه بسیج گفت: بسیج فقط یک جسم نیست بلکه پیکره ای است که روح عظیم و اراده استوار و پولادینی با خود به همراه دارد و مظهر حضور ملت در حساس ترین صحنه های انقلاب و دفاع مقدس از انقلاب است.

  رئیس جمهور افزود: امروز ما در مرزها جنگ داریم و بسیج با سازماندهی ویژه مشغول فداکاری است اما برای دراز مدت و همیشه انقلاب و دوره هایی که شیطان ها و زورگویان هستند انقلاب در مقابل آنها نیاز به یک نیروی انقلابی خستگی ناپذیر متکی به آحاد ملت دارد که قدرت خود را در ایران حفظ کند و آن نیرو چیزی جز بسیج نیست.

  آیت الله خامنه ای افزود: بسیج تمام شدنی نیست و پیر و خسته نخواهد شد و از میدان رزم خسته نمی شود و باید همیشه مقاوم و استوار باقی بماند. بسیج مردمی روح انقلاب اسلامی است. بسیج در چهار دیواری هدف های محدود ملت ما زندانی نخواهد شد بلکه در معادلات سیاسی دنیا اثر خواهد گذاشت

  رئیس شورای عالی دفاع تاکید کرد: وظیفه امروز ما استفاده از نیروهای مردمی برای پایان دادن به غائله خطرناک رژیم بعث عراق از طریق میدان های جنگ است.(۲)

   

  تعیین سرپرست جدید بنیاد مستضعفان

  آقای طهماسب مظاهری دیروز طی حکمی از سوی مهندس میر حسین موسوی نخست وزیر به سمت معاون نخست وزیر و سرپرست بنیاد مستضعفان منصوب شد.

  در این حکم اظهار امیدواری شده است که با اتکا به خداوند بزرگ و به کارگیری نیروهای متعهد آقای مظاهری در جهت خدمت به مستضعفان موفق باشد. همچنین نخست وزیر طی نامه جداگانه ای ضمن پذیرش استعفای آقای طباطبایی از زحمات ایشان در این سمت تشکر کرد. طهماسب مظاهری متولد ۱۳۳۲ و دارای درجه مهندسی راه و ساختمان از دانشکده فنی تهران است.(۳)

   

  از سرگیری رسمی روابط آمریکا و عراق

  به گزارش ایران ویج به نقل از آسوشیتدپرس آمریکا در جستجوی گسترش نفوذ خود در جهان عرب دیروز روابط دیپلماتیک خود با عراق را بعد از وقفه ای ۱۷ ساله رسما از سر گرفت. این اقدام بلافاصله پس از ملاقات ۳۵ دقیقه ای رونالد ریگان رئیس جمهور آمریکا با طارق عزیز وزیر خارجه عراق اعلام شد. وی عالی ترین مقام عراقی است که از هنگام جنگ ۱۹۶۷ از واشنگتن دیدار کرده است. به عقیده ناظران سیاسی منطقه گرایش صدام به آمریکا امری تازه و جدید نیست بلکه سفر وزیر خارجه رژیم بعث عراق به آمریکا به منزله علنی شدن روابط پنهانی است که از سال پیش در محافل خبری جهان مطرح شده است. روزنامه «ریه شلت» چاپ آلمان نیز در این زمینه نوشت واشنگتن می داند برقراری روابط علنی بین آمریکا و عراق به منزله پشت کردن عراق به مسکو نیست چرا که شوروی مهمترین تامین کننده اسلحه عراق در جنگ با ایران است.(۴)

  منابع:

  ۱. کیهان، ۶ آذر ۶۳، ص ۲
  ۲. اطلاعات، ۶ آذر ۶۳، ص ۳
  ۳. کیهان، ۶ آذر ۶۳، ص ۲
  ۴. اطلاعات، ۶ آذر ۶۳، ص ۲۰

  انتهای متن/

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.