• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » بیانیه وزارت خارجه آمریکا درباره کنفرانس معارضان سوری در ریاض
  کد خبر : 2059082

  بیانیه وزارت خارجه آمریکا درباره کنفرانس معارضان سوری در ریاض

  بیانیه وزارت خارجه آمریکا درباره کنفرانس معارضان سوری در ریاضReviewed by on Nov 27Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان وزارت امور خارجه آمریکا در پایگاه اینترنتی خود درباره برگزاری کنفرانس معارضان سوری در ریاض بیانیه ای صادر کرد. در این بیانیه به قلم هدر نائورت، سخنگوی وزارت امور خارجه…

  بیانیه وزارت خارجه آمریکا درباره کنفرانس معارضان سوری در ریاضReviewed by on Nov 27Rating:

  بیانیه وزارت خارجه آمریکا درباره کنفرانس معارضان سوری در ریاضبه گزارش ایران ویج به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان وزارت امور خارجه آمریکا در پایگاه اینترنتی خود درباره برگزاری کنفرانس معارضان سوری در ریاض بیانیه ای صادر کرد.

  در این بیانیه به قلم هدر نائورت، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، در تاریخ بیست و ششم نوامبر، آمده است:
  “آمریکا پایان موفقیت آمیز کنفرانس ریاض۲ با حضور مخالفان سوری و کار این کنفرانس برای کنار هم قرار دادن طیف های مختلفی از گروه‌ها به منظور تشکیل یک هیئت متحد را زیر نظر دارد، یعنی هیئتی که بتواند در دور بعدی گفتگوهای ژنو با حمایت سازمان ملل متحد، وارد مذاکرات اساسی شود.

  آمریکا از نقش عربستان سعودی به عنوان سازمان دهنده ی کنفرانس مخالفان سوری در ریاض تمجید می کند. ما به کمیته جدید مذاکراتی و جناب نصر حریری هماهنگ کننده کل آن تبریک می گوئیم؛ درحالی که آنها خود را برای شروع بحث ها و گفتگوهایی آماده می کنند که می تواند در نهایت منجر به یک راه حل سیاسی برای این مناقشه شود.

  روندی که بتواند به این راه حل (سیاسی) دست یابد باید دربرگیرنده اجرای کامل قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت سازمان ملل متحد از جمله اصلاح قانون اساسی و انتخابات آزاد و عادلانه تحت نظارت سازمان ملل و در بالاترین حد معیارهای بین المللی شفافیت باشد که همه سوری ها از جمله اعضای آوارگان سوری واجد شرایط در آن شرکت کنند.”

  در بخش دیگری از بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا درباره کنفرانس ریاض آمده است:
  “درحالی که روند ژنو به سمت اصلاح قانون اساسی و انتخابات تحت نظارت سازمان ملل متحد، مورد حمایت قرار می گیرد، این روند همچنین باید دربرگیرنده گسترده ترین طیف از شهروندان سوری باشد یعنی شامل همه گروه‌هایی که در میدان سوریه نماینده و نفوذ دارند و به سوریه جدیدی که در قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت سازمان ملل متحد تشریح شده است، متعهد هستند.

  ایجاد یک هیئت متحد برای این دور از گفتگوهای ژنو تحت رهبری سازمان ملل، گامی مثبت در این مسیر است. ما امیدواریم که همه طرف های گفتگوهای ژنو جدیت و انعطاف پذیری را برای یافتن راه حلی نشان دهند که بتواند به این مناقشه و مصائب مردم سوریه خاتمه دهد.
  ما به طور خاص از (دولت) سوریه می خواهیم که اکنون براساس قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت سازمان ملل متحد، وارد مذاکرات اساسی در ژنو شود.”

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.