• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » صددرصد هدف دشمن‌ ناراضی کردن مردم از نظام است
  کد خبر : 2059064

  صددرصد هدف دشمن‌ ناراضی کردن مردم از نظام است

  صددرصد هدف دشمن‌ ناراضی کردن مردم از نظام استReviewed by on Nov 26Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، سردار غلامرضا جلالی عصر امروز در همایش بررسی تهدیدات مردم‌محور و راهکارهای مقابله با آن با تبریک ۵ آذر سالروز تشکیل بسیج مستضعفین اظهار داشت: بسیج، مردمی‌ترین ارتش جهان است که…

  صددرصد هدف دشمن‌ ناراضی کردن مردم از نظام استReviewed by on Nov 26Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، سردار غلامرضا جلالی عصر امروز در همایش بررسی تهدیدات مردم‌محور و راهکارهای مقابله با آن با تبریک ۵ آذر سالروز تشکیل بسیج مستضعفین اظهار داشت: بسیج، مردمی‌ترین ارتش جهان است که به فرمان امام راحل شکل گرفت و در دفاع مقدس در هر صحنه‌ای که لازم بود بسیج مردمی به کمک نیروهای مسلح آمد.

  وی افزود: پس از آن نیز بسیج، بخشی از توان دفاعی کشور و قدرتی بازدارنده بوده و بخش عمده‌ای از امنیت کشور مرهون این نیروی بزرگ است.

  رئیس سازمان پدافند غیرعامل با بیان اینکه امروز فرمان امام راحل درباره بسیج به سایر کشورها صادر شده، بیان کرد: سردار شهید همدانی و دوستانش با تکرار تجربه تشکیل بسیج، مردم سوریه و عراق را سازماندهی کرده و برای دفاع از کشورشان به کار گرفتند.

  جلالی با بیان اینکه تکرار تجربه بسیج در سوریه و عراق، داعش را سرجای خود نشاند، تصریح کرد: شکست بخش نظامی داعش، حرکت بسیار مهم و ارزشمندی بود که ناشی از انتقال تجربه بسیج و تفکر امام راحل به مردم سوریه و عراق بود، البته مستشاری نظامی، به کارگیری ارتش سوریه، عراق و روسیه و قدرت فرماندهی سردار سلیمانی و دوستان شهیدشان را نمی‌توان نادیده گرفت.

  وی گفت: شکست داعش نمادی از یک دفاع مردم محور در مقیاس فراسرزمینی است و امروز آن افقی که مقام معظم رهبری بر آن تأکید کرده و پیروزی بر داعش را گام نخست می‌دانند نشانگر بیداری مسلمانان است.

  رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور عنوان کرد: پیروزی بر داعش، پیروزی بسیج است و امروز روز تشکیل مردمی‌ترین ارتش دنیا و انتقال این تجربه و نگاه به مردم سایر کشورها است که می‌تواند ارتش‌های تا دندان مسلح را شکست دهد.

  جلالی تصریح کرد: در تاریخ ۴۰-۵۰ ساله اخیر چنین شکست مفتضحانه‌ای برای آمریکا و اسرائیل رخ نداده و نباید این پیروزی را کوچک شمرد.

  وی بیان کرد: برای نخستین بار پس از انقلاب است که جمهوری اسلامی توانسته محور به کارگیری ارتش روسیه برای اهداف مشترک باشد و نخستین بار است که قدرت دفاعی ما توانسته ارتش سه کشور را به کار گیرد و این حاصل تربیت نسلی از امیران و سرداران و فرماندهان است که می‌توانند ارتش سایر کشورها را مدیریت کند.

  رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به حمله آمریکا به ژاپن، ویتنام و کره با بمب هسته‌ای و انواع سلاح‌های شیمیایی بیان کرد: در همه این حمله‌ها نوعی از دفاع مردم‌محور در برابر آمریکا شکل گرفت و بهترین نمونه این نوع دفاع، دوران دفاع مقدس در ایران بود.

  جلالی با بیان اینکه صدام نیز به دنبال تشکیل دفاع مردم‌محور بود، گفت: بی‌اعتمادی مردم عراق به صدام و استفاده آمریکا از روش‌های ویژه، مردم و ارتش را از یکدیگر جدا کردند و نخستین قدم در این مسیر، حذف رسانه عراق بود تا حلقه ارتباط مردم و حکومت عراق قطع شود.

  وی افزود: در عوض ۱۵ شبکه ماهواره‌ای را در اختیار گروه‌های مخالف صدام قرار داد تا به فضاسازی پرداخته و درنهایت موجب جدایی مردم از ارتش شد.

  رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور مطرح کرد: آمریکا پس از عراق با بررسی تجربه‌های خود در جنگ جهانی به این نتیجه رسیدند که باید به جنگ‌های بی‌قائده پرداخته و مردم محور جنگ‌ها قرار گیرند و راه این کار استفاده از رسانه است زیرا رسانه یک ابزار کاملا جدی و سلاح آفندی و پدافندی است.

  جلالی بیان کرد: رسانه عامل اتصال مردم با حکومت است که می‌تواند مردم را تهییج کرده یا بر ضد کشور خودشان تحریک و سازماندهی کند، بنابراین رسانه هم عامل بازدارنده و هم عامل تهاجم می‌تواند باشد.

  وی اظهار داشت: روزی رسانه در رادیو محدود می شد، بعد تلویزیون، بعد ماهواره، بعد اینترنت و بعد شبکه های اجتماعی پدید آمدند و اکنون رسانه ابزاری کاملا جنگی است و می‌توان با رسانه به یک کشور حمله کرد یا به وسیله آن به دفاع پرداخت.

  رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: مدل مدرن رسانه، شبکه‌های اجتماعی است که مردم را براساس علایق در گروه‌ها و کانال‌ها، سازماندهی کرده و امکان ارتباط مستقیم یک فرد با سایر افراد در فضای سایبری در سراسر جهان وجود دارد.

  جلالی افزود: در این رسانه‌ها یک مرکزیت یا سرور وجود دارد که داده‌های مردم در آن‌جا ذخیره می‌شود و یکی از زیرساخت‌های این مرکز، نرم‌افزارهای "داده‌کاوی" است که اطلاعات کاربران را به هم متصل کرده و سلایق و علایق مردم را می‌فهمد.

  وی بیان کرد: به همین دلیل در ۳ انتخابات اخیر جهان، پیش‌بینی صاحبان شبکه‌های اجتماعی بالای ۹۵ درصد درست بود چون به سلیقه و علاقه‌مندی مردم دسترسی داشتند، اما ما دسترسی نداشتیم.

  جلالی عنوان کرد: این اطلاعات می‌تواند شناخت دقیقی از بافت اجتماعی و فرهنگی کشور ما را حاصل کند و خریدار این اطلاعات، کشورهایی چون عربستان، اسرائیل و آمریکا هستند.

  وی مطرح کرد: با آگاهی از همین عواطف، نظرات و سلیقه‌هاست که آن‌ها گاه می‌توانند در برخی جریانات اجتماعی ما سوار باشند زیرا همه اطلاعات ما را دارند.

  رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: در حوزه سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نیاز به اطلاعات جدید برای پردازش ندارند و به همه جزییات افکار و اندیشه‌های مردم دسترسی دارند و این خطرناک است.

  جلالی اعلام کرد: یکی از استراتژی‌های جنگ مردم‌محور، ناراضی کردن مردم و رساندن آن‌ها به مرز عصیان و شوراندن بر ضد حکومت است و تلاش می‌کنند مردم را با خود همراه کرده و از راه شبکه‌های اجتماعی، آن‌ها را تحریک کنند.

  وی بیان کرد: ایران جز کشورهای انحصاری مردم محور بوده و حکومت ما مردم‌سالاری دینی است و انتخابات ما واقعی‌ترین انتخابات جهان است و حکومت ما وابسته به مردم است و آمریکایی بررسی کرده‌ا‌‌‌‌ند که اگر بتوان بر مردم ایران اثر گذاشت؛ می‌توان حکومت را تغییر دهیم.

  رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور بیان کرد: یکی از نقاط عطف برای اثرگذاری، انتخابات است؛ دیگری حوادث امنیتی و جنگ و دیگری شبکه‌های اجتماعی است و اینکه در برخی زمان‌ها حجم داده‌های فارسی زبان این شبکه‌ها افزایش می‌یابد از خارج از کشور است.

  جلالی افزود: آن‌ها مدل مفهوم‌سازی و بازی با افکارعمومی را به کار گرفته یا دو قطبی کاذب ایجاد می‌کنند مانند این پرسش‌ها که مردم اقتصاد و رفاه را می‌خواهند یا مقاومت را و بعد ساختار اجتماعی را طوری طراحی می‌کنند که خواسته یا ناخواسته همه ما به سمت این دو قطبی پیش رویم.

  وی گفت: در مقطعی نیز تقویت جریان فرهنگی موافق غرب‌گرایی گسترش می‌یابد که وقتی واکاوی می‌شود مشخص می‌شود از خارج کشور طراحی شده و ما با ناآگاهی آن را گسترش داده‌ایم.

  جلالی بیان کرد: اگر بتوانیم تقویت بنیه نظامی و انسجام داخلی و وحدت را حفظ کنیم در برابر دشمن تا اندازه زیادی موفق شده‌ایم، هرچند در بحث اقتصادی صددرصد هدف دشمن، ناراضی کردن مردم است به همین دلیل بحث اقتصاد مقاومتی مطرح می‌شود.

  رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تصریح کرد: مردمی که امروز گرانی را تحمل نمی‌کنند، همان مردمی هستند که در دوران دفاع مقدس با وجود فشار اقتصادی از مواد غذایی کوپنی خود برای کمک به جبهه استفاده می‌کردند، بنابراین باید با تعریف یک استراتژی مشخص، نقش مردم را در اقتصاد مقاومتی تعیین کرد زیرا وقتی مردم به خرید کالای خارجی افتخار می‌کنند، نتیجه‌اش این می‌شود که فرزندان خود آن‌ها بیکار می‌مانند.

  جلالی بیان کرد: در حوزه فرهنگی نیز باید زیرساخت رسانه و شبکه اجتماعی را از آن خود کنیم و امروز به شبکه اجتماعی ملی نیاز داریم تا از داده‌های مردم خود صیانت کنیم.

  وی افزود: امروز ارتقاء سواد رسانه‌ای یک موضوع جدی است و در مجامع مذهبی نیز باید این سواد شکل گیرد و علما باید به احکام فقهی رسانه‌های نوین بپردازند که تا چه اندازه، مجاز به استفاده از شبکه‌های اجتماعی هستیم که گرفتار گناه نشویم.

  رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تصریح کرد: صیانت از افکار عمومی و مراقبت از اقدامات دشمن، امروز رسالت ما است زیرا نه تنها شبکه‌های اجتماعی بلکه حتی بسیاری از سریال‌های تلویزیونی فارسی‌زبان و غیر فارسی‌زبان شبکه‌های ماهواره‌ای، بنیان خانواده را هدف قرار داده‌اند.

  جلالی عنوان کرد: برای صیانت از افکار عمومی باید شبکه اجتماعی ملی اسلامی راه‌اندازی کرده و افکار و ارزش‌های اسلامی را با قابلیت جذب مخاطب داشته و نیازهای فکری و علمی و سرگرمی فرزندان را تأمین کنیم تا بتوان یک دفاع مردم‌محور در برابر تهدیدات مردم محور ایجاد کرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.