• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » حجت‌الاسلام رئیسی: مشکلات اقتصادی و اجتماعی زیبنده ایران نیست
  کد خبر : 2058870

  حجت‌الاسلام رئیسی: مشکلات اقتصادی و اجتماعی زیبنده ایران نیست

  حجت‌الاسلام رئیسی: مشکلات اقتصادی و اجتماعی زیبنده ایران نیستReviewed by on Nov 26Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس،‌ به‌نقل از آستان‌نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی در آئین افتتاح مرکز مقاومت بسیج عالم آل محمد(ص) که همزمان با هفته بسیج برگزار شد، این هفته را به بسیجیان، ملت ایران و همه…

  حجت‌الاسلام رئیسی: مشکلات اقتصادی و اجتماعی زیبنده ایران نیستReviewed by on Nov 26Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس،‌ به‌نقل از آستان‌نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی در آئین افتتاح مرکز مقاومت بسیج عالم آل محمد(ص) که همزمان با هفته بسیج برگزار شد، این هفته را به بسیجیان، ملت ایران و همه ملت‌های مسلمان که جبهه بین‌المللی مقاومت را رقم زدند، تبریک گفت و اظهار داشت: مقام معظم رهبری از حضرت ثامن الحجج(ع) تعبیر زیبایی دارند که می‌فرمایند اگر بخواهیم امام رضا(ع) را در یک جمله معرفی کنیم باید بگوییم "مبارزی خستگی‌ناپذیر".

  وی تصریح کرد: بسیجیان و نیروهای دلداده به خدا، اهل اقدام و عمل و خطر کردن در عرصه‌های اجتماعی، اهل نقش‌آفرینی در مبارزات و نبرد با استکبار جهانی هستند. بسیجیان با تأسی به نام مقدس امام رضا(ع) و داشتن روحیه معنویت، اهل تلاش، مبارزه، خستگی ناپذیری، ایستادگی و مقاومت در راه حق هستند.

  حجت‌الاسلام و‌المسلمین رئیسی خاطرنشان کرد: اگر امروز سیره امام رضا(ع) را مورد تبیین و بررسی قرار دهیم متوجه خواهیم شد که ابعاد مختلف سیره آن حضرت سرشار از عشق به خدا، معنویت، عمل صالح، علم صالح و تمدن‌سازی است.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بسیجیان عزیز ما برای خودشان مأموریتی در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و علمی دارند، گفت: امروز بسیج نه به‌عنوان یک جریان، حزب و جناح بلکه یک تفکر، فرهنگ و مکتب است و بسیجی با همه انگیزه‌ها و اندیشه‌های الهی، دغدغه انقلاب، نظام و خدمت به مردم را دارد.

  شکل‌گیری جریان مقاومت در دنیا

  وی تأکید کرد: اگر روزی دشمن نگران مقاومت در جنوب لبنان بود، حالا این مقاومت نه تنها در لبنان، بلکه در سوریه، عراق، یمن و آفریقا شکل گرفته است.

  تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اجتماع عظیم اربعین حسینی و دل‌هایی که جذب امام حسین(ع) شده‌اند، تصریح کرد: اربعین نمادی از جبهه مقاومت بین‌المللی است که متعلق به یک گویش، اقلیم یا منطقه نیست بلکه اجتماعی عظیم با ابعاد مختلف است که پیام بسیار مهمی دارد.

  حجت‌الاسلام و‌المسلمین رئیسی افزود: امروز در پرتو نورانیت حضرت رضا(ع) دل‌های بسیاری به مکتب انسان‌ساز اهل بیت(ع)جذب شده و در ملاقاتی که با خانواده شهید حججی در حرم مطهر رضوی داشتم مادر این شهید والامقام بیان داشت که زیارت، ارادت و توسلی که فرزندم به اهل بیت(ع) داشت گره کارهای او را باز کرد.

  وی با اشاره به تأکیدات رهبر انقلاب اسلامی در جریان سوریه گفت: رهبر بصیرت‌آفرین انقلاب اسلامی در جریان سوریه، به‌خوبی شرایط و اتفاقات را دیدند، رصد کردند و زمان شناسانه در این باره تصمیم گرفتند و بیان داشتند جریان سوریه، خطر جهان اسلام و امت اسلامی است، اما در مقابل برخی از قلم‌ها و دیدگاه‌ها اظهار می‌داشتند که موضوع سوریه به جمهوری اسلامی ایران ارتباطی ندارد. یکی از مؤلفه‌های امنیت ملی ما وجود نیروهای دلداده به خدا و اهل خطر کردن است.

  حجت‌الاسلام و‌المسلمین رئیسی افزود: مقام معظم رهبری به خوبی می‌دانستند که اگر ما امروز با جریان شجره خبیثه داعش، القاعده و جریان‌های دست ساخته استکبار جهانی مواجه نشویم، قطعا امت اسلامی در خطر است. امروز جریان صهیونیستی استکباری فهمید نیروهای دست‌ساخته آن‌ها که با سوء‌استفاده از جهل برخی افراد، این فساد و جنایات بی‌شمار را در جهان اسلام ایجاد کردند، دیگر راه به جایی نخواهند برد.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: به برکت آستان مقدس حضرت رضا(ع) که پایتخت معنوی و پایتخت دل‌هاست در کشورمان امنیت، اقتدار، عزت و آقایی داریم و معتقد هستیم که فرهنگ رضوی و خدمت به بارگاه حضرت رضا(ع) و تفکر بسیجی می تواند بسیار مبارک و منشأ بسیاری از خدمات و ارزش‌ها در کشور باشد.

  وی با تأسی از کلام حضرت رضا(ع) که خدا رحمت کند کسی را که امر ما را احیاء می‌کند و اگر مردم زیبایی کلام ما را بدانند دنبال ما حرکت می‌کنند، اذعان کرد: امروزه خدمت در آستان مقدس حضرت رضا(ع) به مفهوم خدمت، خادم و مخدوم گسترش پیدا کرده است و با الهام از منشور هفت‌گانه ابلاغی مقام معظم رهبری، چنین برداشت کردیم که باید مفهوم خدمت را توسعه دهیم. توسعه مفهوم خدمت، خادم و مخدوم به گستردگی همه ایران اسلامی و به تعبیر دیگر جهان اسلام است.

  تولیت آستان قدس رضوی گفت: در سال اولی که توفیق خدمت در این آستان مقدس را داشتم با همکاری بسیج سازندگی، سه هزار گروه را با نام بسیج سازندگی رضوی به تمام نقاط کشور اعزام کردیم که خدمات بسیار ارزشمندی را این نیروهای انقلابی انجام دادند و نیاز است که این ارتباط با مرکزیت تهران در کشور، سازنده و سازمان یافته‌تر ادامه پیدا کند.

  وی با اشاره با اقتدار جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: امروز هیچ پیمان و میثاقی در منطقه و جهان بدون نقش جمهوری اسلامی ایران محقق نمی‌شود.

  مشکلات اقتصادی و اجتماعی زیبنده ایران اسلامی نیست

  وی با اشاره به روحیه و فرهنگ بالای انقلابی در بین مردم و مسئولان، اظهار کرد: با وجود اقتدار بالای ایران اسلامی در دنیا و روحیه بالای انقلابی در میان مردم و مسئولان، وجود نقایص و کاستی‌ها در حوزه مسائل اقتصادی و اجتماعی زیبنده این کشور نیست.

  تولیت آستان قدس رضوی تأکید کرد: بسیجی اندیشیدن، انگیزه بسیجی و عمل بسیجی یک مکتب و فرهنگ است و ما از ابتدای انقلاب هر جا که روحیه بسیجی و مدیریت جهادی و انقلابی داشتیم در آن حوزه شاهد اقتدار و عزت آفرینی برای کشور بودیم و هرجا که ما دچار مشکل شده‌ایم در آن حوزه روحیه بسیجی کم رنگ بوده است.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به افتخارات کشور در حوزه‌های موشکی و مسایل منطقه‌ای، گفت: افتخارات جمهوری اسلامی ایران مرهون مدیریت انقلابی و جهادی است.

  تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در حوزه‌های اقتصادی عنوان کرد: منظور از اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل، این است که در این حوزه‌ها باید گره‌گشایی و کار انقلابی کرد و همواره این مسئله مورد تأکید رهبر معظم انقلاب است.وی گفت: ما گره‌گشایی در این مسائل را در پرتو مدیریت بسیجی و انقلابی می‌دانیم و در هر حوزه‌ای در کشور این روحیه وجود داشته باشد، شاهد موفقیت‌های بسیاری در آن بخش بودیم. امیدواریم در هفته بسیج با پرداختن به ابعاد روحیه و مکتب بسیجی، این روحیه در کشور و به‌ویژه در حوزه‌های مدیریتی و عملکردی جلوه داشته باشد.

  تولیت آستان قدس رضوی همچنین با اشاره به حضور به‌موقع و مؤثر نیروهای بسیجی در مناطق زلزله‌زده، گفت: در بازدیدی که از مناطق شیعه و سنی‌نشین استان کرمانشاه داشتیم، مردم زلزله‌زده اظهار می‌کردند که در این مدت نیروهای بسیجی مشکلات ما را حل کردند و هر روز همراه ما هستند که وجود چنین روحیه‌ای انقلابی می‌تواند بسیاری از مسایل و مشکلات کشور را حل کند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.