• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » حمایت‌های مستشاری ایران و جبهه مقاومت در نابودی داعش نقش چشمگیری داشته است
  کد خبر : 2058794

  حمایت‌های مستشاری ایران و جبهه مقاومت در نابودی داعش نقش چشمگیری داشته است

  حمایت‌های مستشاری ایران و جبهه مقاومت در نابودی داعش نقش چشمگیری داشته استReviewed by on Nov 26Rating: علی‌اصغر زرگر کارشناس مسائل منطقه در گفت‌وگو با حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به چگونگی شکل‌گیری دولت خود خوانده داعش بیان کرد: این گروهک تکفیری توسط یک برنامه از پیش تعیین شده فعالیت خود…

  حمایت‌های مستشاری ایران و جبهه مقاومت در نابودی داعش نقش چشمگیری داشته استReviewed by on Nov 26Rating:

  علی‌اصغر زرگر کارشناس مسائل منطقه در گفت‌وگو با حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به چگونگی شکل‌گیری دولت خود خوانده داعش بیان کرد: این گروهک تکفیری توسط یک برنامه از پیش تعیین شده فعالیت خود را آغاز کرد و با حمایت سران انگلیسی و آمریکایی به ایجاد شورش و تفرقه در منطقه پرداخت.

  کارشناس مسائل منطقه ادامه داد: حمایت‌های مالی، نظامی و مجهز ساختن داعش توسط آمریکا همگی بیانگر این بود که این گروهک یک شبه و بدون مسیر یابی خلق نشده است.

  زرگر با اشاره به سرعت غیرقابل باور دولت خودخوانده داعش در تصرف بخشی از خاک سرزمین‌های سوریه و عراق اظهار کرد: وجود یک برنامه ریزی بلند مدت و استفاده از عنصر غافل گیری سبب شد تا دولت مرکزی عراق از ابتدا برای مقابله با این گروهک بازمانَد.

  وی تصریح کرد: کمک‌های مستشاری ایران در نابودی داعش نقش چشمگیری داشته است علاوه بر این موضوع روسیه نیز توجیه شده بود یک خلأ قدرتی در منطقه وجود دارد و طی سال‌های اخیر نیروی هوایی خود را نسبت به گذشته مجهزتر ساخت.

  کارشناس مسائل منطقه ادامه داد: خطر ظهور مجدد این گروهک تکفیری به صورت جسته و گریخته در منطقه وجود دارد، اما در عین حال به نظر می‌رسد دولت خود خوانده داعش دیگر جایگاهی در منطقه ندارد و اکنون دوران پاکسازی و بازسازی منطقه آغاز شده است.

  زرگر با اشاره به مهمترین عوامل شکست داعش در منطقه تأکید کرد: به مرور زمان این گروهک تکفیری که برنامه دایره خلافت اسلامی خود در سوریه و عراق را چیده بود، به شمشمیر دو لبه‌ای تبدیل شد که از یک سو فرصت‌هایی برای حضور کشور‌های اروپایی در منطقه را مهیا ساخت و از سوی دیگر به تهدیدی جدی برای کشور‌های اسلامی تبدیل شد.

  وی در پایان گفت: مداخلات گسترده گروهک تفکیری باعث شد تا کشور‌های منطقه‌ای با همکاری یکدیگر تلاش خود را در جهت از بین بردن آن به کار ببندند و جدیتی که در منطقه و از جبهه مقاومت و ایران وجود داشت، از گسترش فعالیت داعش جلوگیری کرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.