• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » عمر البشیر: مخالف مداخله واشنگتن در امور داخلی کشورهای عربی و ایران هستیم
  کد خبر : 2058449

  عمر البشیر: مخالف مداخله واشنگتن در امور داخلی کشورهای عربی و ایران هستیم

  عمر البشیر: مخالف مداخله واشنگتن در امور داخلی کشورهای عربی و ایران هستیمReviewed by on Nov 25Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از روز شنبه ایرنا به نقل از دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری روسیه، عمر البشیر ادامه داد: در بسیاری از مسائل مهم بین المللی و منطقه ای (با مسکو) مواضع مشترکی داریم، در…

  عمر البشیر: مخالف مداخله واشنگتن در امور داخلی کشورهای عربی و ایران هستیمReviewed by on Nov 25Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از روز شنبه ایرنا به نقل از دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری روسیه، عمر البشیر ادامه داد: در بسیاری از مسائل مهم بین المللی و منطقه ای (با مسکو) مواضع مشترکی داریم، در وهله نخست مخالف مداخله آمریکا در امور داخلی کشورهای عربی هستیم که شامل دخالت واشنگتن در امور ایران نیز می شود.
  بشیر در دیدار با ولادیمیر پوتین همتای روس خود، مخالفت کشورش را با مداخله واشنگتن در امور کشورهای عربی و ایران اعلام کرد.
  به گفته رئیس جمهوری سودان، مسائلی که منطقه با آن روبرو شده، به دلیل مداخله آمریکا به وجود آمده و وضعیت کشور ما که به دو بخش تقسیم شد، به همین دلیل بود. این سیاست واشنگتن بود که پیامد آن تقسیم سودان به دو پاره بود که وضعیت این کشور را بدتر کرد و نیاز به دفاع در برابر سیاست ها و اقدامات خصمانه آمریکا داریم.
  البشیر افزود: علت بروز وضعیت کنونی سوریه هم دخالت های آمریکاست که بر اثر آن چنین فاجعه ای در کشور سوریه به وقوع پیوسته است. بر این باوریم که صلح در سوریه بدون وجود بشار اسد رئیس جمهوری این کشور به دست نمی آید. معتقدیم که اگر روسیه به مسائل سوریه ورود نمی کرد، این کشور از دست می رفت.
  وی گفت: خواهان توسعه روابط سودان با روسیه در تمام عرصه ها هستیم، برای توسعه روابط دوستانه با روسیه اهمیت فراوان قائلیم، از روسیه بخاطر مواضع خود در عرصه بین المللی قدردانی می کنیم و موضع این کشور در دفاع از سودان را مهم می دانیم.
  البشیر گفت: در مورد همکاری های فنی – نظامی هم باید بگویم سلاح های ارتش سودان، روسی است که مربوط به تسلیحات نیروی زمینی و هوایی می شود.
  عمر البشیر همچنین در گفت وگو با خبرگزاری اسپوتنیک گفت: اطلاعاتی در اختیار داریم که از تلاش آمریکا برای تقسیم سودان به پنج بخش حکایت می کند و آنها می خواهند در صورتی که نیرویی برای دفاع از کشور خود نیابیم، این نقشه خود را تحقق بخشند.
  وی افزود: سودان از روسیه انتظار دارد که در تمام امور این کشور مشارکت داشته باشد، از جمله می خواهیم که در برابر مداخله های آمریکا از ما دفاع شود.
  رئیس جمهوری سودان خاطرنشان کرد: روسیه کشور دوست سودان است و همواره مواضع دو کشور در بسیاری موارد به یکدیگر نزدیک بوده است، به همین دلیل این دیدار تاریخی از روسیه صورت گرفت. به رغم اینکه سودان و روسیه بیش از ۶۰ سال روابط دیپلماتیک دارند، اما این سفر نخستین دیدار رئیس جمهوری سودان از روسیه است.
  اروپام**۳۹۱**۱۴۸۶**انتشار دهنده: محسن شریفی**

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.