• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » احدی نتوانسته فاتح جنگ در یمن شود/گفتگو با ایران اشکالی ندارد
  کد خبر : 2058412

  احدی نتوانسته فاتح جنگ در یمن شود/گفتگو با ایران اشکالی ندارد

  احدی نتوانسته فاتح جنگ در یمن شود/گفتگو با ایران اشکالی نداردReviewed by on Nov 25Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از النشره، رئیس حزب سوسیالیست ترقیخواه لبنان با اشاره به اقدامات محمد بن سلمان ولیعهد عربستان اعلام کرد: محمد بن سلمان ولیعهد عربستان دست به اقدامی شبیه به انقلاب…

  احدی نتوانسته فاتح جنگ در یمن شود/گفتگو با ایران اشکالی نداردReviewed by on Nov 25Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از النشره، رئیس حزب سوسیالیست ترقیخواه لبنان با اشاره به اقدامات محمد بن سلمان ولیعهد عربستان اعلام کرد: محمد بن سلمان ولیعهد عربستان دست به اقدامی شبیه به انقلاب فرهنگی که عربستان را به قبل از سال ۱۹۷۹ بر می گرداند، زده است و این برای ایجاد جریان اعتدال اسلامی در آن و گشایش با همه ادیان مهم است. سفر پاتریک مار بشاره پترس الراعی(رهبر مسیحیان مارونی لبنان) بهترین گواه است که به من گفت که کلیسای قدیم بازگشایی خواهد شد.

  وی افزود: البته در این زمینه باید از عجله یا فرصت سوزی پرهیز شود زیرا باید انقلاب فرهنگی در چین در دهه شصت گذشته را به خاطر آورد که آسیب های زیادی برجای گذاشت. من گشایش تدریجی از طریق Deng xio Ping دنگ شیو پینگ»را ترجیح می دهم اما طبعا هر کشوری شرایط خاص خود را دارد.

  جنبلاط در ادامه بیان کرد: اما این ماموریت تا زمانی که جنگ یمن ادامه دارد راه به جایی نمی برد و موفق نخواهد شد. یمن به مثابه افغانستان جهان عرب است و احدی نتوانسته است که آنرا اشغال کند یا از خارج بر آن حکومت کند. عثمانی ها در برخی مناطق و انگلیسی ها در عدن و برخی شهرها را حضور پیدا کردند اما با تجربه ناخوشایند روبرو شدند و جمال عبدالناصر رئیس جمهور اسبق مصر در یمن شکست خورد. شما در روزگار ملک فیصل در این کشور جنگیدید و در نهایت پس از نشست خارطوم صلح میان ملک فیصل و جمال عبدالناصر برقرار شد و شیخ صباح تا آنجایی که من می دانم نقش موثری در این صلح ایفا کرد.

  رئیس حزب سوسیالیست ترقیخواه لبنان افزود: امروز از باب توجه به عربستان و به ملت یمن باید صلح یا حل و فصل و هر چه می خواهید بنامید، برقرار شود. گفتگوی مستقیم با جمهوری اسلامی ایران برای دست یابی به حل و فصل اوضاع به دور از حملات شخصی اینجا و آنجا که فایده ای ندارد، اشکالی ندارد. باید میان دو ملت صلح و دوستی برقرار شود. ویرانی و محاصره در یمن بس است و تلفات انسانی و خسارات مادی عربستان و منابع آن کافی است. زمان آن فرا رسیده است که بازسازی یمن به دور از علی عبدالله صالح و عبدالهادی منصور باشد تا ملت یمن هر که را می خواهد انتخاب کند و شما جناب شاهزاده مصلح و برادر بزرگ همانند اسلاف خود باش. شلیک گلوله نخست در جنگ آسان است اما مهار جنگ و تبعات آن دشوار است.

  وی مصلحت و منفعت عربستان را مهمتر از جنگ نیابتی که نتیجه آن فروش سلاح و مهمات و وعده های کاذب و از بین رفتن منابع عربستان و کشورهای حوزه خلیج فارس باشد دانست و بر لزوم استفاده از منابع برای رشد آموزشی و پزشکی و دیگر موارد تاکید کرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.