• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » مقام سازمان ملل: استفاده سعودی ها از سلاح غذا در جنگ علیه یمن شرم آور است
  کد خبر : 2058400

  مقام سازمان ملل: استفاده سعودی ها از سلاح غذا در جنگ علیه یمن شرم آور است

  مقام سازمان ملل: استفاده سعودی ها از سلاح غذا در جنگ علیه یمن شرم آور استReviewed by on Nov 25Rating: دیوید بیسلی، مدیر برنامه غذای سازمان ملل امروز در گفت وگو با این شبکه خبری گفت: ‘تردیدی نیست که ائتلاف کشورهای عربی به سرکردگی عربستان از ابزار غذا برای مبارزه با مخالفان خود در یمن…

  مقام سازمان ملل: استفاده سعودی ها از سلاح غذا در جنگ علیه یمن شرم آور استReviewed by on Nov 25Rating:

  دیوید بیسلی، مدیر برنامه غذای سازمان ملل امروز در گفت وگو با این شبکه خبری گفت: ‘تردیدی نیست که ائتلاف کشورهای عربی به سرکردگی عربستان از ابزار غذا برای مبارزه با مخالفان خود در یمن بهره می برند، اقدامی که شرآور و غیرانسانی ترین سلاح جنگی در طول تاریخ بشری به حساب می آید’.
  وی افزود: ‘در عین حال اقدام ائتلاف سعودی برای بازگشایی صرفا دو مرز هوایی و دریایی برای ارسال کمک های بشردوستانه به یمن برای مبارزه با قحطی در آن کشور کافی نیست و اوضاع انسانی را در یمن وخیم تر می کند’.
  براساس این گزارش، گروه های حقوق بشری آمریکا از جمله بزرگترین آنها ‘گروه امداد رسانی آمریکا’ امروز اقدام عربستان علیه مردم یمن را محکوم و آنرا غیرانسانی توصیف کرده و در عین حال خواستار اقدام بین المللی برای توقف این اقدامات ننگین از سوی ائتلاف عربی در جنگ یمن شدند.
  ائتلاف عربی (تحت سرکردگی رژیم آل سعود) دیروز اعلام کرد از روز پنجشنبه صدور مجوز برای کشتی ها و هواپیماهای حامل کمک های انسانی را که به مقصد بندر حدیده و فرودگاه صنعا در یمن در حرکت هستند، آغاز کرده است.
  اما گروه های حقوق بشری این اقدام را با توجه به نیاز مبرم مردم یمن به محموله های عظیم امدادی کافی ندانسته و اعلام کردند که با این وجود هنوز مرزهای زمینی، هوایی و دریایی یمن برای امداد رسانی به آن کشور بسته است.
  پائولو سِرنوشی، مدیر کمیته بین المللی نجات یمن مستقر در آمریکا نیز این اقدام سعودی ها را برای رساندن انواع کمک های بین المللی از جمله، آب، غذا، دارو، سوخت و همه نیازمندی های ضروری زندگی به نیازمندان آن در یمن کافی نداست.
  براساس این گزارش، اگرچه سازمان ملل اعلام کرد ائتلاف عربی با ازسرگیری پروازها به مقصد صنعا موافقت کرده و با صدور مجوز برای انتقال هوایی کارکنان بخش کمک رسانی سازمان ملل به صنعا موافقت کرده است، اما با توجه به اینکه ۸۰ درصد از مردم یمن از جمله ۱۱ میلیون کودک زیر ۱۸ سال که نیمی از جمعیت این کشور را شامل می شوند از دسترسی به آب و غذا محروم هستند، حتی این اقدام ائتلاف نیز همچنان غیرانسانی ترین اقدام جنگی علیه مردم یمین به حساب می آید.
  این گزارش حاکی است که بسیاری از گروه های حقوق بشری جهان نیز این اقدام سعودی ها را برای رفع بحران انسانی قحطی و گرسنگی ناشی از تحمیل یک جنگ نابرابر آن کشور به مردم یمن کافی نداسته و خواستار پایان جنگ در آن کشور شدند.
  براساس این گزارش، اگرچه آنها از دولت آمریکا نیز می خواهند اقدام عاجلی برای حل این بحران انسانی صورت دهد، اما دولت ترامپ به سبب تعامل مثبتی که با حکام سعودی دارد، از کمک به مردم یمن سرباز زده و می زند.
  عربستان با همراهی چند کشور عربی و آمریکا از ششم فروردین سال ۹۴ تاکنون یمن را مورد تجاوز زمینی، هوایی و دریایی قرار داده که بر اثر آن تاکنون بیش از ۱۳ هزار یمنی شهید و هزاران نفر دیگر نیز زخمی شده اند.
  حدود دو هفته پیش در پاسخ به تجاوزها و بمباران مناطق مسکونی یمن توسط بمب افکن های عربستانی -آمریکایی، که موجب شهادت شمار زیادی از مردم مسلمان یمن شد، رزمندگان یمنی فرودگاه ریاض را با موشک زمین به زمین هدف قرار دادند؛ این موضوع باعث ترس و نگرانی مقامات آل سعود شد و ولی عهد این کشور دستور محاصره همه جانبه یمن را صادر کرد.
  خاورم ۱۳۷۸**۱۲۷۵
  مترجم علی نصیری**انتشار دهنده: مجید جعفری

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.