• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » محمدیان: بعد از برجام نگاه جهان به ورزش زنان در ایران کیفی تر شده است
  کد خبر : 2058388

  محمدیان: بعد از برجام نگاه جهان به ورزش زنان در ایران کیفی تر شده است

  محمدیان: بعد از برجام نگاه جهان به ورزش زنان در ایران کیفی تر شده استReviewed by on Nov 25Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا به نقل از وزارت ورزش و جوانان، معاون توسعه ورزش بانوان با بیان اینکه از ابتدای مسئولیتش با شعار حضور قدرتمند زنان در عرصه های مختلف ورزشی و…

  محمدیان: بعد از برجام نگاه جهان به ورزش زنان در ایران کیفی تر شده استReviewed by on Nov 25Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا به نقل از وزارت ورزش و جوانان، معاون توسعه ورزش بانوان با بیان اینکه از ابتدای مسئولیتش با شعار حضور قدرتمند زنان در عرصه های مختلف ورزشی و با محوریت زبان ورزش به عنوان اثر گذارترین دیپلماسی از بین دیپلماسی های جهانی، گام های موثری را در این حوزه برداشته است، گفت: از جمله این کارها تصویب لباس بانوان بسکتبالیست، میزبانی مسابقات جهانی شطرنج، میزبانی از فوتسال ایتالیا، برگزاری مسابقات آسیایی کبدی و… از جمله برنامه هایی است که در بخش ورزش قهرمانی از ابتدای امسال به اجرا درآمده است .
  وی افزود: این معاونت در ساماندهی جایگاه نواب رییس بانوان ؛ فرصت سازی برای حضور بانوان کارشناس کشورمان در مجامع بین المللی و تصمیم ساز جهانی از دیگر مواردی است که تلاش می کند تا شرایط مطلوب را مهیا کند.
  معاون ورزش بانوان با بیان اینکه ورزش بانوان علاوه بر اینکه اثربخشی های بسیار زیاد اجتماعی دارد می تواند در دیپلماسی نیز اثرگذاری مطلوبی داشته باشد، روزهای گذشته ما شاهد اقدام خوبی از سوی فدراسیون فوتبال مبنی بر برگزاری دیدار دوستانه رشته فوتسال زنان با حضور تیم ایتالیا بودیم.
  وی گفت: برگزاری و میزبانی چنین رویداهایی تنها به ارتقا فنی هر دوتیم کمک نمی کند، بلکه در نگاه وسیع تر، می تواند شرایطی خوبی را در بحث ارتباطات خارجی برای کشور به ویژه در حوزه ورزش بانوان به ارمغان بیاورد و یا میزبانی کبدی کاران آسیا در ایران که هم اکنون در استان گلستان در جریان است و می تواند نتایج خوبی را در بخش های مختلف برای ایران به ارمغان بیاورد.
  محمدیان با اشاره به حضور میهمانان خارجی در ایران از نزدیک می توانند شاهد امنیت نشاط و شادابی باشند و می توانند ببیندکه فضای مناسب برای ارائه خدمات ورزشی برای حضور بانوان سایر کشورها نیز وجود دارد و نکته دیگر چنین تعاملاتی این فرصت را ایجاد میکند که میهمانان ما مروج فرهنگ غنی ارزشی ایران برای کشورهای خود باشند.
  وی ادامه داد، برای توسعه ورزش بانوان به شکلی که در جمهوری اسلامی ایران مد نظر است، سالهاست که تلاش های زیادی صورت گرفته، خوشبختانه امروز مطالبات ورزش بانوان به سمت حرفه ای تر شدن سوق پیدا کرده و ما هم در جایگاهی قرار گرفته ایم که این مطالبات را بشنویم ، بررسی کنیم و به درستی پاسخ بدهیم و یکی از این مطالبات این است که فعالیت بانوان در میادین ورزشی چه در داخل کشور چه در سطوح بین امللی افرایش پیدا کند.
  محمدیان افزود: برای تحقق این موضوع مهم راهکارهای بسیاری وجود دارد و در حال حاضر در کشورمان شاهد آن هستیم. من بسیار امیدوار هستم مسیری که فدراسیون ها و تیم های مختلف ورزشی بانوان طی می کنند به زودی به مرحله ای برسد که بتوانیم در رویدادهای مهم ورزشی شاهد شکوفایی بیشتر بانوان در رشته های مختلف باشیم.
  وی تصریح کرد، تمام این رویدادها بر اساس برنامه پیش رفته است و در همین راستا برنامه ی چهارساله ای در چهار محور تهیه شده است که یکی از این محورها ارتقاء عزت و اقتدار زنان ورزشکار کشورمان است برای تحقق این موضوع می بایست هم به لحاظ کمی وهم به لحاظ کیفی برنامه ریزی داشته باشیم.
  معاون بانوان وزارت ورزش گفت: برگزاری نشست های مختلف با ارکان فدراسیون از جمله نواب رییس، روسای فدراسیون های ورزشی، بررسی های بین المللی برای کسب کرسی های بین المللی را در دستور کار داریم و به طور جدی پیگیری می کنیم ،براساس برنامه چهار ساله ، فدراسیونهای ورزشی را برای پذیرفتن میزبان های مهم آسیایی و جهانی ترغیب کردیم تا علاوه براینکه بتوانیم چهره واقعی فنی و ارزشی بانوان ورزشکار را به نمایش بگذاریم به دنیا بگویم این حضور و این نگاه به جامعه ورزش زنان ایران ارزشی است نه ابزاری .
  وی همچنین گفت: معتقدم هیچ زبانی قدرتمندتر از زبان ورزش نیست و با این زبان می توان ابعاد مختلف جمهوری اسلامی ایران را معرفی کرد .
  برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
  ورزشی**۱۵۲۸**۱۳۶۸
  خبرنگار: حسن تمیمی** انتشار: خیراله شفیعی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.