• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » آمریکا دیگر توان مبارزه با ایران را ندارد/ وقف نیازمند کار مطالعاتی و برنامه ریزی است
  کد خبر : 2058350

  آمریکا دیگر توان مبارزه با ایران را ندارد/ وقف نیازمند کار مطالعاتی و برنامه ریزی است

  آمریکا دیگر توان مبارزه با ایران را ندارد/ وقف نیازمند کار مطالعاتی و برنامه ریزی استReviewed by on Nov 25Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از صبح الوند؛ حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان  در مجلس شورای اسلامی، درششمین همایش یاوران وقف استان همدان سخنان خود…

  آمریکا دیگر توان مبارزه با ایران را ندارد/ وقف نیازمند کار مطالعاتی و برنامه ریزی استReviewed by on Nov 25Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از صبح الوند؛ حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان  در مجلس شورای اسلامی، درششمین همایش یاوران وقف استان همدان سخنان خود را با گرامیداشت هفته بسیج آغاز کرده و گفت: بسیج در جامعه ، فرهگی است که وقف در آن جای میگیرد؛ بسیج در جامعه اسلامی ما طی دهه های گذشته واژگانی بود که هم بر دلها نشست و هم در پیروزی انقلاب و موفقیت های پی در پی تاثیر گذار بود.

   

  وی با بیان اینکه هر چه موفقیت  و افتخاردر کشور داریم ازفرهنگ بسیجی است و هرچه مشکل داریم بخاطر دور بودن از فرهنگ بسیجی است افزود: کلمه بسیج فرهنگ قرانی است و برای بقای نظام و انقلاب و رفع تمام مشکلات کشور راهی جز تمسک به فرهنگ بسیجی نیست.

   

  حاجی بابایی بسیجیان را افرادی پرتلاش و پرکار دانست و ادامه داد: بسیجی به نظام خدمت میکند اما کمترین استفاده را از نظام دارد و برعکس، فرهنگ غیر بسیجی پر خور و پر برداشت و کم کار است.

   

  نماینده مردم همدان  در مجلس شورای اسلامی، با اشاره بر اینکه دلیل موفقیت در برابر داعش وجود فرهنگ بسیجی بود گفت: شهید حججی یک بسیجی تمام عیار بود، او با شهادتش و شهید همدانی و شهدای دیگر با فرهنگ بسیجی حرکت کردند و توانستند در عراق و سوریه مقابل داعش بیاستند.

   

  وی ضمن بیان اینکه دین اسلام دین حکمت است تصریح کرد:هرجا در جامعه ضعف داریم بیانگر آن است که نتوانستیم به خوبی دین اسلام را در آن موضوع تبیین و به تصویر بکشیم و در آن جا مشکل از مفسر است، نه قرآن و اسلام.

   

  حاجی بابایی با تاکید بر اینکه داعش یک نیروی نظامی نبود ونیست اظهار کرد: داعش یک تفکرو یک فرهنگ است که مهمترین ویژگی او مباره با اهل بیت بوده؛ فرهنگ داعش با پشتیبانی رژیم صهیونیستی، وهابیت و آمریکا طی دوران ها وجود اشته و فرهنگ بسیجی در پی مبارزه با این تفکر خطرناک بوده و هست.

   

  نماینده مردم همدان  در مجلس شورای اسلامی،  با اشاره بر اینکه تفکر داعش نمرده  و نمیمیرد افزود: دیروز تفکر داعشی در مصر را شاهد بودید، این تفکر نمیمیرد به همین دلیل فرهنگ بسیجی و تبیین فرهنگ بسیجی و اسلام اهل بیت همچون اکسیژن نیاز امروز جامعه است.

   

  *وقف هزاران نفر را با اسلام آشنا میکند

  وی کلمه وقف را یکی از زیباترین جلوه ها در زمینه های گوناگون در جامعه دانست و عنوان کرد: امروز وقف میتواند جایگاه تربیتی، اخلاقی و مبازره با مفاسد اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و حاکمیتی داشته باشد؛ وقتی وقف میتواند هزاران خانوا ده را نجات دهد و هزاران نفر را با اسلام واقعی بیشتر آشنا کند و وقتی میتواند طعم اسلام را بچشاند و برای هزاران نفر شغل ایجاد کند و زندگی خانواده ها را نجات دهد یعنی همچون نماز جمعه حافظ و تحکیم بخش نظام است.

   

  حاجی بابایی در ادامه سخنان خود افزود: عزیزان ما طی سال های اخیر در اوقاف تلاش های بسیاری کردند و زحمات فراوانی کشیدند، وقتی در همین اربعین عده زیادی به کربلا رفتند و یک نفر با پشتیبانی اوقاف کتابی راجب این اربعین بنویسد میتواند تاثیرات بالای اخلاقی و فرهنگی را در جامعه داشته باشد.

   

  نماینده مردم همدان  در مجلس شورای اسلامی،  ضمن اشاره بر اینکه در استان ما موقوفه ها زیادند تصریح کرد:  دوستان زحمت میکشند موقوفه ها را حفظ  میکنند اما باید به سمت بهره بری و استفاده از موقوفه ها نیز حرکت کنند و افراد زیادی را به سمت اشغال راهی کنند.

   

  وی با تاکید بر اینکه در تمام نبردهایی که در منطقه داشتیم بدون استثنا آمریکا را شکست دادیم افزود:  این پیروزی ها بخاطر داشتن فرهنگ مقاومت است، حیرت زده کردن آمریکا فقط  کار شهید حججی وشهید اجمدی روشن است و با دیپلماسی نمیتوانیم امریکا را حیرت زده کنیم.

   

  حاجی بابایی ضمن بیان اینکه در حال حاضر آمریکا سکویی به نام برجام دارد و از طریق آن انقلاب را موشک باران میکند گفت: آمریکا  هیت حاکمیتی دارد که در آن برای نابودی ما برنامه میریزد، آن ها برنامه ای تحت عنوان برنامه تحکیمی تعامل و تحمیل دارند، یعنی مذاکره میکنند و با فشار آوردن مسائل را به طرف مقابل میقبولانند.

   

  *آمریکا دیگر توان مبارزه با ایران را ندارد

  نماینده مردم همدان  در مجلس شورای اسلامی، با اشاره بر اینکه آمریکا دیگر توان مبارزه با ایران را ندارد گفت: آمریکا در همه جبهه ها از ایران شکست خورده است و تنها راه مبارزه با ما را عبور از خطوط  قرمز میداند و برای عبور از خطوط قرمز نیازمند یک دیوانه بود که ترامپ را وارد صحنه کرد؛ما برجام را چه خوب یا بد نوشتیم و همه دنیا امضا کردند اما اوباما نمیتوانست برجام را نقض کند و به این خاطر یک دیوانه آمد تا به راحتی برجام را بهم بزند؛ هروقت کسی خود را به دیوانگی زد بدانید دیگر توان مبارزه ندارد و این به برکت جمهوری اسلامی و خون شهیدان است.

   

  حاجی بابایی در ادامه  خطر اول کشور را بیکاری دانست و عنوان کرد: امروز امریکا، دشمن دیرینه ما خطر جدی برای ما ندارد و خطر اول کشور ما بیکاری است و ما موظفیم در همه جای کشور تمام بهانه ها را برای کسانی که کار نمیکند بگیریم و هیچ کس بهانه ای برای بیکاری نداشته باشد.

   

  وی با تاکید بر اینکه باید سالانه یک و نیم میلیون شغل ایجاد شود  تا مردم حس کنند بیکاری مقداری درحال حل شدن است تصریح کرد: شرایط  در کشور محیاست و منابع و پول در کشو رهست ، این امکانات فقط نیازمند برنامه ریزی و مدیریتی است که دغدغه مند و بسیجی باشد، در مجلس هرچه لازم بود انجام دادیم تا دولت هیچ حرف دیگری نداشته باشد و فقط به معیشت و مردم بپردازد و مشکلات  را حل کند.

   

  * عامل اصلی مشکلات اجتماعی بیکاری است

  حاجی بابایی عامل اصلی مشکلات اجتماعی را بیکاری دانست و ادامه داد: مقام معظم رهبری مجوز دادند تا یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه براشته تبدیل به ریال شومد و بانک ها همان مقدار پول را بگذارند تا برای روستاها و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر اشتغال ایجاد شود؛ پس باید جهادی وارد عرصه کارشویم محکم بایستیم و دلسوزانه تر کار کنیم، در استان باید بتوانیم هرسال ۳۰ هزار شعل ایجاد کنیم، اگر فوق امور عادی کار کنیم خواهیم توانست از روی پل بیکاری عبور کنیم.

   

  حاجی بابایی پیروزی حیثیت بخش سردار سلیمانی و رزمندگان در سوریه را حرکتی انقلابی  دانست و تصریح کرد: در کشور نیازمند حرکت هایی انقلابی هستیم تا مشکلات را رفع کنیم، باید به منابع داخلی تکیه کرده، واردات را کاهش و صادرات را افزایش دهیم؛ متاسفانه  در استان همدان واردات از صادرات حتی در بخش تولیدات سیر و سیب زمینی بیشتر است؛نیازمنیدم تا بازار تولید مدیریت شود چرا که بازار تولید از خود تولید مهمتر است.

   

  نماینده مردم همدان  در مجلس شورای اسلامی، در پایان تاکید کرد: وقف نیازمند کار مطالعاتی و برنامه ریزی است و میتوان از آن بهره بری بالاتری برد و سرمایه گذاری بیشتری انجام داد، وقف از گذشته تا حالا مختص افراد محروم بوده و امروزه مشکل مردم بیکاری و معیشت است و وقف میتواند در این زمینه ها کمک های فراوانی کند.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.