• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » سرپرست دانشگاه فرهنگیان:تربیت معلم در شرایط مهجوریت علمی و اجتماعی است
  کد خبر : 2058305

  سرپرست دانشگاه فرهنگیان:تربیت معلم در شرایط مهجوریت علمی و اجتماعی است

  سرپرست دانشگاه فرهنگیان:تربیت معلم در شرایط مهجوریت علمی و اجتماعی استReviewed by on Nov 25Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، محمود مهر محمدی روز شنبه در نخستین سمپوزیوم تربیت معلم تطبیقی در اصفهان افزود: این حوزه مهم به لحاظ نظری رها شده و در جوامع علمی کشور، پشتوانه های لازم برای آن…

  سرپرست دانشگاه فرهنگیان:تربیت معلم در شرایط مهجوریت علمی و اجتماعی استReviewed by on Nov 25Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، محمود مهر محمدی روز شنبه در نخستین سمپوزیوم تربیت معلم تطبیقی در اصفهان افزود: این حوزه مهم به لحاظ نظری رها شده و در جوامع علمی کشور، پشتوانه های لازم برای آن تدارک دیده نشده است.
  وی تاکید کرد: باید تلاش شود تا تربیت معلم به بحث محوری و جدی در عرصه علمی کشور تبدیل شود و برای این مهم باید از طریق جلب توجه متخصصان و صاحب نظران بتوانیم نقیصه نابرخورداری از یک پشتوانه پژوهشی و نظری در این حوزه را جبران کنیم.
  سرپرست دانشگاه فرهنگیان افزود: این دانشگاه باید در این عرصه نقش راهبری را برعهده بگیرد و انتظار می رود که موجبات ورود تمام دلسوزان تعلیم و تربیت به ویژه متخصصان عرصه علوم تربیتی در سراسر کشور را به واکاوی به شناخت ابعاد ظریف و پیچیده تربیت معلم فراهم سازد.
  مهرمحمدی، با بیان اینکه به رغم تاریخ طولانی آموزش در کشور به تدریس و تربیت معلمان توجه ویژه‌ای نشده است، گفت: این دانشگاه در نظر دارد تا معلمان را با روش‌های توسعه یافته آموزشی آشنا کند که در تربیت دانش آموزان بصورت تکامل یافته موفق شوند.
  سرپرست دانشگاه فرهنگیان افزود: یکی از اقدام های علمی این دانشگاه ارتقای محتوای آموزشی با روشهای علمی و عملی به نومعلمان است.
  وی تاکید کرد: برگزاری این سمپوزیوم می‌تواند آغازی برای تحولی جدید در روند آموزشی در مدارس کشور باشد.
  سرپرست دانشگاه فرهنگیان افزود: رخداد سمپوزیوم تطبیقی به عنوان یک رخداد قابل ذکر در تاریخ تربیت معلم می تواند نقش مهمی در ارتقای دامنه تعاملات کشور به سطح فراملی داشته باشد.
  مهر محمدی یادآور شد: برگزاری این سمپوزیوم نمونه ای عملی برای رسیدن به ارتقای وضعیت آموزشی در کشور با استفاده از ظرفیت‌ها و راهکارهای بین‌المللی است.
  نخستین سمپوزیوم تربیت معلم تطبیقی به مدت دو روز از چهارم آذر با حضور مهمانان داخلی و خارجی و سخنرانانی از کشورهای اسپانیا، ایرلند، آفریقای جنوبی، لیتوانی و ویتنام در خانه معلم شماره سه اصفهان در حال برگزاری است.
  این سمپوزیوم با هدف آشنایی با مسایل و سیستم تربیت معلم در سایر کشورها، در حوزه های مختلف برنامه ریزی درسی، پژوهش، کارورزی، یادگیری الکترونیک و سایر موارد مهم تشکیل شده است.
  دانشگاه فرهنگیان تلاش دارد تا در راستای این هدف با تبدیل رویدادهای واقع شده در سایر نهادهای کشور، با تاکید بر موضوعیت تربیت معلم از فرصت و ظرفیت این گردهمایی استفاده کند.
  ت/۶۹۹۴
  خبرنگار:آرزو فلاح** انتشار: سلطانمرادی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.