• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » وزارت نفت درآمد هدفمندی را به خزانه واریز نمی‌کند/ تنخواه ۱۶ هزار میلیاردی بودجه از خزانه و سود بانک‌ها
  کد خبر : 2058263

  وزارت نفت درآمد هدفمندی را به خزانه واریز نمی‌کند/ تنخواه ۱۶ هزار میلیاردی بودجه از خزانه و سود بانک‌ها

  وزارت نفت درآمد هدفمندی را به خزانه واریز نمی‌کند/ تنخواه ۱۶ هزار میلیاردی بودجه از خزانه و سود بانک‌هاReviewed by on Nov 25Rating: هادی قوامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با در مورد منابع و مصارف، هدفمندی یارانه‌ها اظهار داشت: طبق گزارش ارائه شده، درآمدهایی که باید از محل هدفمندی یارانه‌ها به خزانه…

  وزارت نفت درآمد هدفمندی را به خزانه واریز نمی‌کند/ تنخواه ۱۶ هزار میلیاردی بودجه از خزانه و سود بانک‌هاReviewed by on Nov 25Rating:

  هادی قوامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با در مورد منابع و مصارف، هدفمندی یارانه‌ها اظهار داشت: طبق گزارش ارائه شده، درآمدهایی که باید از محل هدفمندی یارانه‌ها به خزانه واریز می‌شود، با ابهام مواجه است. شرکت نفت و گاز باید این درآمد را طبق اصل ۵۳ قانون اساسی به خزانه واریز می‌کرد که این کار صورت نگرفته است. 

  عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تأکید کرد: بر اساس مکانیزم تخصیص اعتبار پس از واریز درآمد به خزانه هزینه به آنها اختصاص داده می‌شد، بنابراین همه درآمدهای هدفمندی باید متمرکز و مصارف آنها نیز مشخص باشد. 

  وی با اشاره به اینکه درآمدهای شرکت ملی نفت و گاز به خزانه واریز نشده و در حساب یکی از بانک‌ها رفته و از این محل سود دریافت می‌شود. 

  قوامی با بیان اینکه در صورت عدم تمکین وزارت نفت و مسئولان دولت، قطعاً در رابطه با هدفمندی یارانه تصمیم قاطع تری در بودجه ۹۷ خواهیم گرفت، تصریح کرد: متأسفانه هدفمندی یارانه، همان مسیر غلط دولت دهم را ادامه می‌دهد. قرار بود ۲۰ درصد از منابع هدفمندی به دولت اختصاص یابد، اما اکنون ۲۰ درصد از بودجه جاری نیز برای مصارف هدفمندی استفاده می‌شود و این موضوع منجر به تحت تأثیر قرار گرفتن طرح‌های عمرانی شده است.

  عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: ۳۲۰ هزار میلیارد تومان صرف پرداخت‌ یارانه‌های نقدی خانوار در هدفمندی شده و همه آن از بین رفته است، در صورتی که باید این منابع به سرمایه و توسعه راه‌ها و زیرساخت‌ها تبدیل شود. 

  این نماینده مجلس، تأکید کرد: اگر دولت به قانون تمکین نکند، ناچاریم سال آینده به گونه‌ای قانون را تصویب کنیم که وزارت نفت درآمدهای ناشی از هدفمندی را به خزانه واریز کند و اکنون وزارت اقتصاد با واریز آن با خزانه موافق است. 

  قوامی با اشاره به اجرای پروژه‌های عمرانی تصریح کرد: متأسفانه آنچه پرداخت می‌شود، مربوط به سود اوراق مشارکت سال‌های قبل است و بیشتر هزینه انتقالی بوده که به جاری‌ها پرداخت می‌شود و در ۶ ماه اول امسال بالای ۹۲ درصد از منابع صرف هزینه‌های جاری در بودجه شده است، اگر همین رویه ادامه یابد، سال ۹۷ باید ۱۱۰ درصد از منابع را به جاری اختصاص یافت و حتی باید برای آن استقراض کرد، بنابراین اقتصاد کشور نیاز به جراحی دارد. 

  وی افزود: ۱۶ هزار میلیارد تومان تنخواه از خزانه و از سود بانک‌ها برای مصارف بودجه در ۶ ماه امسال برداشته شده است که ۶ هزار میلیارد تومان سهم سود بانک‌ها و ۱۰ هزار میلیارد تومان تنخواه است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.