• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » استاد دانشگاه: ایران در مبارزه با تروریسم بسیار خوب نقش آفرینی کرد
  کد خبر : 2058160

  استاد دانشگاه: ایران در مبارزه با تروریسم بسیار خوب نقش آفرینی کرد

  استاد دانشگاه: ایران در مبارزه با تروریسم بسیار خوب نقش آفرینی کردReviewed by on Nov 25Rating: دکتر افشین زرگر روز شنبه درگفت وگو با ایرنا اظهار داشت: دررابطه با پایان حکومت گروه تروریستی داعش بر بخشی از سرزمین عراق و سوریه می توان گفت اساسا با توجه به اینکه این گروه تروریستی نامشروع بود و…

  استاد دانشگاه: ایران در مبارزه با تروریسم بسیار خوب نقش آفرینی کردReviewed by on Nov 25Rating:

  دکتر افشین زرگر روز شنبه درگفت وگو با ایرنا اظهار داشت: دررابطه با پایان حکومت گروه تروریستی داعش بر بخشی از سرزمین عراق و سوریه می توان گفت اساسا با توجه به اینکه این گروه تروریستی نامشروع بود و به هیچ وجه در صحنه بین المللی به رسمت شناخته نمی شد لیکن ادعایی در مورد دولت اسلامی شام وعراق داشت که نمی توانست موردپذیرش قرار گیرد.
  وی ادامه داد: به لحاظ حقوق بین الملل این گروه تروریستی وجاهت حقوقی وقانونی ندارد و هر گونه اقدامی که انجام دهد مشروع و قانونی نیست .
  وی خاطر نشان کرد: جامعه بین المللی هم نمی تواند بپذیرد این گروه تروریستی هر کاری را انجام دهد.
  زرگراظهار داشت: متاسفانه در خاورمیانه اتقاقاتی که بطور مستقیم یا غیر مستقیم توسط برخی قدرت های خارجی رخ داد، ریشه نا امنی ها در منطقه شد.
  این استاد علوم سیاسی گفت: به طور مثال زمانی که عراق در سال ۲۰۰۳ اشغال شد بذر ناامنی در منطقه پاشیده شد و هیچ گاه عراق و همسایگان آن روی آرامش به خودشان ندیدند .
  وی بیان کرد: درمبارزه با گروه تروریستی از جمله داعش کشورهای مختلف دست داشتند ولی در راس آن در منطقه کشورجمهوری اسلامی ایران مبارزه بسیار خوب و نقش اصلی در حمایت از دولت سوریه داشت و
  در جهت بازپس گیری سرزمین سوریه از دست داعش و همچنین به عراق به خوبی کمک کرد.
  زرگر گفت: در این میان کشورهای دیگر مانند روسیه در مقابله با تروریست نقش آفرینی کردند لیکن مردم سوریه و عراق بیشترین هزینه را دادند و شمار زیادی ازمردم این ۲ کشور جان خود را از دست دادند.
  رئیس دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی البرز اظهار داشت: در جریان اشغالگری تروریست ها، شهرهای مختلف سوریه و عراق تخریب شد که تصاویر رقه سوریه ، شهرموصل عراق و سایرشهرهای این ۲ کشور گویای عمق فاجعه است.
  وی در توضیح مساله تروریسم گفت: ویژگی تروریسم این است که همه جا هست و هیچ جا نیست، گروه های تروریستی شبکه ای کار می کند و خود را محدود به یک سرزمین و یک کشور خاص نمی داند بلکه می خواهند همه جا باشند و هیچ جا نباشند و به همین خاطرمبارزه با تروریست کار بسیارسختی است و حتی در سال های گذشته قدرت های بزرگ نتوانستند خیلی موفق عمل کنند.
  وی اظهار داشت : افکار پلید و سیاه گروه های تروریستی مانند داعش، النصره و القاعده وضعیت نامناسبی در جهان و منطقه به وجود آورده است.
  ۷۴۱۰/ ۶۱۵۵خبرنگار: مژگان السادات سجادی** انتشاردهنده : محمد عزیزپور

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.