• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » توصیه های آب و فاضلاب همدان برای جلوگیری از یخ زدگی کنتورها
  کد خبر : 2058153

  توصیه های آب و فاضلاب همدان برای جلوگیری از یخ زدگی کنتورها

  توصیه های آب و فاضلاب همدان برای جلوگیری از یخ زدگی کنتورهاReviewed by on Nov 25Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از روز شنبه ایرنا، سیدهادی حسینی‌بیدار افزود: با توجه به فرا رسیدن فصل سرما و آغاز بارش‌های زمستانی، مشترکان باید با رعایت برخی از نکات از یخ‌زدگی احتمالی کنتورهای آب در زمان برودت…

  توصیه های آب و فاضلاب همدان برای جلوگیری از یخ زدگی کنتورهاReviewed by on Nov 25Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از روز شنبه ایرنا، سیدهادی حسینی‌بیدار افزود: با توجه به فرا رسیدن فصل سرما و آغاز بارش‌های زمستانی، مشترکان باید با رعایت برخی از نکات از یخ‌زدگی احتمالی کنتورهای آب در زمان برودت هوا خودداری کنند.
  وی اضافه کرد: سرمای هوا ممکن است موجب یخ‌زدگی کنتور و ترکیدگی لوله‌ها و اتصالات آب شود که شهروندان باید نسبت به پوشاندن کنتورهای خود اقدام کنند.
  وی با بیان اینکه همه مشترکان به ویژه افراد ساکن در ساختمان‌های شمالی که کنتور آب آنها در حیاط منزل قرار دارد باید از عایق‌بندی کنتور استفاده کنند، گفت: لوله‌های آبی که به صورت روکار است باید عایق پشم شیشه شوند تا دچار یخ‌زدگی نشوند.
  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان بیان کرد: مشترکان برای باز کردن کنتورهای یخ‌زده با پرسنل آبفا و با شماره ۱۲۲ تماس بگیرند زیرا اقدامات خودسرانه موجب بروز مشکلات بیشتری می شود.
  حسینی بیدار ادامه داد: استفاده از کیسه‌های حاوی خاک اره، پوشال، پارچه، گونی و پشم شیشه در محفظه و محل استقرار کنتور آب در ممانعت از یخ‌زدگی کنتور اثرگذار است و در هنگام زمستان توصیه می‌شود این روش‌ها مورد استفاده قرار بگیرد.
  وی اضافه کرد: مشترکانی که انشعاب و کنتور آب آنها دچار یخ‌زدگی می‌شود، به هیچ وجه از آب داغ به طور مستقیم برای یخ‌زدایی استفاده نکنند زیرا موجب ترکیدگی لوله و کنتور خواهد شد.
  جمعیت شهری استان همدان یک میلیون و ۹۷ هزار نفر است که این جمعیت به طور کامل زیر پوشش خدمات آب هستند و در مجموع ۲۹ شهر استان همدان از این خدمات استفاده می کنند و حدود ۴۱۴ هزار انشعاب آب در استان وجود دارد.
  ۲۰۸۷/۲۰۹۰
  خبرنگار: زهرا پیرنیا**انتشار دهنده: سعید زارع کندجانی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.