• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » شهروندان همدانی کنتور و انشعابات آب منازل خود را عایق بندی کنند
  کد خبر : 2058151

  شهروندان همدانی کنتور و انشعابات آب منازل خود را عایق بندی کنند

  شهروندان همدانی کنتور و انشعابات آب منازل خود را عایق بندی کنندReviewed by on Nov 25Rating: سیدهادی حسینی‌بیدار در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به فرارسیدن فصل سرما و آغاز بارش‌های زمستانی و هشدار به مشترکان برای احتمال یخ‌زدگی کنتورهای آب در زمان برودت هوا اظهار داشت: سردی هوا ممکن است موجب یخ‌زدگی و…

  شهروندان همدانی کنتور و انشعابات آب منازل خود را عایق بندی کنندReviewed by on Nov 25Rating:

  سیدهادی حسینی‌بیدار در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به فرارسیدن فصل سرما و آغاز بارش‌های زمستانی و هشدار به مشترکان برای احتمال یخ‌زدگی کنتورهای آب در زمان برودت هوا اظهار داشت: سردی هوا ممکن است موجب یخ‌زدگی و ترکیدگی کنتور، لوله‌ها و اتصالات آب و به تبع آن بروز مشکلات بعدی برای مشترکین شود.

  وی با بیان اینکه مشترکان به ویژه افراد ساکن در ساختمان‌های شمالی که کنتور آب آنها در حیاط منزل قرار دارد، باید از عایق‌بندی کنتور استفاده کنند، گفت: لوله‌های آبی که به صورت روکار است باید عایق پشم شیشه شوند تا دچار یخ‌زدگی نشوند زیرا یخ‌زدگی موجب برور مشکلاتی خواهد شد.

  حسینی‌بیدار عنوان کرد: در زمان برودت هوا، در صورت کاهش مصرف آب، تبادل حرارت بین داخل و خارج لوله ها و نوسانات درجه حرارت کمتر می شود و زمانی که دمای آب درون لوله ها به کمتر از ۴ درجه برسد، موجب یخ زدگی و افزایش حجم آب شده و منجر به ترکیدگی کنتور می شود.

  وی یادآور شد: برای جلوگیری از قطعی آب و هر گونه خسارت احتمالی ناشی از برودت هوا، مشترکان باید در اسرع وقت نسبت به عایق‌بندی و ایجاد پوشش مناسب برای محل کنتور، لوله‌ها و اتصالات در معرض هوای آزاد اقدام کنند.

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با تأکید بر اینکه مشترکان در صورت یخ زدن لوله‌ها با ۱۲۲ تماس بگیرند، بیان کرد: اقدامات خودسرانه برای باز کردن کنتورهای یخ‌زده موجب بروز مشکلات بیشتری خواهد شد.

  وی با اشاره به این که بهتر است برای جلوگیری از آسیب دیدن کنتور آب جلوی آن درب نصب شود، اضافه کرد: برای عایق کاری لوله ها، اتصالات و کنتور می توان از عایق پشم شیشه، گونی و یا لباس های کهنه استفاده کرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.