• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » درباره برجام حمایت انتقادی از موضع اروپایی‌ها داشته باشیم
  کد خبر : 2058116

  درباره برجام حمایت انتقادی از موضع اروپایی‌ها داشته باشیم

  درباره برجام حمایت انتقادی از موضع اروپایی‌ها داشته باشیمReviewed by on Nov 25Rating: «سیامک باقری»، عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه امام صادق (ع) و کارشناس روابط بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در خصوص احتمال همراهی اتحادیه اروپا با مواضع واشنگتن در قبال برجام و نوع اقدامات دستگاه دیپلماسی در مواجهه با این مسئله، با اشاره…

  درباره برجام حمایت انتقادی از موضع اروپایی‌ها داشته باشیمReviewed by on Nov 25Rating:

  «سیامک باقری»، عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه امام صادق (ع) و کارشناس روابط بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در خصوص احتمال همراهی اتحادیه اروپا با مواضع واشنگتن در قبال برجام و نوع اقدامات دستگاه دیپلماسی در مواجهه با این مسئله، با اشاره به اینکه عدم واکنش اروپایی­‌ها در قبال نقض برجام نشان­دهنده نقشه کلان آن­ها است، بیان داشت: اروپایی‌ها تلاش می­‌کنند که آمریکایی‌ها برجام را نقض آشکار نکنند و یا اینکه از آن خارج نشوند.

  وی با توجه به نوع مواضعی که اروپایی­‌ها در قبال تحریم­‌های خارج از چارچوب برجام اتخاذ می­‌کنند، گفت: اگر تحریم‌هایی که آمریکایی­‌ها علیه ایران وضع می‌کنند خارج از موضوع هسته‌ای باشد، اروپایی­‌ها احتمالاً با آن‌ها همراهی خواهند کرد.

  کارشناس روابط بین‌الملل با تأکید بر پیامی که همراهی اروپایی­‌ها با تحریم­‌های واشنگتن علیه ایران دارد، اشاره داشت: اگر اروپایی‌ها در چنین مسیری وارد شوند، به نظر می‌رسد یک نقشه کلان از پیش تعیین‌شده در ذهن آن­ها وجود داشته است.

  وی با اشاره به نقشه­‌ای که احتمالاً اروپایی­‌ها در قبال جمهوری اسلامی ایران مدنظر داشته­‌اند، مطرح کرد: چنین برنامه­‌ای نشان می­‌دهد که اروپایی­‌ها به دنبال این بوده­‌اند که گام به گام مؤلفه‌های نفوذ قدرت جمهوری اسلامی ایران را مهار کنند.

  باقری با توجه به پیامدهایی که نقشه مذکور اروپایی­‌ها می­‌تواند برای سرنوشت برجام داشته باشد، گفت: اگر موضوع مذکور صحت داشته باشد، به نظر می‌رسد اروپایی‌ها در آینده دست به اقداماتی می­‌زنند که ناقض برجام باشد.

  وی با تأکید بر لزوم مشخص شدن نقش اروپایی­‌ها در صیانت از برجام اشاره داشت: دستگاه دیپلماسی باید به‌گونه‌ای عمل کند که اروپایی‌ها را وارد یک میدان اجرایی کند تا اقدامات غیرمنطقی آمریکایی‌ها علیه برجام را محدودسازی کنند.

  کارشناس روابط بین‌الملل با اشاره به نوع مواضعی که اروپایی­‌ها در قبال برجام اتخاذ می­‌کنند، تأکید کرد: کشورهای اروپایی‌ها باید مواظب نوع مواضع و استراتژی‌های خود در قبال برجام باشند. دستگاه دیپلماسی ضمن اینکه باید از مواضع اروپایی‌ها در قبال ترامپ حمایت کند، باید از اتحادیه اروپا درخواست داشته باشد که در مقابل آمریکا بایستد.

  وی با توجه به ضرورت هوشیاری در قبال برنامه­‌های غربی­‌ها در مورد برجام گفت: دستگاه دیپلماسی نیاز است از آن استراتژی‌های اروپایی­‌ها که ناقض برجام باشد، انتقاد کند. باید حمایت انتقادی از موضع اروپایی‌ها داشت و آمریکایی‌ها را به‌شدت از رفتارهایی که انجام می‌دهند، بازداشت.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.