• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » یارانه ۵۰ میلیارد ریالی مراکز توانبخشی معلولان در خراسان رضوی
  کد خبر : 2058008

  یارانه ۵۰ میلیارد ریالی مراکز توانبخشی معلولان در خراسان رضوی

  یارانه ۵۰ میلیارد ریالی مراکز توانبخشی معلولان در خراسان رضویReviewed by on Nov 25Rating: مسعود فیروزی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان یارانه برای خدمت به ۶ هزار معلول در اختیار مراکز توانبخشی روزانه و شبانه معلولان خراسان رضوی قرار می گیرد. وی به فعالیت ۱۴۵ مرکز توانبخشی معلولان…

  یارانه ۵۰ میلیارد ریالی مراکز توانبخشی معلولان در خراسان رضویReviewed by on Nov 25Rating:

  مسعود فیروزی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان یارانه برای خدمت به ۶ هزار معلول در اختیار مراکز توانبخشی روزانه و شبانه معلولان خراسان رضوی قرار می گیرد.
  وی به فعالیت ۱۴۵ مرکز توانبخشی معلولان در خراسان رضوی اشاره و بیان کرد: با توجه به اینکه بازتوانی معلولان در جامعه و در میان اعضای خانواده به مراتب بهتر و موثرتر انجام می شود بنابراین در زمینه راه اندازی مراکز شبانه روزی نگهداری معلولان به صورت انقباضی عمل می شود.
  معاون امور توانبخشی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی ادامه داد: برای اقامت معلولان در مراکز شبانه روزی، خانواده ها بعضا مدت طولانی در نوبت می مانند. زمانی هم که معلول در مرکز پذیرش می شود خانواده از ترخیص معلول خودداری کرده لذا این افراد در مراکز رسوب می کنند حال آنکه بسیاری از آنها به حضور در جمع خانواده و بازتوانی در این محیط بیشتر نیاز دارند.
  وی گفت: به همین دلیل مراکز نگهداری از معلولان به خصوص مراکز شبانه روزی را به عنوان مسکن موقت و راهی برای چاره جویی برخی افراد می شناسیم. توانبخشی افراد معلول در دنیا رویکرد متفاوتی به خود گرفته و به همین دلیل مراکز نگهداری از معلولان امروزه در دنیا زندانهایی قشنگ برای معلولان شناخته می شوند زیرا آنان را از جامعه و افزایش توانمندیهایشان دور می کند و موجب کاهش و از بین رفتن اعتماد به نفس در میان آنها می شود.
  فیروزی افزود: به همین دلیل توسعه مراکز خدمات دهنده ویزیت در منزل و نگهداری در منزل جزو اولویتها است.
  شمار افراد دارای معلولیت در خراسان رضوی از ابتدای امسال تاکنون که در سامانه جامع معلولان ثبت شده ۱۱۵ هزار نفر است در حالی که در مدت مشابه پارسال این رقم ۱۰۶ هزار نفر بود.این میزان شناسایی رشد ۸.۵ درصدی را نشان می دهد.
  خبرنگار: آرزو جاودانی **انتشار: حسین کریم زاده
  ۷۴۹۶/۱۸۵۸

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.