• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » علاقه‌مندی شرکت‌های نروژی برای گسترش روابط تجاری با ایران
  کد خبر : 2057862

  علاقه‌مندی شرکت‌های نروژی برای گسترش روابط تجاری با ایران

  علاقه‌مندی شرکت‌های نروژی برای گسترش روابط تجاری با ایرانReviewed by on Nov 24Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از روز جمعه ایرنا، در این سمینار «ایگور استرمن» قائم‌مقام وزیر امور خارجه نروژ به‌عنوان اولین سخنران این نشست از برجام به‌عنوان فرصتی مناسب برای توسعه روابط دو کشور یادکرد و افزود: لغو تحریم‌های ایران، فرصت…

  علاقه‌مندی شرکت‌های نروژی برای گسترش روابط تجاری با ایرانReviewed by on Nov 24Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از روز جمعه ایرنا، در این سمینار «ایگور استرمن» قائم‌مقام وزیر امور خارجه نروژ به‌عنوان اولین سخنران این نشست از برجام به‌عنوان فرصتی مناسب برای توسعه روابط دو کشور یادکرد و افزود: لغو تحریم‌های ایران، فرصت خوبی برای توسعه روابط در عرصه دریانوردی، کشتیرانی، نفت، گاز و انرژی خورشیدی فراهم می‌سازد.
  وی بازار ایران را به‌عنوان بازار بزرگ در منطقه خاورمیانه توصیف کرد و اظهار داشت: شرکت‌های نروژی در همه حوزه‌های تجاری، تعهدات خویش را به بهترین وجه اجرا خواهند کرد.
  «استرولا هنریکسن» رئیس انجمن مالکان کشتی نروژ و از دیگر سخنرانان این نشست به تشریح ظرفیت‌ها و ویژگی‌های صنعت دریانوردی نروژ پرداخت.
  وی بهره‌گیری از فناوری و تجهیزات مدرن، تخصص و تجربه نروژ در آب‌های عمیق را زمینه‌ساز همکاری در حوزه دریانوردی و کشتیرانی ذکر کرد و اظهار داشت: فرصت مناسبی برای توسعه روابط تجاری در کنار سایر حوزه‌ها ازجمله نفت و گاز و آبزی‌پروری فراهم آمده است.
  در بخش دیگری از این نشست «محمد سعیدی» مدیرعامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و «سیروس کیان ارثی» مدیرعامل شرکت ملی نفت‌کش ایران نیز به بیان زمینه‌های همکاری دو کشور در بخش دریانوردی و کشتیرانی پرداختند.
  مدیرعامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با تشریح جایگاه استراتژیک ایران در منطقه و مسیر جاده ابریشم ، وجود ذخایر نفت و گاز، معادن وسیع، نیروی کار حرفه‌ای و آموزش‌دیده و زیرساخت‌های مناسب و نیز بازار بزرگ داخلی و منطقه‌ای را فرصت مناسبی برای کشورهای اروپایی و ازجمله نروژ در رابطه با توسعه همکاری در حوزه کشتیرانی و دریایی ذکر کرد.
  سیروس کیان ارثی نیز در این نشست، سابقه طولانی همکاری ایران و نروژ درزمینهٔ کشتیرانی را موردتوجه قرارداد و روابط خوب سیاسی دو کشور و برجام را فرصت مناسبی برای توسعه مناسبات در بخش دریانوردی عنوان کرد.
  وی همچنین برنامه پنج‌ساله شرکت ملی نفت‌کش برای نوسازی ناوگان کشتی‌های نفت‌کش، گسترش ناوگان LPG ، رتبه‌بندی دریانوردی و خدمات فنی کشتیرانی را مورداشاره قرارداد.
  سایر سخنرانان سمینار فرصت‌های دریانوردی ایران و نروژ نیز به موضوعاتی نظیر تسهیل در ارائه تسهیلات مالی و سرمایه‌گذاری، رفع چالش‌های مرتبط با بانک و ضمانت‌های مالی ، بهره‌گیری از فناوری‌های جدید در عرصه سوخت کشتی‌ها ، ناوبری مدرن و هوشمند شناورهای دریایی، ارائه خدمات دریایی و بندری، آموزش و ارتقاء بهره‌وری پرداختند.
  در بخش دوم این سمینار، نمایندگان شرکت‌های نروژی و ایرانی به‌صورت دوجانبه پیرامون زمینه‌های فنی و تخصصی همکاری بین طرفین گفتگو و تبادل‌نظر نمودند.
  سمینار «فرصت‌های دریانوردی ایران و نروژ» با استقبال زیاد شرکت‌های نروژی روبرو شد و بیش از یک‌صد نفر از مدیران شرکت‌ها و فعالان عرصه کشتیرانی و دریانوردی در این سمینار یک‌روزه شرکت داشتند.
  شبد*۹۱۲۲* تنظیم: هادی نادری **انتشار دهنده: مهدی نعمتی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.