• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » مطبوعات ایتالیا: پیمان سه جانبه برای آینده سوریه
  کد خبر : 2057659

  مطبوعات ایتالیا: پیمان سه جانبه برای آینده سوریه

  مطبوعات ایتالیا: پیمان سه جانبه برای آینده سوریهReviewed by on Nov 24Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از روز جمعه ایرنا، روزنامه ‘لاستمپا’ با عنوان ‘انتخابات و گفت و گو با اپوزیسیون : پیمان سه جانبه برای آینده سوریه’، روزنامه ‘لارپوبلیکا’ با عنوان ‘تحرکات مسکو و ریاض در ارتباط با سوریه’، روزنامه ‘ایل سوله’…

  مطبوعات ایتالیا: پیمان سه جانبه برای آینده سوریهReviewed by on Nov 24Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از روز جمعه ایرنا، روزنامه ‘لاستمپا’ با عنوان ‘انتخابات و گفت و گو با اپوزیسیون : پیمان سه جانبه برای آینده سوریه’، روزنامه ‘لارپوبلیکا’ با عنوان ‘تحرکات مسکو و ریاض در ارتباط با سوریه’، روزنامه ‘ایل سوله’ با عنوان ‘سوریه و کارگردانی پوتین برای دوره پسا جنگ در سوریه’ با مضامین مشابه نوشتند : با توجه به شکست نظامی داعش در سوریه، پوتین، روحانی و اردوغان در اجلاس سوچی برای یافتن راه حلی که برای هر سه کشور رضایت بخش باشد، دیدار و گفت و گو کردند.
  هر چند منافع این سه کشور در سوریه گاه با یکدیگر همخوانی نداشته است، اما به نظر می رسد که عزم آنها برای دستیابی به سهم مهمی در آینده سوریه بسیار جدی است. حاصل این اجلاس بیانیه مشترکی بود که در آن ضمن تاکید بر حفظ حاکمیت و استقلال و تمامیت ارضی سوریه، از نمایندگان دمشق و آن دسته از مخالفانی که طالب یافتن راه حل سیاسی هستند، برای شرکت در کنگره گفت و گوی ملی سوریه که در سوچی برگزار خواهد شد، دعوت شده است.
  مسکو قصد دارد از طریق این کنگره، قانون اساسی جدید سوریه تدوین شود و به همین دلیل بر حضور گسترده گروههای مختلف سیاسی و قومی تاکید می ورزد. ترکیه با حضور اکراد در این کنگره به شدت مخالف است، اما روسیه نمی خواهد کردها کاملأ از ترسیم آینده سوریه بیرون بمانند و بنابراین بیش از پیش به سوی امریکا جذب شوند.
  باید دید پوتین چگونه و تا چه اندازه خواهد توانست موافقت اردوغان را در این خصوص جلب کند. در حالی که روسیه، ایران و ترکیه دیروز در سوچی به دنیا نقش کلیدی خود در سوریه را به دنیا یادآوری کردند، نمایندگان نزدیک به ۳۰ گروه اپوزیسیون سوریه در ریاض به نزاع با یکدیگر مشغول بودند.
  تلاش دولت عربستان برای ایجاد همگرایی بین مخالفان بشار اسد برای یافتن موضع واحدی جهت شرکت در کنگره گفتگوی ملی سوچی، به نتیجه نرسید.
  شبد**۴۶۱ *۹۱۲۲*انتشار دهنده: مهدی نعمتی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.