• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » وزارت کشور سوریه: اجرای مراسم دینی در خیابان ها و اماکن عمومی ممنوع نیست
  کد خبر : 2057374

  وزارت کشور سوریه: اجرای مراسم دینی در خیابان ها و اماکن عمومی ممنوع نیست

  وزارت کشور سوریه: اجرای مراسم دینی در خیابان ها و اماکن عمومی ممنوع نیستReviewed by on Nov 23Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از روز پنجشنبه ایرنا، در بیانیه وزارت کشور سوریه آمده است که این وزارتخانه پیشنهادی در این باره نداشته و نخست وزیری نیز چنین بخشنامه ای منتشر نکرده است.وزارت کشور سوریه…

  وزارت کشور سوریه: اجرای مراسم دینی در خیابان ها و اماکن عمومی ممنوع نیستReviewed by on Nov 23Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از روز پنجشنبه ایرنا، در بیانیه وزارت کشور سوریه آمده است که این وزارتخانه پیشنهادی در این باره نداشته و نخست وزیری نیز چنین بخشنامه ای منتشر نکرده است.
  وزارت کشور سوریه افزود: تصویر بخشنامه ای که در شبکه های اجتماعی و برخی رسانه ها منتشر شده است جعلی است.
  این وزارتخانه از رسانه ها و کاربران شبکه های اجتماعی خواست در انتقال اطلاعات دقت و شفافیت را سرلوحه کار خود قراردهند و برای حفظ امنیت و نظم از انتشار هرخبری پیش از اطمینان از صحت آن خوداری کنند.
  روز چهارشنبه تصویری از بخشنامه صادر شده از نخست وزیری سوریه مبنی بر ممنوعیت برگزاری هرگونه مراسم مذهبی از قبیل سینه زنی، جشن میلاد و هر فعالیت دینی دیگری در خیابان ها و اماکن عمومی منتشر شده بود.
  دراین بخشنامه آمده بود: براساس پیشنهاد ‘محمد الشعار’ وزیر کشور درباره لزوم بخشنامه ای برای جلوگیری از اقدامات غیرقانونی مذهبی که در برهه اخیر افزایش یافته است، هرگونه تجمع دینی مانند سینه زنی، برگزاری جشن میلاد و هرفعالیت دینی دیگری در مکان های عمومی و خیابان ها ممنوع اعلام می شود و افرادی که چنین جرمی یا مشابه آن مرتکب شوند، مجازات می شوند و این مجازات می تواند حبس تا دوسال باشد.این فعالیت ها فقط باید در عبادتگاه ها و یا مراکز مذهبی ویژه آن انجام شود.
  اخیرا در فضای مجازی سوریه ویدیویی مربوط به عزاداری شیعیان دربازار حمیدیه دمشق منتشر شده است که برخی آن را مربوط به اربعین سال جاری و برخی دیگر آن را مربوط به سال های پیش می دانند.
  خاورم**۶۱۱۶**انتشاردهنده: ۱۵۷۷**حسن حسین زاده

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.