• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » آمادگی مسکو برای ایجاد ساز و کار تحقیقاتی بی طرفانه در خصوص استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه
  کد خبر : 2057372

  آمادگی مسکو برای ایجاد ساز و کار تحقیقاتی بی طرفانه در خصوص استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه

  آمادگی مسکو برای ایجاد ساز و کار تحقیقاتی بی طرفانه در خصوص استفاده از سلاح شیمیایی در سوریهReviewed by on Nov 23Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از روز پنجشنبه ایرنا به نقل از آسوشیتدپرس، نبنزیا با بیان این مطلب، افزود: بدنه کارشناسی که مسئول بررسی استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه بوده است،…

  آمادگی مسکو برای ایجاد ساز و کار تحقیقاتی بی طرفانه در خصوص استفاده از سلاح شیمیایی در سوریهReviewed by on Nov 23Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از روز پنجشنبه ایرنا به نقل از آسوشیتدپرس، نبنزیا با بیان این مطلب، افزود: بدنه کارشناسی که مسئول بررسی استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه بوده است، اکنون فاقد حیات است. با این حال مسکو این آمادگی را دارد تا در مورد یک سازو کار جدید در این خصوص به بحث و گفت و گو بپردازد.
  وی که در حمع خبرنگاران در نیویورک سخن می گفت، یادآور شد: ‘سازو کار مشترک تحقیق’ (جی آی ام) کاملا خود را فاقد اعتبار کرده است. ما آماده بحث و گفت و گو پیرامون ایجاد یک ساز و کار جدید که بتواند جایگزین 'جی آی ام' شود و امر تحقیق در این خصوص را به شیوه ای حقیقتا حرفه ای و بی طرفانه به انجام رساند، هستیم.
  نماینده دائم فدراسیون روسیه در سازمان ملل متحد اخیرا گزارش کمیته تحقیق درباره استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه را به اعتقاد تحلیلگران یک جوک دانست و گفت: نظرات روسیه مبتنی بر کارشناسی است و استثنایی در نکوهش استفاده از این سلاح ها نداریم.
  وی که در جلسه شورای امنیت از سوی نماینده آمریکا و برخی کشورهای حامی ادامه فعالیت این کمیته همچون انگلیس و فرانسه مواجه شده بود، در دفاع از تصمیم خود، اظهار کرد: این کمیته تحت نفوذ کسانی بود که اولویتشان مخالفت با روسیه است.
  نبنزیا تاکید کرد: نسبت به هرکسی که از سلاح شیمیایی استفاده کرده باشد، استثنایی قایل نیستیم، خواه النصره باشد و خواه داعش یا هر کسی دیگر. نظرات روسیه مبتنی بر نظرات فنی و کارشناسی است.
  وی یادآور شد: در جلسه ای با حضور وزرای صنعتی به لحاظ فنی توضیح دادیم که چرا در آن زمان امکان نداشت نیروی هوایی سوریه بتواند، آن منطقه را بمباران کند. این یک موضوع کوچکی است اما کل گزارش را زیر سئوال می برد و رد می کند.
  این دهمین باری است که نماینده فدراسیون روسیه درباره ادامه فعالیت این کمیته و گزارش آن رای مخالف می دهد و به این ترتیب قطعنامه های پیشنهادی غرب که در راس آن امریکا هدایتگر آن است، با شکست مواجه می شود.
  در ابتدای نشست شامگاه پنج شنبه ( ۲۵ آبان ۹۶) به وقت محلی شورای امنیت، فدراسیون روسیه با همکاری چین و بولیوی قطعنامه ای را ارائه دادند که در رای گیری به دلیل مخالفت آمریکا، انگلیس و فرانسه به نتیجه نرسید.
  پس از آن قطعنامه پیشنهادی آمریکا مطرح شد که آن هم به دلیل مخالفت روسیه و چین تصویب نشد. در ادامه این جلسه، قطعنامه روسیه با کمی اصلاح از سوی بولیوی ارائه شد که باز هم به دلیل مخالفت کشورهای غربی بی ثمر ماند.
  نماینده آمریکا در این جلسه روسیه را به حمایت از استفاده از سلاح شیمیایی از سوی دولت سوریه متهم کرد.
  خاورم**۹۳۷۷** مترجم: حمید اوضح**انتشاردهنده: ۱۵۷۷**حسن حسین زاده

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.