• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » پیروزی بوکمال؛ پایان خلافت خودخوانده
  کد خبر : 2057267

  پیروزی بوکمال؛ پایان خلافت خودخوانده

  پیروزی بوکمال؛ پایان خلافت خودخواندهReviewed by on Nov 23Rating: روزنامه «الاخبار» لبنان در تحلیلی با اشاره به بازپس گیری شهر مرزی بوکمال، آخرین مرکز تحت سیطره داعش نوشت: تقدیر اینگونه رقم خورد که آخرین سطرهای کتاب اسطوره داعش از سوی محور مقاومت نگاشته شود. این پیروزی توجه همگان را از الرقه به سمت محور دمشق…

  پیروزی بوکمال؛ پایان خلافت خودخواندهReviewed by on Nov 23Rating:

  روزنامه «الاخبار» لبنان در تحلیلی با اشاره به بازپس گیری شهر مرزی بوکمال، آخرین مرکز تحت سیطره داعش نوشت: تقدیر اینگونه رقم خورد که آخرین سطرهای کتاب اسطوره داعش از سوی محور مقاومت نگاشته شود. این پیروزی توجه همگان را از الرقه به سمت محور دمشق برگرداند.
  الاخبار افزود: جا دارد نبرد بوکمال را در کنار «القصیر» و «کویرس» و «حلب» و.. جزو مهمترین برهه های نظامی جنگ سوریه بنامیم. همانطور که این نبردها هرکدام وضعیت جدیدی را در میدان های سوریه رقم زدند، سیطره بر بوکمال نیز برگ برنده ای به دست محور دمشق و متحدان او در پای میز مذاکرات داد.
  پیروزی نظامی ارتش و متحدان در این شهر راهبردی، به کشورهای عضو محور دمشق فرصت داد تا آخرین سطرهای عمر داعش را به مدد نیروی نظامی فعال در جغرافیای سوریه رقم بزنند. این پیروزی نمادین، اهمیت فوق العاده ای دارد به ویژه اینکه واشنگتن تلاش زیادی برای چیدن این میوه به خرج داد و سناریوهای متعددی برای دستیابی به این هدف طراحی کرده بود. اما در نهایت کفه ترازو در جهت خلاف خواست آمریکایی ها سنگین شد.
  به نوشته الاخبار، داعش هنوز هم بر برخی مراکز در اطراف دیرالزور سیطره دارد اما این مناطق فاقد اهمیت راهبردی هستند و بیشتر شبیه نقاطی هستند که در حال نابودی اند؛ به ویژه وقتی که ارتش سوریه به زودی راه ارتباطی بین مناطق تحت سیطره خود در جنوب شهر المیادین را به مناطق شمال بوکمال وصل خواهد کرد تا عناصر داعش در غرب فرات و نیز جنوب السخنه مورد محاصره قرار گیرند.
  عناصر داعش امروز نبردی را ادامه می دهند که نتیجه آن از پیش مشخص است. بیشتر آنها به دنبال راهی برای خروج امن از منطقه اند و برای این کار به تفاهم های محرمانه متوسل می شوند. یا اینکه خود را در میان پناهجویان و غیر نظامیانی که از مناطق درگیری آواره شده اند پنهان می سازند. در این میان، نیروهای غیر سوری داعش که از کشورهای دیگر به سوریه آمده اند تصمیم دارند جنگ را تا آخر ادامه دهند.
  با خروج داعش از معادلات میدانی و غروب خورشید خلافات، ماجراجویی میدانی نیروهای دموکراتی کرد در شمال و شمال شرق سوریه به اوج خود می رسد. با این وجود احتمال حمله این نیروها به مناطق تحت سیطره نظام سوریه، شبیه به محال است و کردها کاملا واقفند که چنین اقدامی می تواند آخرین میخ را بر تفاهم بین مسکو و واشنگتن کوبیده و چراغ سبزی برای تشکیل «ائتلاف از سر اجبار» بین دمشق و آنکارا باشد.
  خاورم*۳۹۰*۲۰۵۴
  انتشاردهنده: محمد خواجوئی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.