• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » تکاپوی دیرهنگام و معنادار رسانه‌های پاکستانی درباره نابودی داعش
  کد خبر : 2057118

  تکاپوی دیرهنگام و معنادار رسانه‌های پاکستانی درباره نابودی داعش

  تکاپوی دیرهنگام و معنادار رسانه‌های پاکستانی درباره نابودی داعشReviewed by on Nov 23Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم حسام کیان مقدم با ارسال یاداشتی نوشت: سال ۲۰۱۴ وقتی حملات برق آسای داعش به عراق صورت گرفته و این گروه تروریستی با تکیه بر تجهیزاتی که دولت‌های مستکبر غربی در اختیارش…

  تکاپوی دیرهنگام و معنادار رسانه‌های پاکستانی درباره نابودی داعشReviewed by on Nov 23Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم حسام کیان مقدم با ارسال یاداشتی نوشت: سال ۲۰۱۴ وقتی حملات برق آسای داعش به عراق صورت گرفته و این گروه تروریستی با تکیه بر تجهیزاتی که دولت‌های مستکبر غربی در اختیارش قرار داده بودند، سوار بر اسب رسانه‌های جهان پیش می‌رفت تا بغداد را تصرف کند رسانه‌های پاکستانی لحظه‌ای از درج اخبار و پوشش پیشروی‌های این گروه غافل نمی‌ماندند.

  سکوت معنا دار ده‌ها گروه خبری و صدها کانال و سایت و روزنامه پاکستانی درباره  شکست و نابودی این گروه تروریستی وقتی سوال برانگیز می‌شود که می‌دانیم، شکست داعش تنها یک معنا دارد: پیروزی جبهه مقاومت.

  حال اگر بخواهیم سکوت این رسانه‌ها و تکاپوی دیرهنگام و ضعیف آنها را بررسی کنیم باید اعتراف کنیم که خفقان حاکم در برخی موضوعات گریبان رسانه‌های پاکستانی را گرفته و آنها اجازه پیدا نمی‌کنند گزارش تهیه کرده و جنجال به راه بیندازند.

  نمونه‌های دیگری از این موضوعات نیز پیش‌تر وجود داشته به طور مثال اگر نگاهی به فاجعه منا انداخته و کشتار حاجیان بی‌گناه که صدها نفر از آنان اتباع پاکستانی بودند را بررسی کنیم بازهم با سکوت سوال برانگیز رسانه‌های پاکستانی روبرو می‌شویم.

  خوب به خاطر داریم که حتی پیر امین الحسنات وزیر امور مذهبی دولت پاکستان نیز در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم به صراحت اعلام کرد که قصد ورود به این موضوع را ندارد و بیشتر از یک جمله درباره آن صحبت نکرد.

  اگر کسی رسانه‌های پاکستانی را به درستی بشناسد قطعا ادعای ما را تایید می‌کند که میزان آزادی بیان در پاکستان از کشورهای غربی نیز به مراتب بیشتر است ولی چرا در خصوص مسائلی که یک سوی آن عربستان است، خفقان و سکوت گریبان آنها را می‌گیرد.

  البته سکوت آنها مهر تاییدی بر یکی دیگر از ادعاهای ما خواهد بود و آن هم وابستگی مستقیم داعش به عربستان است، زیرا رسانه‌های پاکستانی فقط در موضوعاتی سکوت می‌کنند که یک پای آن دولت آل سعود باشد، مانند فاجعه منا! حال در قضیه شکست داعش هم سکوت اختیار کرده‌اند و یا به عبارتی دیگر تکاپوی کم جوهر و دیگر هنگامی داشته‌اند، آیا این وابستگی مستقیم داعش به آل سعود و عربستان را اثبات نمی‌کند .

  در هر حال با درج اولین خبرها به نقل از روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در رسانه‌ای مانند داون نیوز (که البته هیچگاه وارد صفحه نخست این خبرگزاری نشده و در لابلای اخبار فراوان بخش بین الملل آن گم شد) رسانه‌هایی چون ای آر وای نیوز، اکسپرس تریبون و… نیز به میدان آمده و هریک به میزانی که زیرسوال نروند از شکست داعش و نابودی این گروه تروریستی خبر زدند، ولی به راستی آیا این ادا کردن حق مطلب بود؟ قطعا پاسخ منفی است زیرا داعش سال‌ها ترس وحشت را در منطقه و جهان حاکم کرد وخود این رسانه‌ها بارها عملیات‌های تروریستی این گروه را پوشش دادند.

  انتظار می‌رفت نابودی مطلق این گروه تروریستی بازتابی بسیار گسترده در پاکستان پیدا کرده و حتی در خیابان‌ها و کوچه‌های این کشور که خود خطر تروریستی را با دل و جان لمس کرده، شیرینی و شربت پخش می‌شد.

  ولی افسوس که نفوذ آل سعود به عمق رسانه‌های قدرتمند پاکستان باعث شده تا آنها پیروزی قاطعانه جبهه مقاومت را با سکوت خبری پاسخ دهند و آنطور که شایسته است به این موضوع نپردازند.

  البته این پایان کار نیست و اراده دو ملت دوست و برادر ایران و پاکستان قوی‌تر از آن است که توطئه آل سعود در پاکستان تحقق یافته و کشور اقبال لاهوری را از ایران و ایرانی جدا کند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.