• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » روسیه و افغانستان بر همکاری در مبارزه با داعش تاکید کردند
  کد خبر : 2056989

  روسیه و افغانستان بر همکاری در مبارزه با داعش تاکید کردند

  روسیه و افغانستان بر همکاری در مبارزه با داعش تاکید کردندReviewed by on Nov 23Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، نیکلای پاتروشف و محمد اتمر روز چهارشنبه در مسکو دیدار و درباره همکاری روسیه و افغانستان در عرصه های امنیتی، مبارزه با تروریسم و فنی – نظامی گفت وگو کردند. خبرگزاری اسپوتنیک…

  روسیه و افغانستان بر همکاری در مبارزه با داعش تاکید کردندReviewed by on Nov 23Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، نیکلای پاتروشف و محمد اتمر روز چهارشنبه در مسکو دیدار و درباره همکاری روسیه و افغانستان در عرصه های امنیتی، مبارزه با تروریسم و فنی – نظامی گفت وگو کردند.
  خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از بخش مطبوعاتی شورای امنیت روسیه، نوشت: در جریان دیدار پاتروشف و اتمر، روند اجرای توافقات به دست آمده بین دو طرف در جریان سفر اخیر دبیر شورای امنیت روسیه به افغانستان بررسی شد.
  مقامهای ارشد روس و افغانی در این دیدار موضوعات همکاری های دوجانبه در حوزه های اقتصادی، سازمان های اطلاعاتی و امنیتی و دورنمای همکاری های فنی-نظامی را بررسی کردند.
  روسیه با افغانستان در عرصه هایی همچون نظامی و امنیتی همکاری های گسترده ای دارد.
  محمد اشرف حیدری رئیس اداره امور سیاسی و برنامه ریزی راهبردی وزارت امور خارجه افغانستان به تازگی در جریان سفر به روسیه، اعلام کرد: کابل از مسکو خواستار دریافت کمک های نظامی، ارائه خدمات تعمیر و نگهداری جنگ افزاری و آموزش پرسنل نظامی و کادر پلیس شده است.
  شبکه تلویزیونی روسی ار.ب.کا به نقل از سخنان حیدری پس از مذاکره وی با مقام های روس در مسکو، گفت: مساله کمک های نظامی و آموزش پرسنل ارتش و سازمان پلیس افغانستان در دیدار با مقام های وزارت امور خارجه روسیه مطرح و بررسی شد.
  وی افزود: از طرف روسی خواستیم در تعمیر و نگهداری بالگردهای تحویل گرفته از روسیه با افغانستان مشارکت کند.
  روسیه در سال های اخیر ۱۲ فروند بالگرد نظامی به افغانستان تحویل داده که بخش عمده این بالگردها با بودجه آمریکا خریداری شده است.
  روسیه همچنین سال گذشته از افغانستان خواسته بود، فهرست نیازمندی های این کشور را برای مبارزه با تروریسم ارائه کند.
  به گزارش ایران ویج به نقل از رسانه های روسی، این کمک ها شامل بالگردهای نظامی، تانک، موشک انداز و انواع تسلیحات سبک می شود.
  آموزش پرسنل نظامی و پلیس افغانستان در آموزشگاه های روسیه نیز عرصه مهم دیگر همکاری های دو کشور است که از سال ۲۰۱۲ جریان دارد.
  شبد**اروپام*۳۹۱**۱۳۷۹
  انتشار دهنده: هادی افتخاری

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.