• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » استاندار قزوین: باید با پدیده حبس کتاب مقابله کرد
  کد خبر : 2056796

  استاندار قزوین: باید با پدیده حبس کتاب مقابله کرد

  استاندار قزوین: باید با پدیده حبس کتاب مقابله کردReviewed by on Nov 22Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، عبدالمحمد زاهدی روز چهارشنبه در آیین بزرگداشت هفته کتاب و کتابخوانی افزود: بیشتر از ۹۰ درصد کتاب های در اختیار تنها یک بار خوانده می شوند و چه اشکالی دارد آنها را از سطح…

  استاندار قزوین: باید با پدیده حبس کتاب مقابله کردReviewed by on Nov 22Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، عبدالمحمد زاهدی روز چهارشنبه در آیین بزرگداشت هفته کتاب و کتابخوانی افزود: بیشتر از ۹۰ درصد کتاب های در اختیار تنها یک بار خوانده می شوند و چه اشکالی دارد آنها را از سطح ادارات و منازل جمع آوری و به کتابخانه ها اهدا کنیم.
  استاندار قزوین با بیان اینکه بنده هیچ کتابی را به جز کتب مرجع در منزل نگه نمی دارم، گفت: می توان با اقدام های خلاقانه چون برپایی جمعه بازار کتاب به دست فرزندان از همان ابتدا به اقتصاد کتاب کمک کرد و فرهنگ مطالعه را در جامعه ارتقا بخشید.
  استاندار قزوین در ادامه گفت: کتاب صرفا برای دستیابی انسان به دانش و آگاهی نیست بلکه امروز نماد پیشرفت جامعه بشری است و جامعه هرچه با کتابخوانی بیشتر مانوس باشد به توسعه یافتگی بیشتری دست خواهد یافت.
  وی با بیان اینکه باید به راهکارهای گسترش کتاب خوانی و کمک به این حوزه بیاندیشیم،اضافه کرد: سرانه مطالعه ۱۷ دقیقه ای در جامعه قزوین و گسست اجتماع از کتاب برای استان و کشوری با پیشینه قوی فرهنگی جای تاسف دارد و باید برای رفع این معضل چاره ای اساسی اندیشید.
  استاندار قزوین اظهار کرد: متاسفانه از زمانی که تصمیم گرفتیم وارد دنیای مدرن شویم از علوم انسانی و فرهنگ غافل ماندیم.
  زاهدی در ادامه نداشتن دسترسی آسان به کتاب را از یکی از موانع کاهش مطالعه در جامعه دانست و گفت: ما هم اکنون بویژه در مناطق روستایی و شهرهای کوچک با کمبود کتابخانه مواجهیم و در این زمینه دستگاه هایی چون شهرداری باید به ساخت کتابخانه کمک کنند.
  وی ادامه داد: البته سهولت دسترسی به کتاب فقط با ساخت کتابخانه امکان پذیر نیست بلکه قیمت کتاب هم باید با تدابیر دولت از جمله اختصاص یارانه کاهش یابد.
  زاهدی، اختصاص یارانه به کتاب را مهم ترین شیوه برای کاهش قیمت آن عنوان کرد و گفت: سالانه اگر یک هزار میلیارد تومان یارانه بدهیم، کتاب های موجود با ۱۰ درصد قیمت فعلی در اختیار مردم قرار می گیرند.
  استاندار قزوین اضافه کرد: چه اشکالی دارد یارانه ای را که با ایجاد تورم جیب فقرا را خالی تر و به نفع ثروتمندان و افزایش درآمد آنها است حداقل در جایی صرف کنیم که آینده فرهنگی برای کشور داشته باشد.
  زاهدی در ادامه همچنین بر تنوع نشر تاکید کرد و گفت: باید با حمایت از ناشران زمینه چاپ کتاب را متناسب با تنوع سلایق در جامعه افزایش داد.
  ۷۳۸۸*۳۰۱۳
  خبرنگار: پریسا نوروزی**انتشار دهنده: رضا اولادی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.