• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » انتظار معلمان تعاونی مسکن فرهنگیان تبریز برای خانه دار شدن بیست ساله شد/ تعلل پنج ساله در اجرای حکم به نفع آموزگاران
  کد خبر : 2056741

  انتظار معلمان تعاونی مسکن فرهنگیان تبریز برای خانه دار شدن بیست ساله شد/ تعلل پنج ساله در اجرای حکم به نفع آموزگاران

  انتظار معلمان تعاونی مسکن فرهنگیان تبریز برای خانه دار شدن بیست ساله شد/ تعلل پنج ساله در اجرای حکم به نفع آموزگارانReviewed by on Nov 22Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از آناج، سال ۷۶ بود که شرکت تعاونی مسکن فرهنگیان تبریز در توافقی با اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسکن…

  انتظار معلمان تعاونی مسکن فرهنگیان تبریز برای خانه دار شدن بیست ساله شد/ تعلل پنج ساله در اجرای حکم به نفع آموزگارانReviewed by on Nov 22Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از آناج، سال ۷۶ بود که شرکت تعاونی مسکن فرهنگیان تبریز در توافقی با اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسکن کارکنان دولت، برای ۷۵۰ نفر از اعضای فاقد مسکن خود اقدام به خرید زمین می‌کند و متعاقب این مسئله، ۶۰۰ نفر از ۷۵۰ عضو این تعاونی، با پرداخت ثمن زمین، اقدام به خرید می‌کنند و با هریک از ۶۰۰ عضو تعاونی، قرارداد رسمی مشارکت منعقد می‌شود.

  بنا بر این بوده است که در این زمین‌‌‌‌‌ها شهرکی با نام "اتحاد" که با همکاری تعاون مسکن فرهنگیان و تعاونی مسکن کارکنان دولت احداث شود اما بعد از گذشت مدتی مالکیت زمین‌‌‌های خریداری شده توسط فرهنگیان به نام شرکت تعاونی دیگر خورده می‌شود، زمین‌‌‌‌هایی که پول تغییر مالکیت آن را نیز فرهنگیانی که زمین را خریداری کرده بودند پرداخته و منتظر احداث شهرک بودند.

  عده زیادی از این معلمان ناچار به فسخ قرارداد خود می‌شوند اما صد نفر از کسانی که با سختی زیاد پول خرید این مسکن‌‌‌ها را پرداخته بودند حاضر به گذشتن از حق خود نشده و شکایت خود را به مقامات قضایی می‌‌برند.

  بعد از کش و قوس‌‌های فراوان در سال ۹۱ شعبه نوزدهم دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان‌‌شرقی با صدور حکمی قطعی، مالکیت خریداران اولیه (۶۰۰ تن از فرهنگیان) را به رسمیت می‌شناسد و صراحتاً اعلام می‌کند مسئولین شرکت تعاونی مسکن فرهنگیان تبریز مکلف هستند، وفق مقررات و قراردادهایی که در اختیار فرهنگیان قرار دارد، عمل و نسبت به تحویل زمین‌های خریداری شده، اقدام کنند و پرونده برای اجرا به شعبه اجرای احکام دادسرای تبریز ارسال می‌شود.

  پس از گذشت پنج سال این حکم اجرایی نشده است و معلمانی که بیست سال پیش با زحمات فراوان پولی را جمع کرده بودند تا سرپناهی برای خود ایجاد کنند همچنان در انتظار احقاق حق خود هستند.

  اگر شکایت کننده‌‌ها به ما مراجعه کنند می‌توانیم پیگیر اجرای حکم باشیم

  احمد علیرضا بیگی در گفت‌‌‌وگو با خبرنگار گروه اجتماعی در پاسخ به این مساله که چرا حکم صادر شده قوه قضائیه در این خصوص اجرایی نمی‌شود اظهار کرد: از این مساله مطلع هستم اما از آنجایی که موضوع حقوقی است نمی‌توانیم وارد محتوای آن شویم و اگر رای صادر شده و در اجرا مشکلی وجود دارد باید این مساله پیگیری شود.

  وی ادامه داد: باید شاکیان این پرونده به اجرای احکام مراجعه کنند و اگر رای به نفع آنها صادر شده است، چنانچه به نمایندگان استان در مجلس مراجعه کنند قطعا از نظر سیاسی و قضایی پیگیر این مساله خواهیم بود.

  نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دادگاه ضامن اجرای رای است عنوان کرد: کسی نمی‌تواند مانع اجرای حکم دادگاه باشد و اگر چنین چیزی رخ بدهد در قانون مجازات برای آن نوشته شده است و اگر دادگاه نیز معذوریتی بابت اجرای حکم دارد با مراجعه شاکیان به ما می‌توانیم پیگیر این مساله در مجلس باشیم.

  انتظار معلمان برای مسکن بیست ساله شد

  بیست سالی از پرداخت پول فرهنگیان برای ساختن سرپناهی برای خودشان می‌گذرد اما تنها عایدی بعد از بیست سالشان تنها راهروی دادگاه‌‌ها شده است.

  این روزها صدنفری از این معلمان که حاضر به گذشتن از حقشان و فروش زمین نشدند چشم انتظار مسئولین هستند تا حقی که دادگاه نیز به آنها بخشیده شود بعد از گذشت این همه سال به آنها بازگردانده شود.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.