• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » مقام سوری: آزادسازی البوکمال نتیجه افزایش هماهنگی سوریه، ایران و حزب الله بود
  کد خبر : 2056657

  مقام سوری: آزادسازی البوکمال نتیجه افزایش هماهنگی سوریه، ایران و حزب الله بود

  مقام سوری: آزادسازی البوکمال نتیجه افزایش هماهنگی سوریه، ایران و حزب الله بودReviewed by on Nov 22Rating: ‘نجدت اسماعیل انزور’ امروز (چهارشنبه) در گفت وگو با ایرنا افزود: افزایش توانایی عراق برای عبور از سنگ اندازی های آمریکا در امور داخلی این کشور و تقویت همکاری با سوریه و بالعکس نیز از دیگر عوامل افزایش…

  مقام سوری: آزادسازی البوکمال نتیجه افزایش هماهنگی سوریه، ایران و حزب الله بودReviewed by on Nov 22Rating:

  ‘نجدت اسماعیل انزور’ امروز (چهارشنبه) در گفت وگو با ایرنا افزود: افزایش توانایی عراق برای عبور از سنگ اندازی های آمریکا در امور داخلی این کشور و تقویت همکاری با سوریه و بالعکس نیز از دیگر عوامل افزایش سرعت پیروزی های سوریه است.
  وی اضافه کرد: البوکمال به این خاطر از سوی گروه تروریستی تکفیری داعش به عنوان پایگاه انتخاب شد که یک مسیر مواصلاتی راهبردی قدیمی میان عراق و سوریه است و این شهر با زیربناهای قوی خود می توانست پایگاهی از سوی داعش برای مانور در مرزهای عراق و سوریه و به چالش کشیدن همزمان این دو کشور باشد.
  انزور اظهار داشت: گروه تروریستی داعش باتوجه به اینکه به هیچ قانونی پایبند نبود و از طرف کشورهای غربی نیز پشتیبانی می شد، می توانست از این طریق، توان سوریه و عراق را در این منطقه به فرسایش بکشاند.
  وی بیان داشت: ماموریت داعش علاوه به فرسایش کشاندن توان سوریه و عراق، تشکیل کمربندی جدا کننده میان این دو کشور مخالف رژیم صهیونیستی و قطع ارتباط آن ها بود و براین اساس، آزادسازی البوکمال طعم و مزه دیگری دارد و گل سرسبد پیروزی های گذشته و شلیک تیر خلاص به سر داعش به شمار می رود.
  نائب رئیس مجلس سوریه با بیانی اینکه مبارزه با تروریسم پایان نیافته است گفت: ما به خوبی می دانیم که نبرد به پایان نرسیده است و ادامه دارد و همچنان گروهک های وابسته به داعش وجود دارند و از این پس شکل نبرد به تلاش هایی برای تقسیم سوریه تغییر خواهد کرد و ما با این تلاش ها تا پاکسازی سراسر خاک سوریه و برافراشتن پرچم کشور در هر وجب از خاک سوریه مبارزه می کنیم.
  انزور اضافه کرد: حاکمیت حکومت سوریه برتمام مناطق این کشور باید گسترش یابد و هر سلاحی که ابزار دشمنان در خاک سوریه باشد بدون درنظر گرفتن نام آن و یا کشور پشتیبان آن غیرقابل قبول است.
  وی همچنین درباره نشست وزیران خارجه اتحادیه عرب نیز اظهارداشت: این کشورها و سروران آمریکایی و اسرائیلی آن ها نیز از تحقق اهداف خود بازمانده اند و دست اسرائیل در پشت مواضع اخیر این کشورها به خوبی مشاهده می شود.
  انزور افزود: بسیار تاسف آور است و ما نیز ناراحتیم که اعضای این اتحادیه به پیروی کورکورانه از آمریکا و اسرائیل می پردازند و امکانات و ثروت های ملت های خود را به باد می دهند.
  وی ادامه داد: آن ها حتی تلاش می کنند از پیشرفت برخی کشورهای مستقل جلوگیری کنند و دولت های ذلیل و مزدور آن ها، به بهانه ضرورت دفاع از استقلال، توان این ملت ها را به فرسایش می کشانند.
  نائب رئیس مجلس سوریه گفت: اتحادیه عرب اکنون نهادی دنباله رو و ضعیف است که عربستان تلاش می کند آن را به ابزار هرج و مرج های بیشتر در منطقه تبدیل کند، ولی این تلاش شکست خواهد خورد زیرا هنگامی که اسرائیل با دخالت مستقیم و همه توان خود در منطقه شکست خورده است، به طور قطع مزدوران آن نیز در جلوگیری از قدرت گرفتن روزافزون مقاومت که به خطری واقعی برای دشمن صهیونیستی تبدیل شده نیز شکست می خورند.
  انزور درباره سفر بشار اسد به روسیه نیز گفت: این دیدار همزمان با این دستاوردهای میدانی، گامی ضروری برای هماهنگی بیشتر مواضع کشورهای هم پیمان بود.
  وی افزود: این دیدار کنفرانس ‘یالتای’ دیگری بود که به آمریکا اجازه نخواهد داد با سرنوشت ملت های بازی کند و این کشور را هوشیار خواهد کرد که اراده ملت های آزاده مخالف استبداد هر قدرتی حتی اگر آمریکا باشد را جدی بگیرد.
  خاورم**۶۱۱۶*۱۲۷۵

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.