• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » حلاوت دفع داعش از سوریه و عراق در تاریخ ماندگار می شود
  کد خبر : 2056653

  حلاوت دفع داعش از سوریه و عراق در تاریخ ماندگار می شود

  حلاوت دفع داعش از سوریه و عراق در تاریخ ماندگار می شودReviewed by on Nov 22Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، سید علی آقا زاده روز چهارشنبه در نشست کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی در اراک افزود: گروه نامبارک داعش بیش از…

  حلاوت دفع داعش از سوریه و عراق در تاریخ ماندگار می شودReviewed by on Nov 22Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، سید علی آقا زاده روز چهارشنبه در نشست کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی در اراک افزود: گروه نامبارک داعش بیش از ۱۰ سال گذشته به شکل مثلث در کشورهای عربی، آمریکایی و اروپایی عامل جنایات متعددی شد و امروز با تلاش، فداکاری و از جان گذشتگی فرزندان رشید ایران اسلامی تومارش در هم پیچیده شد.
  وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم بیان کرد: منطقه خاورمیانه این بزرگی و عظمت را از یاد نخواهد برد و روح شهیدان در برابر این اتفاق بزرگ شاهد و ناظر و شاد است.
  استاندار مرکزی ادامه داد: نابودی داعش در سوریهد و عراق اتفاق بزرگی است و ایران با نقش آفرینی موثر توانست داعشیان را در این مناطق از بین ببرد.
  آقا زاده گفت: عراق و سوریه بیش از ۶ سال درگیر خشونت های داعش بودند و این مناطق امروز از وجود داعشیان پاک شده هرچند خسارت های زیادی به این کشورها وارد شده است.
  وی عنوان کرد: داعش کوشید اسلام را بدنام و آن را با چهره خشن معرفی کنند اما، امروز شاهد انسجام بیشتر مسلمانان هستیم و ریشه داعشیان کنده شد.
  وی اظهار کرد: ممکن است این اژدهای چند سر با نام و فرقه دیگر رخ بنماید که امید است در منطقه خاورمیانه و کشورهای مستعد هوشیارانه عمل شود تا کشورهای اسلامی بار دیگر درگیر این فتنه ها نشوند.
  استاندار استان مرکزی در ادامه این نشست گفت: مبارزه با کالای قاچاق یکی از موضوعات مهم در تحقق اقتصاد مقاومتی و تقویت تولید داخل است و در این استان باید بیش از پیش مورد توجه و بررسی قرار گیرد.
  آقازاده گفت: نحوه قاچاق کالا هر روز در حال تغییر است و قاچاقچیان روش های خود را تغییر می دهند و در شرایط کنونی تاکتیک قاچاق کلان به محموله های خرد تغییر ماهیت داده است.
  وی اظهار کرد: برآورد قاچاق کالا در ایران سالانه ۲۰ تا ۲۵ میلیارد دلار است که این حجم با رقم فروش نفت کشور در مدت یک سال برابر ی می کند.
  استاندار مرکزی افزود: عمده کالاهای قاچاق ورودی به کشور موادغذایی، دارو و اقلام پزشکی است که بیشتر آن غیراستاندارد و با کیفیت پایین است و سلامت جامعه را تهدید می کنند.
  مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری مرکزی هم در این نشست گفت: موفقیت در مبارزه با کالای قاچاق امسال نسبت به گذشته چشمگیر بود.
  احمد آدینه افزود: در هفت ماه سال گذشته ۶۳۱ پرونده کالای قاچاق به ارزش حدود ۳۰ میلیارد ریال در استان مرکزی تشکیل شد در حالیکه این شاخص در سال جاری ۹۰۶ پرونده به ارزش ۱۹۳ میلیارد ریال بوده است.
  وی بیان کرد: پیگیری مصوبات اجرایی نشده کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا، طرح شناسه دار کردن انبارهای کالا و پیگیری نتایج طرح شناسه دار کردن گوشی ها تلفن همراه از برنامه های مهم و در دستور کار است که با جدیت تمام دنبال می شود.
  فرمانده انتظامی استان مرکزی نیز در ادامه این نشست گفت: در هفت ماه پارسال، ۷۸۴ نفر در رابطه با قاچاق کالا و ارز در این استان دستگیر شدند که اشمار دستگیری قاچاقچیان درسال جاری یکهزار و ۱۸۳ نفر بوده است.
  سردار کیومرث عزیزی افزود: در این مدت ۳۷۳ دستگاه خودرو از قاچاقچیان کالا در استان مرکزی توقیف شد که نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش ۴۲ درصدی دارد.
  در هفت ماه امسال ۶ نشست کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان مرکزی برگزار شد که ۲۷ مصوبه به همراه داشت.
  تاکنون ۹۶ درصد از مصوبات کمیشیون مبارزه با قاچاق کالا در استان مرکزی اجرایی شده است.
  ۳۰۰۵/۶۰۱۳/خبرنگار:معصومه صفری***انتشار دهنده:مژگان حیدری

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.