• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » برجام “مناقشه‌ای مجازی” بین اروپا و آمریکا ایجاد کرده است
  کد خبر : 2056645

  برجام “مناقشه‌ای مجازی” بین اروپا و آمریکا ایجاد کرده است

  برجام “مناقشه‌ای مجازی” بین اروپا و آمریکا ایجاد کرده استReviewed by on Nov 22Rating: «فرشید باقریان»، کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در خصوص نوع مواجهه ایران با مواضع اروپایی­‌ها و آمریکایی­‌ها در قبال برجام به دنبال مناقشه­ آن­ها در این زمینه، با اشاره به اینکه برجام یک مناقشه مجازی بین اروپا…

  برجام "مناقشه‌ای مجازی" بین اروپا و آمریکا ایجاد کرده استReviewed by on Nov 22Rating:

  «فرشید باقریان»، کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در خصوص نوع مواجهه ایران با مواضع اروپایی­‌ها و آمریکایی­‌ها در قبال برجام به دنبال مناقشه­ آن­ها در این زمینه، با اشاره به اینکه برجام یک مناقشه مجازی بین اروپا و آمریکا ایجاد کرده است، بیان داشت: دستگاه دیپلماسی باید به دنبال اتحادهای منطقه‌ای باشد زیرا غربی­‌ها به دنبال ایجاد چالش­‌های جدیدی برای ایران هستند.

  وی با توجه به مواضع متضادی که اروپایی­‌ها­ و آمریکایی­‌ها در مورد برجام اتخاذ می­‌کنند، گفت: برجام یک مناقشه مجازی بین کشورهای اروپایی و آمریکا ایجاد کرده است؛ لذا ایران باید خود را از این مناقشه کنار بکشد.

  کارشناس مسائل بین‌الملل با تأکید بر اینکه غربی­‌ها در حال حاضر باید به تعهدات خود در قبال برجام پایبند باشند، اشاره داشت: زمانی که ایران خود را از مناقشه اروپایی­‌ها و آمریکایی­‌ها کنار کشد، آن­ها باید تصمیم بگیرند که کدام یک در کنار ایران و کدام یک در مقابل ایران قرار می­‌گیرند.

  وی با اشاره به اهداف تشدید فشارهای کنونی غربی­‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد: آن­ها با تحریک عربستان، لبنان و … به دنبال این هستند که ایران را به درجه‌ای از عصبانیت برسانند که برجام را نقض کند.

  باقریان با توجه به لزوم کاستن از اهمیت برجام در داخل کشور مطرح کرد: برجام یک ماهیت مجازی است که در حال حاضر به عامل تفرقه بین اروپا و آمریکا تبدیل شده است. نباید آینده کشور را به برجام وابسته دانست؛ لذا باید اهمیت آن را کم کرد.

  وی با تأکید بر لزوم تحرک بیشتر دستگاه دیپلماسی اشاره داشت: ضروری است آینده خود را بر اساس اینکه برجام تمام شده، ترسیم کنیم. جمهوری اسلامی ایران با ۶ کشور بزرگ دنیا قرارداد منعقد کرد. دستگاه دیپلماسی حال ضروری است به فکر پویایی بیشتر باشد.

  کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به ضرورت فارغ شدن از برجام تأکید کرد: عزم ما باید بزرگ‌تر از برجام باشد. نباید فکر کرد که تمام جهان فقط همین ۶ کشور هستند. باید با دنیای منهای برجام رابطه برقرار کرد. ایران مفاد برجام را انجام داد. حال غربی­ها باید تصمیم خود را در این رابطه بگیرند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.