• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » کردها تلاش می‌­کنند رقه را به عنوان پایتخت خود در سوریه اعلام کنند
  کد خبر : 2056537

  کردها تلاش می‌­کنند رقه را به عنوان پایتخت خود در سوریه اعلام کنند

  کردها تلاش می‌­کنند رقه را به عنوان پایتخت خود در سوریه اعلام کنندReviewed by on Nov 22Rating: «حسن هانی‌زاده»، کارشناس مسائل جهان عرب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در خصوص تلاش واشنگتن برای بحران سازی در سوریه بعد از پاک­سازی گروه­های تروریستی، با اشاره به اهمیت استراتژیک رقه، بیان داشت: کردها در حال حاضر…

  کردها تلاش می‌­کنند رقه را به عنوان پایتخت خود در سوریه اعلام کنندReviewed by on Nov 22Rating:

  «حسن هانی‌زاده»، کارشناس مسائل جهان عرب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در خصوص تلاش واشنگتن برای بحران سازی در سوریه بعد از پاک­سازی گروه­های تروریستی، با اشاره به اهمیت استراتژیک رقه، بیان داشت: کردها در حال حاضر سعی دارند رقه را به عنوان پایتخت اقلیم کرد خود در سوریه اعلام کنند.

  وی با توجه به تلاش کردهای سوریه برای اعمال حاکمیت مستقل در مناطق شمالی سوریه گفت: از آنجایی که کردها در سرکوب گروهک‌های تروریستی نقش داشته­‌اند، به هیچ‌وجه حاضر نیستند رقه که یک شهر استراتژیک است، به دولت سوریه سپرده شود.

  کارشناس مسائل جهان عرب با تأکید بر بحران جدیدی که آمریکایی­‌ها به دنبال ایجاد آن در سوریه هستند، اشاره داشت: مسئله کردهای سوریه موضوع چالش‌ برانگیز بعد از پاک‌سازی اراضی این کشور از وجود تروریست‌ها است.

  وی با اشاره به اقدامات کردهای سوریه برای گسترش نفوذ خود در سوریه گفت: آن‌ها در آینده بیش‌ترین سهم را از دولت این کشور خواهند خواست. بخش‌هایی از جرابلس، کوبانی، رقه و ادلب در حال حاضر در دست کردهای سوریه است.

  هانی‌زاده با توجه به شکست آمریکایی­‌ها در بحران سوریه تأکید کرد: آن­ها علی‌رغم تقویت گروهک­های تروریستی با شکست مواجه شدند؛ لذا تلاش می­‌کنند مسئله کردها به بحران سوریه بعد از داعش و پاک‌سازی گروهک‌های تروریستی تبدیل شود.

  وی با تأکید بر مخالفت­‌های آنکارا با تسلط کردهای سوریه بر مناطقی از این کشور اشاره داشت: کردهای سوریه سعی می‌کنند مناطق مذکور را در یک منطقه متمرکز کنند؛ اما دولت ترکیه نسبت به نفوذ کردهای سوریه نگرانی­‌هایی دارد.

  کارشناس مسائل جهان عرب با اشاره به ناکامی پروژه واشنگتن برای ایجاد کردستان مستقل در سوریه مطرح کرد: آمریکا با توجه به مواضع آنکارا نمی‌تواند به‌ سادگی یک خودمختاری برای کردهای سوریه ایجاد کند و با شکست مواجه خواهد شد.

  وی با توجه به اقدامات آنکارا برای جلوگیری از پیشرفت نقشه واشنگتن در سوریه تأکید کرد: نیروهای ترکیه که متوجه حضور کردهای سوریه در مناطق شمال حلب شده‌اند، در حال حاضر در ادلب متمرکز هستند.

  هانی‌زاده با تأکید بر شکست پروژه تروریسم در سوریه و ناکامی­‌هایی که آمریکایی­‌ها در تجزیه این کشور تجربه کرده­‌اند، اشاره داشت: دولت سوریه و ترکیه مانع از این خواهند شد که کردهای سوریه یک دولت فدرالی تشکیل دهند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.