• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » پوتین بر پایبندی به برجام و اجرای کامل آن تاکید کرد
  کد خبر : 2056426

  پوتین بر پایبندی به برجام و اجرای کامل آن تاکید کرد

  پوتین بر پایبندی به برجام و اجرای کامل آن تاکید کردReviewed by on Nov 22Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، در گزارش کرملین در مورد گفت وگوی تلفنی روسای جمهوری روسیه و آمریکا گفته شده است: این گفت وگوی تلفنی امروز (سه شنبه) برگزار شد و در آن مسائل مهم سوریه با…

  پوتین بر پایبندی به برجام و اجرای کامل آن تاکید کردReviewed by on Nov 22Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، در گزارش کرملین در مورد گفت وگوی تلفنی روسای جمهوری روسیه و آمریکا گفته شده است: این گفت وگوی تلفنی امروز (سه شنبه) برگزار شد و در آن مسائل مهم سوریه با توجه به عملیات نظامی ضدتروریستی رو به اتمام در این کشور مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.
  پوتین در این گفت وگوی تلفنی بر آمادگی برای کمک به حل و فصل پایدار و بلندمدت مسائل سوریه بر مبنای قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت و در راستای توافقات به دست آمده در روند مذاکرات صلح آستانه و مفاد بیانیه مشترک روسای جمهوری روسیه و آمریکا درباره سوریه، تاکید کرد.
  در مذاکره تلفنی خاطرنشان شد که ‘این بیانیه سران روسیه و آمریکا درباره سوریه واکنش مثبت مقام های کشورهای خاورمیانه را به همراه داشت’.
  رئیس جمهوری روسیه بر ضرورت حفظ حق حاکمیت و استقلال و تمامیت ارضی سوریه و دستیابی به راه حل سیاسی براساس اصولی که باید در مذاکرات فراگیر سوری تنظیم شود، تاکید کرد.
  وی افزود: برای رسیدن به این هدف ، کنگره گفت وگوهای ملی سوریه به زودی در شهر سوچی برگزار می شود.
  رئیس جمهوری روسیه همچنین نتایج دیدار روز دوشنبه خود با ‘بشار اسد’ رئیس جمهوری سوریه را برای ترامپ تشریح و خاطرنشان کرد: رهبر سوریه بر پایبندی به روند حل و فصل سیاسی و انجام اصلاحات در ساختار حکومتی و برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری در این کشور تاکید کرد.
  کاخ کرملین در ادامه گزارش خود نوشت: در مذاکره تلفنی پوتین و ترامپ همچنین به نشست سه جانبه روسای جمهوری ایران، روسیه و ترکیه که قرار است روز چهارشنبه در سوچی برگزار شود و در ان گام های بعدی برای عادی سازی اوضاع و ابعاد مختلف حل و فصل مسائل سوریه بررسی می شود، توجه خاص شد.
  پوتین در ادامه مذاکره تلفنی بار دیگر خواستار همکاری با آمریکا در مبارزه با تروریسم شده و بر ضرورت و اهمیت همکاری و همگرایی سازمان های اطلاعانی روسیه و آمریکا تاکید کرد و این موضع و خواسته طرف روسی از سوی ترامپ حمایت شد.
  روسای جمهوری روسیه و آمریکا همچنین در خصوص اوضاع کره شمالی تبادل نظر و بر لزوم جستجوی راه حلی برای حل این مساله از راه های دیپلماتیک و مذاکره تاکید کردند.
  در بخش گفت وگوی مربوط به مساله اوکراین ، پوتین به لزوم اجرای توافق نامه ۱۲ فوریه ۲۰۱۵ مینسک اشاره و آن را غیرقابل جایگزین خواند.
  در گزارش کرملین آمده است: رهبران روسیه و آمریکا همچنین در خصوص اوضاع افغانستان گفت وگو کردند که با رشد تهدید تروریستی و قاچاق مواد مخدر نگران کننده شده است.
  روسای جمهوری روسیه و آمریکا در مورد برنامه هسته ای ایران و برجام گفت و گو کردند. پوتین بر پایبندی طرف روسی به اجرای برجام تاکید و اعلام کرد : این توافق بین المللی عامل مهمی در تامین ثبات منطقه ای و حل مسائل مربوط به عدم انتشار سلاح کشتار جمعی است.
  شبک**اروپام*۳۹۱**۱۳۹۲**انتشار: ابوالفضل بابایی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.