• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » اعلام آمادگی مجدد احزاب کرد برای گفت و گو با بغداد/ شرط بغداد پابرجاست
  کد خبر : 2056379

  اعلام آمادگی مجدد احزاب کرد برای گفت و گو با بغداد/ شرط بغداد پابرجاست

  اعلام آمادگی مجدد احزاب کرد برای گفت و گو با بغداد/ شرط بغداد پابرجاستReviewed by on Nov 21Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، بارزانی با اعلام این مطلب گفت: همراهی خوبی میان احزاب کرد عراقی وجود دارد، همه بر این باور هستیم که ضروری است با بغداد وارد مذاکره شویم، همچنین هیچ…

  اعلام آمادگی مجدد احزاب کرد برای گفت و گو با بغداد/ شرط بغداد پابرجاستReviewed by on Nov 21Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، بارزانی با اعلام این مطلب گفت: همراهی خوبی میان احزاب کرد عراقی وجود دارد، همه بر این باور هستیم که ضروری است با بغداد وارد مذاکره شویم، همچنین هیچ حزبی موافق تشکیل دو دولت در اقلیم نیست.
  بارزانی در ارتباط با خواسته احزاب کرد عراقی در شمال عراق تصریح کرد: دو دیدگاه در میان احزاب کرد عراقی وجود دارد، دیدگاه اول بر تشکیل دولت موقت و دیدگاه دوم بر برگزاری انتخابات در زمان تعیین شده تاکید دارد، اما همه احزاب مخالف تقسیم اقلیم به دو اداره محلی هستند.
  وی اضافه کرد: احزاب کرد عراقی متفق القول تاکید کردند که هیچ گروهی یا حزبی نباید سرخود با بغداد وارد مذاکره شود.
  نیچروان بارزانی در خصوص عقب نشینی نیروهای پیشمرگه از سد موصل نیز اظهار داشت: در پی درخواست بغداد نیروهای پیشمرگه را از سد موصل و دروازه مرزی ربیعه عقب کشیدیم ضمن اینکه خواهان تعیین حد و مرزی مشخص برای پیشروی نیروهای ارتش عراق هستیم.
  وی در ارتباط با پرداخت حقوق کارکنان با اشاره به وضعیت بد اقتصادی منطقه شمال کردستان گفت: تا زمانی که بتوانیم حقوقها را پرداخت خواهیم کرد و اگر روزی برایمان مقدور نبود به صراحت به مردم اعلام می کنیم، وضعیت کنونی نیازمند درک و همراهی بیشتری از سوی مردم و احزاب است.
  نیچروان بارزانی در راستای ایجاد همگرایی داخلی در پی شکست همه پرسی روز سه شنبه با احزاب جنبش تغییر، حزب سوسیالیست دمکرات کردستان عراق و اتحادیه میهنی کردستان عراق در سلیمانیه تشکیل جلسه داد.
  مذاکرات احزاب کرد و تکرار آمادگی بر گفت و گو با بغداد درحالی است که دولت مرکزی در بغداد با استناد به رای دادگاه عالی فدرال بر غیر قانونی بودن همه پرسی جدایی طلبانه ۲۵ سپتامبر / سوم مهر / در شمال عراق، شرط هر گفت و گو با منطقه کردستان عراق را اعلام رسمی بطلان همه پرسی ونتائج آن دانسته است.
  خاورم**۳۵۱**۳۸۰**۳۴۰۴**انتشار: محسن اسماعیلی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.