• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » آمریکا باید به تعهدات خود در برجام پایبند باشد
  کد خبر : 2056105

  آمریکا باید به تعهدات خود در برجام پایبند باشد

  آمریکا باید به تعهدات خود در برجام پایبند باشدReviewed by on Nov 21Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه دور جدید گفت‌وگو‌های سطح بالای همکاری‌های ایران و اتحادیه اروپا با موضوع «همکاری‌های هسته‌ای؛ پیشرفت‌ها و چشم‌اندازها» در هتل عباسی اصفهان…

  آمریکا باید به تعهدات خود در برجام پایبند باشدReviewed by on Nov 21Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه دور جدید گفت‌وگو‌های سطح بالای همکاری‌های ایران و اتحادیه اروپا با موضوع «همکاری‌های هسته‌ای؛ پیشرفت‌ها و چشم‌اندازها» در هتل عباسی اصفهان اظهار داشت: همانطور که مدیر کمیسیون انرژی اتحادیه اروپا اشاره کرد ۹ گزارش آژانس پس از برجام می‌گوید فعالیت‌های ایران صلح‌آمیز بوده است، امروز هم متاسفانه شاهدیم که فضای پیش از برجام پیگیری می‌شود و گاهی تهدید به پاره‌کردن کرده و گاهی ضربه به روح برجام می‌زنند و تحریم‌ها تمدید می‌شود.

  وی ادامه داد: از مواضع خوب اشمید، ریستوری و موگرینی تشکر می‌کنم اما اقدام دومی که توقع ملت ماست مربوط به این است که برجام یک مجموعه بوده و تفکیک‌پذیر نیست، یک طرف این تعهد ایران و طرف دیگر ۱+۵ است و باید تعهدات را در حفظ برجام رعایت کنند، اگر تاکید بر برجام داریم برای صداقت مردم و تعهد به پیمان‌هاست.

  رئیس کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی گفت: تصور نشود که برجام چیز زیادی به ایران داده و ما عضو ان.پی.تی هستیم، برجام حقوقی که مردم ما باید یک‌جا داشته باشند را تدریجی به ما می‌دهد.

  ذوالنور با بیان اینکه برخی مانند آمریکا دچار توهم شده‌اند که ایران براساس انسانیت به برجام تعهد دارد، تصریح کرد: دلیل بر این نیست که برجام چیز زیادی به ایران داده، آنچه که پس از برجام لازم است تعقل بوده تا از استانداردهای دوگانه و نفاق سیاسی اجتناب شود.

  وی خاطرنشان کرد: از طرفی آمریکا دم از حقوق بشر می‌زند در حالی که رفیق آن‌ها یعنی عربستان یکبار روی صندوق رأی را به خود ندیده است، در تاریخ دنیا آیا سراغ دارید که نخست‌وزیری را وادار به استعفا کرده و از او به عنوان گروگان برای فشار به کشورش استفاده کنند؟

  رئیس کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه محور آمریکا در عربستان منافع است که با شفافیت سازگاری ندارد، اظهار داشت: ملت ما در همه تغییرات کشور دخالت مستقیم دارد ولی ما متهم به عدم رعایت حقوق بشر می‌شویم، جمهوری اسلامی اثبات کرد که کار صلح‌آمیز می‌کند و امروز دانش هسته‌ای ما به جایی رسیده که با فشار قابل بازگشت نیست و بهترین مشارکت اروپا مشارکت در طرح‌های هسته‌ای ایران است.

  وی ادامه داد: خوشحالیم که دولت ما لایحه الحاق ایران به کنوانسیون ایمنی هسته‌ای را به مجلس ارائه داده است. ایران آمادگی دارد که در زمینه ایمنی هسته‌ای مشارکت ایجاد شود، مجلس شورای اسلامی نیز در این راستا از دیپلمات‌ها و دولت حمایت جدی دارد.

  رئیس کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ۱+۵ باید به ملت ما حق بدهد، اگر برجام که کمترین حقوق را دیده، نقض شود باید به جمهوری اسلامی این حق داده شود که اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را مورد تجدیدنظر قرار دهد، آمریکا نیز باید به تعهدات مطرح شده پایبند باشد و نمی‌تواند از برجام خارج شود، ما امیدواریم در آینده در فضای گرم‌تر و جدی‌تر شاهد رونق باشیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.